[#61] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@selur, post #58

Hej.
Sprawdź maila :)
[#62] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #60


Jeden któremu zależało dał 250zł i jest najbliżej wygrania aukcji.I tutaj wkracza przyjaciel sprzedającego który podnosi cenę do przebicia tych 250zł. Maksymalna cena jaką kupujący chce wydać jest już znana sprzedającemu.Teraz wycofuje ofertę kolegi a inny kolega (bywa że ten sam) licytuje 245zł.

I to wszystko w 2 (słownie: DWIE) sekundy?????????
Nawet Chuck Norris nie jest taki szybki.
No ok, co do Chucka mogę się mylić, ale pozostałe 6 miliardów populacji nie da rady.

Zresztą jak mu zależało i chciał zapłacić max. 250, to właśnie tyle zapłacił.


Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 16:02:17 przez stachu100
[#63] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@selur, post #1

A to jest dobre
[#64] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@stachu100, post #62

Nigdzie w opisie nie było że działo się to w dwie sekundy ani że kupujący korzystał ze snajpera.

W tym wątku piszesz że oszustów nie cierpisz ale niektórych oszustw nie chcesz przyjąć do wiadomości. Mam tylko nadzieją że nie z powodu ich stosowania. Wszak dla ciebie takie działanie nie jest oszustwem. :(


Pozdrawiam
[#65] Re: Przesadzacie

@scdg2015, post #32

GBSa mam i monitor LCD rozdziałka 640x512, natywna rozdziałka monitora to 1280x1024, ale monitor pracuje w 1024x786. Obraz jest ostry w systemie, w grach widać pojedyncze pixele, ale o to chodzi.


o to chodzi? by było widać pikseloze tak straszną, że wspomnienia z dzieciństwa o fajnych grach na Amidzę przerodziły się w koszmar?
Nie jednego odstraszył do powrotu do amigowania WinUAE, bo zobaczyli gierki z dzieciństwa z takimi pikselami, że myśleli, że tak te gry naprawdę tak wyglądały kiedyś...przestraszyli się i uciekli. Natomiast kumaci wiedzą, że na CRT gry wyglądają lepiej. Powiem Ci jedno kolego, LCD ma lepszy obraz na pulpicie, na WB, do czytania ikonek, OK - zgadzam się (chociaż nie widzialem CRT przez scandoublera, pewnie też jest OK)
Ale w grach widać każdy piksel na LCD tak jak to sam przyznałeś i ja za takie coś serdecznie dziękuję.

Miałem monitor CRT commodore i też widzę różnicę na korzyść LCD. Do tego LCD ma głośniki wbudowane.


Nie wiem co miałeś za monitor CRT Commodore bez głośniczków.
Mój ma, stereo i zapewniam, że zagra znacznie głośniej niż Twój LCD, mogę się założyć.

nie porownoj 1942 do syfu 1084

a mógłbyś coś szerzej na ten temat? Nie to, że się nie zgadzam czy coś, po prostu ciekawi mnie w czym jest tak lepszy, że jeden to syf, a drugi mistrz?

Reasumując, LCD ma swoje zalety i wady, tak samo CRT.
Pozdrawiam.
[#66] Re: Przesadzacie

@Azzorek, post #41

Wrócę do tematu kolekcji płyt do CD32 za ponad 8k :)
Koleś tam napisał, że sprzedaje całość bo nie chce pojedynczo i jak się pozbywać kolekcji to całej. Twierdzi też, że wszystkie działają.
Czyli jeżeli chociaż jedna płytka mi nie zadziała z powodu zarysowań to rozumiem, że przyjmie w reklamacji całość i odda kase :)

Wiadomo, że tego nie sprzeda na Allegro :P

Możecie sobie pisać, że dla kolekcjonera kasa nie ma znaczenia...
że jak kogoś nie stać to niech nie komentuje itp. itd.

Jakie to wszystko ma znaczenie skoro koleś jest... dziwny :D

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 16:26:25 przez Vato
[#67] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #64


Nigdzie w opisie nie było że działo się to w dwie sekundy ani że kupujący korzystał ze snajpera.

Jeżeli ktoś nie lubi używać dostępnych (i darmowych!!!) narzędzi, to jego sprawa.
Na Youtube można znaleźć filmy gdzie ludzie nie chcą użyć młotka - bo się brzydzą - do wbicia gwoździa, rozwalenia szyby, i.t.p..
Zamiast narzędzia używają własnych części ciała. Z marnym dla tychże rezultatem...
Darwin ma jednak rację.
Stąd nagroda Darwina.

Każdy jest kowalem własnego losu jak mawia przysłowie.

Co do nazywania kogoś oszustem czy też złodziejem:
Jak sam wiesz potrzebny jest wyrok sądu. Bez wyroku można mówić jedynie ogólnie.
[#68] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@stachu100, post #67

I tym wlasnie rozni sie obywatel X od lemminga Y.

Lemming zrobi to co mu powie TUSK i nakaze sad najwyzszy za naciskiem UE, a myslacy obywatel oleje Tuska/sady/UE bo wie, ze to zwykle koniokrady sa szeroki uśmiech
[#69] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@SuperBuster11, post #63

A to jest dobre

a tu to zupelnie nie wiem czego się czepiasz...
ile dla Ciebie jest warta taka Amiga?
[#70] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@zmiennik, post #69

chodzi mi tylko o opis i tytuł aukcji. Przeczytaj uważnie
[#71] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@zmiennik, post #69

pewnie tego, ze handlarz nie wie co sprzedaje albo pomylil aukcje swojego Mercedesa C 200 z Amiga OK
[#72] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@SuperBuster11, post #63

Taaa też koleś z grona tych... sprawnych inaczej ;)
999zł Za A1200 z CFem i kartą 4mb i z kompresorem

No ale cóż... na pewno jakiś kolekcjoner to kuuupi taaak!

Haaa przypomniało mi się coś z... kiedyś tam na allegro.
Pamiętacie wałki w stylu:
"sprzedam samochód na zdjęciu. Audi A4, benzyna, przejechane 80000, za 1000zł"
I koleś potem za 1000zł wysyłał kupującemu fotkę samochodu :)

Ponoć się wywinął bo aukcja była w katalogu dotyczącym fotek właśnie hahaha!


Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:15:12 przez Vato
[#73] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@AceMan, post #53

@Aceman oraz inni - ja NIE MAM nic przeciwko temu, że dany przedmiot osiąga cenę, która wydaje się być wysoka/horendalna/absurdalna (niepotrzebne skreślić), dzieje się tak, bo jest kilku chętnych, każdy ma chrapkę i walka robi się ostra, wiadomo i NO PROBLEM. Owszem, wszyscy widzimy jaki jest retro-rynek - kasy "ni ma", a ceny coraz wyższe, "nie to co kiedyś, kiedy Blizzardy leżały na śmietnikach, a za wzięcie od kogoś Amigi oddający dopłacali...". Nie płaczę bo mnie nie stać, nie biadolę jak stara przekupka, jak na czymś mi zależy i nie jestem "sam przy stole", to gram dopóki ma to w/g mnie sens... anyway - faktem jednak jest, że na Allegro dzieje się czasem źle, cwaniaczki robią mikro-przekręty (dla 200-300 pe-el-enów ), to jest dla mnie żałosne, a tym bardziej wk...., że dotyka tak niszowej strefy jak nasze zabawy w Amigowanie.

Licytacja rządzi się swoimi prawami, cenę poznaje się na końcu, do tego dochodzi dreszczyk emocji i jest to gra, a grać należy czysto, bo kto oszukuje, temu powinno się rączkę siekierką upierd...tentego.

Ja wiem, że trzeba być świadomym i się nie dać dymać, ale nic nie usprawiedliwia oszustwa.

Nie jestem zwolennikiem porządku świata, w którym nie można nikomu zaufać, bo każdy może potencjalnie być złodziejem, a ludzie raczej nazwą frajerem oszukanego niż potępią sprawcę.
[#74] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@mccnex, post #73


Nie jestem zwolennikiem porządku świata, w którym nie można nikomu zaufać, bo każdy może potencjalnie być złodziejem, a ludzie raczej nazwą frajerem oszukanego niż potępią sprawcę.

Zdecydowana większość nie jest. Tylko co z tego skoro są ludzie i taborety.
Tak było (zapisy zaczynają się od Kaina i Abla), jest i zapewne będzie.
Ot, człowiek to wredne stworzenie.
[#75] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@Vato, post #72

Dobre!
OK
[#76] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@stachu100, post #67

Co do nazywania kogoś oszustem czy też złodziejem:
Jak sam wiesz potrzebny jest wyrok sądu. Bez wyroku można mówić jedynie ogólnie.


Ten cytat to z dedykacją dla Rzekola który całą grupę ludzi zwyzywał nie czekając na wyrok sądu i nie przyjmując do wiadomości że potrzebny jest prawomocny wyrok. Przy całkowitym braku reakcji moderatorów. Ale tak to już jest że jednym wolno a inni mają bany lub dożywotni szlaban na wypowiadanie się na tym forum.

A wracając do tematu dyskusji to nadal mam nadzieję że ty nie popełniasz takich oszustw w swoich aukcjach. Czy popełniasz i dlatego upierasz się że takie działanie nie jest oszustwem. ?


Pozdrawiam
[#77] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #76


A wracając do tematu dyskusji to nadal mam nadzieję że ty nie popełniasz takich oszustw w swoich aukcjach. Czy popełniasz i dlatego upierasz się że takie działanie nie jest oszustwem. ?

A to pytanie czy stwierdzenie?
[#78] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@stachu100, post #77

Przed kropką domniemanie, po kropce a przed znakiem zapytania pytanie. Odpowiesz na nie czy będziesz robił uniki ?


Pozdrawiam
[#79] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #76

Na PPA nie ma użytkownika Rzekol, coś Ci się pomyliło. Nie pierwszy raz zresztą, bo skoro ten "Rzekol" pisał o całej grupie ludzi to mówił właśnie ogólnie.

Jeśli chodzi o reakcje moderatorów - to moja reakcja jest następująca - każdy, kto poruszy temat "złodziejstwa", "nie-złodziejstwa" i "wyroków sądowych" w którymkolwiek kolejnym poście zostanie zbanowany. Cały wątek (podobnie jak bliźniaczo mu podobne, które co kilka dni pojawiają się na forum) jest zresztą dla mnie zupełnie bezsensowny i należałoby go zamknąć, ale zaraz pojawi się kolejny, a użytkownicy najwyraźniej bardzo je lubią, więc bawcie się, chłopaki.
[#80] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #78

Dziwna forma i niezgodna z zasadami pisowni. Poproszę o pytanie lub stwierdzenie.
[#81] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@mccnex, post #73

Licytacja rządzi się swoimi prawami, cenę poznaje się na końcu, do tego dochodzi dreszczyk emocji i jest to gra, a grać należy czysto, bo kto oszukuje, temu powinno się rączkę siekierką upierd...tentego.


Otóż to. Ja tam od zarania dziejów mam kilka zasad postępowania na aukcjach, mających na celu właśnie uczciwą zabawę, i których się ściśle trzymam:

* jeśli kupuję, to zawsze licytuję własnoręcznie, na kilka sekund przed końcem. Jeżeli nie mogę być przy komputerze - trudno. Jeżeli ktoś już wcześniej dał więcej - trudno. Jeśli ktoś mnie przelicytuje - czasem licytuję dalej, a nuż zdążę! :)
* nie proszę ludzi o podbijanie, na wszelkie prośby o podbicie też odpowiadam, że sory, ale zły adres
* jeśli sprzedaję na aukcji, to nigdy poza. Bardzo irytują mnie wszelkie mejle pt. "ile od ręki?" Damn, jakbym chciał sprzedać od ręki, to bym ustawił "kup teraz"... A cenę wywoławczą zawsze ustawiam na takim poziomie, abym był zadowolony z ewentualnej sprzedaży.
[#82] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@stachu100, post #80

Dziwna forma i niezgodna z zasadami pisowni. Poproszę o pytanie lub stwierdzenie.


Pytanie padło, brzmiało czy popełniasz też takie czyny na swoich aukcjach i dlatego twierdzisz że nie jest to oszustwem ?


Pozdrawiam
[#83] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #82

Jakie czyny?
Poproszę o zadanie zrozumiałego pytania. Bez miejsca na domysły. To chyba nie przerasta Twoich możliwosci intelektualnych.
[#84] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@recedent, post #79

Na PPA nie ma użytkownika Rzekol, coś Ci się pomyliło. Nie pierwszy raz zresztą,


Oczywiście ze coś się pomyliło. To coś to nazwa bo Rzokol jest a Rzekola nie ma. A ja pisałem z pamięci. Co nie zmienia zasady że lżenie, wyzywanie i obrażanie grupy ludzi powinno być traktowane tak sama jak pojedynczej osoby. No chyba ze zaraz na chybcika znowu "ulepszycie" regulamin.

A skoro już rozmawiamy to mam pytanie dlaczego zakazujesz używania tych trzech podanych określeń ?
I czy jak fanatyk religijny znowu zacznie kogoś nazywać złodziejem to dostanie bana zgodnie z twoją obietnicą czy ten bezsensowny zakaz i straszenie banem dotyczy tylko mojej osoby ?


Pozdrawiam
[#85] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@stachu100, post #83

Jeśli to pytanie jest dla ciebie nie zrozumiałe: "czy popełniasz też takie czyny na swoich aukcjach i dlatego twierdzisz że nie jest to oszustwem ?", to ta dyskusja przerasta twoje możliwości intelektualne i ją przerywamy.
Dla pewności dopisze jednak że owe "czyny" to była podbijanie i sprawdzania ceny jaką zalicytował kupujący a która zgodnie z regulaminem powinna być nieznana dla sprzedającego i innych licytujących.


Pozdrawiam
[#86] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #85

Zadam pytanie jeszcze raz: "jakie czyny?"
Nie wiem, po chińsku mam jeszcze napisać?
[#87] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@RadoslawF, post #85


Dla pewności dopisze jednak że owe "czyny" to była podbijanie i sprawdzania ceny jaką zalicytował kupujący a która zgodnie z regulaminem powinna być nieznana dla sprzedającego i innych licytujących.

Nie, nie podbijam. I nie sprawdzam.
Wystawiam od złotówki.
[#88] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@recedent, post #79

To jedynie znaczy, że połowa użytkowników to malkontenci i powinni być przeniesieni do działu "kółko wzajemnej adoracji" zabezpieczonego hasłem i przed cache'owaniem google, co by sobie mogli się klepać beztrosko w plecy, wymieniać bielizną i depilować rowy z dala od zgiełku cywilizacji i nie zwracając na siebie uwagi świata.
[#89] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@sanjyuubi, post #88

Otóż nie, sprawdź jeszcze raz wynik ankiety. Te wątki popiera prawie 70 procent ankietowanych (z czego 20 procent je uwielbia)! To my, niestety, jesteśmy w mniejszości
[#90] Re: Ja tez mam chyba jakies halucynacje..

@stachu100, post #87

Ale się chłopak spinał, żeby powiedzieć, o co mu chodziło, gdy już udało to jeszcze cię zrugał ;). Oto wzorcowy przykład osobliwości skalającej połowę społeczeństwa ppa, który winien być umieszczony w Instytucie Miar i Jednostek. Wypowiedź skonstruowana typowo wg znanego szablonu w którym zainteresowany próbuje narzucić swoją cenę, a potem wyzywa od wyzyskiwaczy. W tym przypadku, zainteresowany próbuje się coś zapytać, ale nie potrafi napisać od ręki spójnego zdania powyżej pięciu wyrazów (może się musi nagrzać jak jaszczurka albo się jąka), a kiedy mu się to udaje, ruga odbiorce za brak inteligencji. Mam Talent i wszyscy na TAK.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 19:20:32 przez sanjyuubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem