[#1] UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6
Witam wszystkich.

Chciałem przestrzec przed kupowaniem u sprzedawcy sajgon6 na allegro.
Oszust wysyła ludziom zepsute przedmioty i po odesłaniu twierdzi, że wysłał dobry a otrzymał zepsuty.

Kopia mojego sporu transakcyjnego:
Diteer (239) 2016-01-06 16:08:37
Witam Zakupiłem Joystick na aukcji od tego sprzedającego, okazało się,że przyszedł połamany przyciski poklejone plasteliną nie działające. Ogólny stan nie nadający się do użytku. Opis Aukcji nie ujawnia wymienionych wad o uszkodzeniach, które są widoczne.

" Witam mam na sprzedaż JOYSTICK QUICKJOY AMIGIA ATARI COMMODORE Zapraszam do kupna Pozdrawiam"

Joystick został odesłany do sprzedającego i od tej pory nie odbiera telefonów ani nie odpisuje na e-maile. Kwota do zwrotu to 40,66 zł Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.

Sajgon6 (477) 2016-02-01 20:11:41
Joystick nie był na pewno połamany ani nie miał żadnych plastelin jak by był bubel to bym go nie sprzedawał i na pewno nie kleił plastelina na super glu jeszcze mnie stac i na pewno bym tym skleił a nie plastelina, nie zgadzam sie z tym że ten Joystick był połamany

Diteer (239) 2016-02-02 12:57:28
Jostick nie nadaje się do normalnego użytku, jest uszkodzony. W aukcji nie było napisane nic o uszkodzeniach. Przycisk fire pod palcem wskazującym jest wyłamany z zawiasu i sklejony jakąś substancją przypominającą plastelinę. Proszę o zwrot zapłaconej kwoty skoro odesłałem joystick z powrotem.

Diteer (239) 2016-02-03 20:57:53
W dalszym ciągu nie otrzymałem z powrotem zapłaconej kwoty 40,66.

Sajgon6 (477) 2016-02-03 21:12:05
Witam ja wysłałem sprawny sprzet a dostałem z powrotem uszkodzony. Pozdrawiam

Diteer (239) 2016-02-03 21:18:37
Dobrze skoro tak załatwia pan sprawę zgłaszam to na policje, bo to co tu się wrabia jest poniżej jakiejkolwiek godności. Do administracji allegro też kopie tej odpowiedzi oczywiście wyślę.

Sajgon6 (477) 2016-02-03 21:33:12
Pan zgłasza nie ma problemu ja wysyłałem sprzęt sprawny. Pozdrawiam

Diteer (239) 2016-02-03 21:45:39
Odesłałem go w takim stanie w jakim go dostałem od razu po wyciągnięciu z pudełka i przyciśnięciu przycisku pod palcem wskazującym "fire" było czuć że jest urwany. Co mi tu pan kit wciska. Joystick włożyłem z powrotem i odesłałem. Kolejne komentarze negatywne oczywiście też się biorą z kosmosu prawda?? Ci kupując tacy nieuczciwi psują i odsyłają, tak jak by kupującym miało zależeć na tym żeby kupiony przedmiot zepsuć i odesłać. Robi pan z ludzi wariatów ?? Jest pan zwykłym oszustem i będę się starał aby konto oszusta było zbanowane na tym serwisie. Reklama pójdzie na fora dyskusjne z kopią tego sporu, ja już się o to postaram.

Sajgon6 (477) 2016-02-03 22:08:52
Witam ja jutro to zgłaszam na Policje o wyłudzenie, oszustwo i nękanie, nie mamy już o czym rozmawiać, proszę nic więcej nie pisać bo nie ma sensu. Pozdrawiam


Odpowiedzi od allegro:
Witam.

Proszę dać Sprzedającemu kilka dni na reakcję na moją wiadomość, ufam, że to pomoże.

Pozdrawiam,
Zespół Allegro

Widać, że serwis promuje oszustów i złodziei przestrzegam przed tym oszustem.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 22:03:25 przez diteer

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 22:12:23 przez diteer

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 22:15:10 przez diteer
[#2] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #1

Nie tyle promuje, a stara się załagodzić sprawe. Prawdopodobnie jest to automatyczna odpowiedź, jeżeli sprawa jest młodsza niż np. 2 tygodnie.
Ale za przestrzeganie dziękuje. Ciekawe, czy jest on zarejestrowany na ppa..

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 22:32:08 przez redstonecraftpl
[#3] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@redstonecraftpl, post #2

Mam gościa dane adresowe imię i nazwisko wiec jak coś mogę udostępnić.
Ciekawi mnie czy jak zgłoszę to na policje to czy wyślą mu jakieś upomnienie czy coś.
[#4] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #3

na pewno go wezwa na komende...
[#5] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #1

"Witam ja jutro to zgłaszam na Policje o wyłudzenie, oszustwo i nękanie"

No niestety teraz tak jest, ze zlodzieje znaja sie lepiej na prawie niz policja.
Zreszta tez mamy tutaj jednego na forum, ktory wszystkim grozi zglaszanie sprawy na policje, do sadow, urzedow itd.. itp..
[#6] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #1

Tak zupełnie obiektywnie. Nie bardzo widzę powód do nazywania tego kradzieżą.
Jak pójdziesz na Policję to spodziewaj się uśmiechów jak usłyszą o jaką kwotę chodzi.

Oczywiście nie bagatelizuję postawy moralnej tego sprzedawcy, ale on Ci sprzęt wysłał więc trudno tu mówić o oszustwie w pełnym znaczeniu tego słowa. Prędzej jakieś matactwo.

Faktem jest też to, że czasami zdarza się, że sprzęt jest uszkodzony w czasie transportu. Czasami jest też tak że to kupujący coś spierniczy a potem chce zwrócić sprzęt w ramach reklamacji. Oczywiście nie sugeruję, że Ty to zrobiłeś, ale będzie Ci ciężko udowodnić że dostałeś zepsute. Nie kupowałeś w sklepie, nie masz świadka w postaci kuriera etc.

No i cena... pamiętam jak jako nastolatek poszedłem na policję... tj na milicję z kolegą któremu skradziono deskorolkę. To był jeszcze PRL co prawda, ale milicjant zapytał nas o numer rejestracyjny deskorolki
[#7] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@Duracel, post #6

Zgłoszę to tylko po to aby móc wziąć udział w Programie Ochrony kupujących z allegro.
Gość wysłał mi joya z pod którego jak nacisnęło się przycisk fire odleciał jakiś miękki kawałek przypominający plastelinę i przycisk został w miejscu wciśnięcia.
Definitywnie był wyłamany i sklejony jakimś czymś.

Wiem, że kwota jest mała, gość ma 14 negatywów 2 w ostatnich 7 dniach, 3 w ostatnich 30 dniach.
Jak tak dalej pójdzie to będzie wysyłał ludziom cegły za 40 zł i każdy powie, że taka kwota to śmieszna kwota.
Aliexpress ma proste zasady kasa nie trafia do sprzedającego dopóki kupujący nie potwierdzi transakcji.
I to kupującemu ma zależeć aby klient był zadowolony.
[#8] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #7

Ja Cię w pełni rozumiem i rozumiem że jakoś wypadałoby napiętnować tego sprzedającego, ale skracając do 3 słów - Niska Szkodliwość Czynu.
[#9] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #1

serio była tam plastelina?
Daj focie, obadamy .....

ps.czemu kupowałeś od osoby z komentarzami negatywnymi?
Zawsze trzeba sprawdzać przed kupnem , za co się ma komentarze....
[#10] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@Duracel, post #8

A czy niska szkodliwość czynu razy 1000 kupujących, to dalej niska szkodliwość czynu ?
[#11] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@Duracel, post #6

"...ale on Ci sprzęt wysłał więc trudno tu mówić o oszustwie..."

Smiech
[#12] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@maliniak, post #9

Joy został odesłany zaraz po tym jak stwierdziłem to dziadostwo nie zrobiłem fotek niestety.
[#13] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@selur, post #11

No zgadza się, jak to wiec nazwać?
Koleś kasuje kasę za sprzęt, płacisz odsyłasz i narazie.
[#14] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #12

Zawsze w takim przypadku trzeba robić fotki....
[#15] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@maliniak, post #14

Masz rację od teraz zacznę to robić....
[#16] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #15

Panowie ale po co fotki?
Od czego macie MOZG?
Zadanie na logike...

Kto kupuje joystick za 40zl zeby go sklejac plastelina i odeslac spowrotem za ta sama CENE?


Uzyjcie MOZGU bezmozgi! ok, racja
[#17] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@selur, post #16

Po co kupować coś, co jest dobre psuć to i odsyłać na swój koszt domagając się zwrotu pieniędzy?
[#18] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #15

Jeśli miał 14 negatywów w 7 dni to już jest napiętnowany.
To konto na allergo praktycznie spalił.
Ciekawe ile inni ludzie wydali kasy (bo te 40zł to pikuś)...

Wyobraź sobie jak coś za 1000zł kupujesz i dostajesz połamany szmelc albo drewno
I co potem zrobisz? Jak udowodnisz, że takie to przyszło? (a jeżeli to kurier kradnie a nie sprzedający?)
Potem się sprawa na Policji ciągnie i nie kończy zazwyczaj.

Daj link do jego aukcji

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 23:41:43 przez Vato
[#19] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #17

Bo na przykład kupujesz to samo za dwa dni za połowę ceny.
Albo stwierdzasz, że Ci kolor nie pasuje do butów.
Powody są różne.
[#20] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@Vato, post #18

Problem polega na tym, ze lawinowo rosnie odsetek oszustow w stylu
"ja wyslalem sprawne a to, ze nie dziala to nie moja wina"
bo sie okazalo, ze to jest idealna wymowka na oszukiwanie klientow.

Po co wysylac cegly i narazac sie na bycie zlodziejem jak mozna wysylac sprzet niesprawny za cene sprawnego i byc "krytym".

Komu tak naprawde chce sie walczyc z cwanym oszustem, policja i jeszcze nie daj boze polskim ulomnym sadem...no i dlatego jest jak jest.
[#21] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@Vato, post #18

http://allegro.pl/joystick-quickjoy-amigia-atari-commodore-i5851793149.html

Niedługo pewnie pójdzie do archiwum allegro wiec przedstawie skopiowany opis.


Witam
Witam mam na sprzedaż JOYSTICK QUICKJOY AMIGIA ATARI COMMODORE
Zapraszam do kupna
Pozdrawiam
[#22] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #21

5 min przegladania allegro i wszystko jasne

"kupiłam komplet zabawek zapłaciłam i cisza. Po kontakcie Pan mnie wyśmiał i powiedział, że nie sprzeda za tak małą kwotę. Zwrotu pieniędzy nie otrzymałam"

kluczowa czesc zdania -> po kontakcie Pan mnie wyśmiał
to jest podrecznikowe zachowanie Janusza cwela.
Wiecej dowodow juz nie potrzeba, bo kazdy kolejny tylko potwierdzi ta teorie.
[#23] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #15

Raczej nagrywać film z rozpakowywania, bo ci może powiedzieć, że zrobiłeś po tym jak zepsułeś.
[#24] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@selur, post #22

musi sprzedać.
Ale potem każdy zrobiony w****a sobie rąk "nie będzie brudził" bo po co bo to tylko śmieszne parę zł?
Nie jestem zwolennikiem prawnych rozwiązań. Nudnych procedur sądowych. Wolę bezpośrednie rozwiązania chociaż rozumiem że opory przed ich stosowaniem też można mieć. Ale do diabła podejmujcie się czegokolwiek, możecie nawet wysłać do niego ekipę panów z bejsbolami, ale egzekwujcie od takich sqrwieli tego co wasze - narzekaniem niewiele zrobicie.

Z drugiej strony jeśli opis nie został zmieniony to gość nic nie wspominał o tym że sprzęt jest sprawny, dwa wystarczyło mi przeczytanie negatywów (oczywiście tych zwrotnych również) żeby ustalić sobie jego obraz. Ja bym nie kupił.
[#25] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #12

odesłałem, nie zrobiłem fotek niestety...


Nie miej mi za złe tego, co napiszę, bo życzę Ci samej pomyślności, lecz za samą taką wtopę zgodnie ze sprawiedliwością dziejową logiczna jest ta Twoja nauczka. Spójrz - gdyby nie to zdarzenie to prawdopodobnie nie nauczyłbyś się bardziej pamiętać o pewnej ostrożności w przyjmowaniu przesyłek. A jaka to ostrożność?

Ano taka, że ja już jakiś czas temu AFAIR pisałem na forum PPA w podobnym wątku o widedokumentowaniu otwierania przesyłki jako zabiegu profilaktycznym zasadnym, gdy nie mamy 100% pewności co do stanu zawartości przesyłki. Raz znalazłem się w sytuacji identycznej z Twoją, ale chodziło o elektronarzędzie i kilka razy wyższą kwotę. Wygrałem bez protestów ze strony sprzedającego. Jeszcze przeprośnie za wysyłkę zwrócił. Oczywiście jak to wtedy napisałem to na PPA niektórzy przemądrzali głupio i buńczucznie to obśmiali, czego do dziś nie rozumiem, jak w ogóle można tak niekonsekwentnie podchodzić (twierdzić, że ważny przedmiot do Amigi się kupiło za znaczną kwotę, a olewać prosty i wygodny element bezpieczeństwa transakcji i wyśmiewać go).

A teraz - kolejny forumowicz dał się nabrać i mało, że unboxingu nie zarejestrował to jeszcze fotek przed odesłaniem nie zrobił. Nie ma to jak pozbawić swoje słowa mocy na starcie i uczynić z nich pustosłowie. Z całym szacunkiem, nie obraź się, bo to nie przytyk, to skrótowe spojrzenie na stan formalny, które może Ci się przydać, nawet jeśli Ci się nie podoba, że tak jest. :)

Jak już jest zainteresowanie zapotrzebowanie to przy okazji wolnego czasu mógłbym napisać artykuł na PPA, jak wykonać takie nagranie, aby było wystarczająco precyzyjne do udowodnienia stanu zawartości przesyłki. No ale jak mają znowu być jakieś wydziwiania "zbyt chyba bogatych na dochodzenie swego w przypadku uszkodzonego sprzętu" to będę raczej miał to głęboko w p...oważaniu, gdyż mam co robić kreatywnie bez zbędnych komentarzy laików. ;)

Przejrzałem komentarze przedmiotowego sprzedającego - umie w komentarzu zwrotnym opisać sytuację tak, że czytający zaczyna wątpić w zasadność negatywnego komentarza jego kontrahenta. Innymi słowy - możliwe, że wie, jak sobie poradzić i na co może sobie pozwolić aby uszło mu na sucho. Na zdjęciu w aukcji nie widać tego, czego nie widać. Opis praktycznie nie istnieje, za to dla objętości wypełniony ozdobnikami "zapraszam, pozdrawiam", itp. Nie wzbudza zaufania. Jak chcesz to zajrzyj porównawczo do opisów aukcji, w których ktoś zna się na tym, co sprzedaje i wykazuje choć trochę, że mu zależy, przykłada się - inna stylistyka, elokwencja, brak poszlak zamiaru mataczenia.

Statyw, kamera, data i godzina, ukazanie opakowania paczki (że nie otwierana wcześniej), jedno nieprzerywane nagranie ukazujące otwieranie paczki i wyjęcie przedmiotu, następnie ukazanie wszystkich 6 stron przedmiotu i 8 ukosów do kamery z bliska, powciskanie guzików i kierunków, sprawdzenie czy drążek nie skrzypi i podstawowych cech, które albo były potwierdzone opisem, albo wynikają domyślnie ze stanu "sprawny" (o ile nie było sprzedane jako totalny złom na części, choć i tu zależy, co było zadeklarowane jako sprawne lub domyślnie takie, ale takie rzeczy to należy doprecyzować przed zakupem/licytowaniem) i byłbyś w domu, gość nie miałby z czym dyskutować. Każdy smartfon ma wystarczająco dobre rejestrowanie filmu, aby wykonać taką procedurę. 5 - 15 minut, które w razie czego oszczędza wiele godzin straconych na dochodzenie swego.

I w razie czego jest pamiątka dla wnuków i instruktaż dla dzieci. ;)

Teraz to możesz tylko spróbować napisać do sprzedającego o podesłanie innych zdjęć przedmiotu, bo skoro joystick był sprawny zanim Ci go wysłał to powinien on umieć to udowodnić. Odwróć role. Często jak się robi zdjęcia to od razu więcej, a potem wybiera się kilka dobrych (lub jedno). To jedyny krok, który ja mogę Ci na razie doradzić w świetle tego, co już napisałeś, że przedsięwziąłeś. Inne, bardziej formalne - to najwyżej potem.

Pewnych rzeczy nie należy pisać na otwartym forum, ponieważ sprzedający ten może je przeczytać, i ponieważ inni podobnie nastawieni do handlu mogliby przewidzieć, na co i jak się przygotować, więc ich nie napiszę. Na priv to co innego.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 06:31:14 przez CJ Warlock
[#26] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@CJ Warlock, post #25

Sorry za posta pod postem, nie zdążyłem wyedytować przed upływem 20 minut. W powyższym poście, w 4 akapicie na końcu (po "laików") miało być podparcie tezy. "Mam praktyczne doświadczenie w tym, o czym tu się wypowiadam, zdobyte w przeciągu kilku lat, a także coś, co i mi samemu wydaje się niebywałe, jak się tak zastanowię - 100% zwycięstw/porozumień (z czego 2 wymagające) w transakcjach krajowych. I to wszystko bez odwoływania się do jakichkolwiek urzędów, ani do Allegro. Z zagranicznymi już niestety nie jest tak różowo, ale to zupełnie inny schemat, nie zawsze coś przychodzi do domu i da się to nagrać. ;) Oczywiście powyższe sformułowanie nie ma na celu żadnego chwalenia się. Żeby nie było - nie kupuję w aukcyjnych mysich dziurach, uszkodzenia mogą zdarzyć się też w transporcie, a odsetek problematycznych zakupów jest zdecydowanie bardzo niski. :)"

Daj znać, diteer, co udało Ci się wskórać.
[#27] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@Walti, post #24

możecie nawet wysłać do niego ekipę panów z bejsbolami, ale egzekwujcie od takich sqrwieli tego co wasze

To jest podżeganie i za sam taki wpis można mieć problemy prawne.
Od egzekwowania czegokolwiek są odpowiednie służby w państwie a nie przestępcy.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 08:23:01 przez lekarz_med
[#28] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@diteer, post #7

Zgłaszaj, zgłaszaj - mnie zrobiono na 30 zł dwa lata temu przy zakupie płyty muzycznej.
Kasa została wysłana, płyta nigdy nie dotarła. Zgłosiłem to na policji i owszem zostałem poinformowany o możliwości umorzenia ze względu na wartość przedmiotu, ale w między czasie pojawiły się kolejne zgłoszenia i kasę odzyskałem po około roku.
Kasa nie była najważniejsza w tym przypadku tylko tak jak sam napisałeś należy takie postępowanie tępić.
[#29] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@Duracel, post #6

Duracel co ty tu za banialuki semantyczne tworzysz- jeśli było jak opisał kolega to jest to oszustwo, bez względu na to o jaką kwotę chodzi!

Co do Allegro, to niestety nie ma co na nich liczyć, jak już sprawa będzie naprawdę gruba to może wyślą maila (jak w tym przypadku), lub w ostateczności zablokują konto delikwenta, ale robią to naprawdę w ostateczności.
[#30] Re: UWAGA NA OSZUSTA ALLEGRO Sajgon6

@BULI, post #29

Dokładnie, w tym przypadku gość zebrał trochę negatywów, więc oszukanych jest pewnie więcej.
Nie ma co odpuszczać, zostawienie sprawy nawet 20 zł w spokoju rozuchwala sprawcę, i zanim się obejrzysz to (przy odrobinie szczęścia ;) ) gość obrobi Cię ponownie przy np. sprzedaży samochodu. Takim gnojom zazwyczaj rura mięknie przy pierwszym wezwaniu na Policję i często proponują polubowne załatwienie sprawy.
Pisanie "nie warto, mała szkodliwość społeczna" itp., a potem narzekanie jaka to Policja nieskuteczna, jest działaniem pozbawionym logiki i zachęcaniem oszustów do dalszego oszukiwania. Często tak jest, że policjant chce spławić petenta, cóż, każdy człowiek jest leniwy, ale upieraj się, on ma obowiązek sprawę przyjąć, która powoli, ale musi posuwać się do przodu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem