[#31] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@_arti, post #30

Trochę zamieszałeś Ogólnie, gdy uruchamiamy system z nośnika bez przypisań (nawet całkiem bez sekwencji startowej), podstawowe urządzenia logiczne tworzone są automatycznie, ale są ukryte. Wystarczy, że na dyskietce mamy katalog (w tym przypadku "Fonts"). Aby się pojawiły trzeba w Shellu tylko zmienić katalog na urządzenie logiczne, np.

cd FONTS:

Skoro już doszło do przypisań ASSIGN to chyba teraz będzie jasne. Warto czasem poczytać trochę teorii, żeby później było łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 15:19:26 przez A2
[#32] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@_arti, post #30

Arti ciesze sie,że sie pomyliłeś:)
Słuchajcie,odpaliło proga z komunikatemCan't locate driver devs midi internal
Powiedzcie czy moge ten program jakoś zainstalowac zamiast klikac ciagle na ikone z pierwszej dyskietki. Chce go zainstalować tak zeby miec gotowe brzmienia bo jakies na tych dyskietkach sa. Jest gdzies instrukcja instalacji programu na ami, taka dla totalnie zielonych.
Książę sobie kupie w styczniu, dziękuję za namiar na nią:)
[#33] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@niema, post #32

assign SYS: DF0: add


Ale nie wiem, czy to zadziała tak jak mi się wydaje
[#34] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@_arti, post #33

Wpisałem to i nie wiem co dalej:) ale jaja
Czy zeby go instalowac mam dwa razy kliknac ikone Music-x? Wtedy on sie włącza bez midi ale co popełnic zeby go zainstalowac i włączać ikonka z dysku:)
[#35] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@niema, post #34

Jeśli to co wpisałeś działa, to program powinien już raczej działać. Dalej nie działa?

Music-X jest za stary by mieć amigowy instalator (a może się myle?). Kiedyś się to po prostu robiło tak, że pliki/katalogi z dyskietki (c, devs, libs, fonts etc.) kopiowało się na partycje systemową a sam program do oddzielnej szuflady. I tyle.
[#36] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@niema, post #34

Przegrać wszystko z dyskietki na dysk jak nie ma instalatora.
[#37] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@TechNineWonder, post #36

Sam program sie z dyskietki odpalił ale bez midi. Wklepałem midi jak fonts, nie wyskoczyły zadne błędy ale nadal sie nie uruchamia midi. To wszystkie cztery dyskietki na dysk,tak?
[#38] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@TechNineWonder, post #36

Tak tylko to jest to "brudne" rozwiązanie, bo tracisz historię zmian i jak usuniesz program, to jego śmieci dalej zalegają w katalogach systemowych. Idealnie jest:
  • skopiować pliki programu z dyskietek do jakiegoś katalogu na dysku;
  • napisać sobie skrypt startowy, który stworzy przypisania w locie a następnie go odpali;


Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 16:27:16 przez _arti
[#39] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@_arti, post #38

Arti wybacz, ale katalogi systemowe po coś są na dysku. Właśnie takie podejście jak Twoje powoduje, że ludzie mają problemy. Żadnych skryptów nie trzeba pisać (oczywiście można, jeśli ktoś chce i potrafi).

Ogólna zasada jest taka, że kopiujemy zawartość katalogów z dyskietki do tych samych katalogów na dysku systemowym (o ile się pokrywają). W przypadku Music-X skopiuj zawartość "Fonts" oraz "Devs" - bez zmian i wszystko będzie działać. Program potrzebuje czcionek i sterowników MIDI, dlatego nie działa od kliknięcia. Z mojej strony EOT.


Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 16:35:53 przez A2
[#40] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@A2, post #39

Po skopiowaniu wszystkiego do jednego katalogu program nadal sie odpala ale bez midi o fonty juz nie krzyczy. Nie potrafie mu midi zainstalowac a one sa w jednym z katalogów. Wklepałem midi tak jak font i nie było błędów ale program dalej nie ma midi.:)Już mnie oczy bola:)
[#41] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@A2, post #39

Całkowicie się zgadzam - to jest dla ludzi, którzy wiedzą co robią i cenią porządek. OK
I tak robiły/robią porządnie napisane systemowe skrypty instalacyjne (albo chociaż pytają - co/gdzie i jak a nie walą swoimi śmiesznymi bibliteczkami prosto do LIBS:).



Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 16:55:40 przez _arti
[#42] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@A2, post #39

Music-X potrzebuje pliku "camd.library", to jest sterownik MIDI. Archiwum z tym plikiem jest na Aminecie, klikasz tutaj, rozpakowujesz archiwum, odnajdujesz w nim plik camd.library i kopiujesz do LIBS: na twardym dysku.
[#43] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@niema, post #40

Midi (cokolwiek to jest) pewnie wymaga jakiegoś device'a, czyli pliku z df0:devs albo biblioteki (df0:libs). Skopiuj wszystko z dyskietki do odpowiednich katalogów systemowych - devs do SYS:devs, libs do SYS:libs itd.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 16:49:29 przez _arti
[#44] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@_arti, post #43

Powalcze później tymczasem dziękuję Wam bardzo chłopaki bo mi solidnie pomogliście. Bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Jak do czegoś dojdę to napisze w tym temacie.
[#45] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@_arti, post #43

O ile pamiętam sterowniki są na pierwszej dyskietce instalacyjnej, a na drugiej jest instalator. Najlepiej go użyć, a dopiero później ew. kombinować.
[#46] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@A2, post #45

Zgadza sie sa na pierwszej dyskietce,pisałem o tym ale nie moge ich zainstalowac:)
Paranoja, znowu chce fonty


Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 17:29:53 przez niema
[#47] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@niema, post #40

Po odpaleniu z dyskietki nie trzeba nic robić, aby midi działało. Nazwa sterownika jest w ikonie i domyślnie jest to internal,1am czyli tak jak ma być. Podejrzewam błędne ustawienia winuae.
[#48] Re: "Instalacja","uruchomienie" Music X

@Krashan, post #42

Akurat nie potrzebuje camd.library. Prawdopodobnie używa własnego, kompatybilnego rozwiązania, bo sterowniki są kompatybilne, a chodzi bez biblioteki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem