Wątek zamknięty
[#31] Re: Hołdys

@Stardigit, post #8

Nigdy nie wiadomo kto jest nabywcą i można trafić na Youtuber'a

Ciekawe o kim tu mowa (przewińcie do 8:59):


Ja pakuję i dostarczam tak jak sam bym chciał dostać:
[chwalę się mode on] 3:40

[chwalę się mode off]

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 20:05:07 przez tbone
[#32] Re: Hołdys

@okejokej, post #22

No właśnie niektórzy myslą ze każdy ma czas na mycie czy polerowanie kilkuletniego leżaka piwnicznego zwłaszcza,że sam koles się domagał szybkiej wysyłki....
Serio brud i kurz to aż tak uwłaczający problem by wylewać na kogoś pomyje?? Sam kupiłem niedawno Amige 500plus która takze była leżakiem strychowym i oprócz kurzu oraz pajęczyn,w środku znalazłem ślady gniazda os i sadzy,dodatkowo między klawiszami leżały zaschnięte mysie gó*na.
Nie było o tym mowy w aukcji jednak zakasałem rękawy Amige rozkręciłem i umyłem. Po umyciu bardzo miło byłem zaskoczony bo komputerek okazał się być w świetnym wizualnym stanie,bez rys czy innych skaz.
Wracajac jednak do tematu trzeba zrozumieć,że retro "branża" często wiąże się z brudzeniem sobie rąk. Skoro dogadaliście się. że obudowa i tak miała być przygotowana do malowania to co za różnica czy przyjechała brudna czy nie?
Niektórzy to sie chyba mają za jakichś księciuniów czy paniczów, że od razu foch bo dostałem zakurzony czy brudny sprzęt.Rozumiem gdybyś zostałwydymany jak gość który za iphone dał prawie 2 tysiaki na olx a dostał 3 czekolady ale robić aferę na miare Watergate dla kilku dych i z powodu brudu to już przesada.
[#33] Re: Hołdys

@selur, post #26

Reszta, czyli autor wątku? Świetna statystyka Selurze szeroki uśmiech
[#34] Re: Hołdys

@selur, post #26

Marudzisz jak stara Indianka.


Ty jesteś Stary Kawaler?


Inaczej się tego nie da wytłumaczyć wiecznie niezadowolony.
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Hołdys
[#36] Re: Hołdys

@Cezarykl, post #35

Głupia sprawa, bo to że ktoś się zgodził na wymianę, to nie znaczy że można mu wcisnąć jakąś porzyganą obudowę. Kurcze, Hołdys, nie lepiej wyjść jakoś z tej sytuacji, w stylu sorry, wysyłam tamtą?
Tłumaczenie w stylu "frajer nie poprosił o zdjęcie, więc jego problem" jest słabe, i raczej nie akceptowalne przez resztę środowiska :)
Ogarnij to chłopie, bo tu na forum jesteś super amigowcem, i po prostu szkoda opinii dla tych parudziesięciu zeta.
Pozdro.
[#37] Re: Hołdys

@Stardigit, post #1

Ja myślę, że może najpierw sprawę trzeba próbować załatwić jak człowiek. Pogadać ze sprzedawcą niż od razu robić wątek ja forum. Rozsądni ludzie zawsze się dogadają. Gorzej jak jedna osoba nie jest.
[#38] Re: Hołdys

@_arti, post #33

Czyli mam rozumieć że spokojnie ma dać się orżnąć i w dodatku siedzieć cicho bo jest nowy na forum?? Ciekawe...
[#39] Re: Hołdys

@Atryda, post #38

Nie no, można przecież przy absolutnie każdym problemie robić ferment na forum bez próby załatwienia sprawy polubownie. Od teraz przy każdej transakcji powinien być obowiązek obsmarowania kogoś na Pręgierzu
[#40] Re: Hołdys

@Atryda, post #38

Nie to żebym bronił kogokolwiek, ale:
1) Widziały gały co brały. Jak ja coś kupuję to muszę widzieć i wiedzieć co kupuję. Odpowiada - biorę. Nie odpowiada - olewam.
2) Na pewno w dobrym tonie jest próbować dogadać się ze sprzedającym.
3) Jak się nie da dogadać albo sprzedający olewa i nie odpowiada - wtedy na forum.
[#41] Re: Hołdys

@stachu100, post #40

ad1 Rzecz w tym, że nie widziały. Kolega Hołdys zapewnił, że ma inną obudową w ładnym stanie, ale żadnych zdjęć nie przesłał. Nabywca polegał więc na dobrej woli i uczciwości sprzedającego. Co do reszty zgoda.
[#42] Re: Hołdys

@tbone, post #31

Chciałbym żeby każda przesyłka była tak zapakowana jak Ty wysyłasz, niestety bywa różnie
[#43] Re: Hołdys

@charliefrown, post #41

Kolega Hołdys zapewnił, że ma inną obudową w ładnym stanie, ale żadnych zdjęć nie przesłał. Nabywca polegał więc na dobrej woli i uczciwości sprzedającego.


Problem w tym ze obie strony sporu przedstawiaja go nieco inaczej. Autor watku przedstawil to tak jak ty napisales, kolega Holdys inaczej (ponoc poinformowal kupujacego ze obudowa wymaga czyszczenia). Jak bylo naprawde wiedza tylko oni, reszta moze sie domyslac i stawac w obronie jednego albo drugiego.

A mogli ta sprawe sprobowac najpierw zalatwic po cichu, w prywatnej korespondencji...
[#44] Re: Hołdys

@charliefrown, post #41

Rzecz w tym, że nie widziały.

Olać zakup na dzień dobry!!!
[#45] Re: Hołdys

@skofrant, post #28

sprawy rodzinne gdy wróci żona przejmuje dzieciaki..poczta do 20 a na niej kolejka


No co Wy chłopaki, on się podszywa.
Prawdziwy Hołdys nie stoi w kolejce!
[#46] Re: Hołdys

@tbone, post #31

Atalante to Hołdys? Ja myślałem że tylko użytkownik AmigaPL? Ciekawy ile jeszcze proxy, email i nick jest tutaj jako jeden użytkownik
Panowie ktoś wciska szajs za 80pln a Wy go jeszcze bronicie?
[#47] Re: Hołdys

@flops, post #46

Na forum panuje anonimowość ale jak się wejdzie w świat Amigi i zrobi parę nieudanych zakupów można zacząć kojarzyć nicki z "handlarzami" (pisząc łagodnie). Szczególnie jeśli inne osoby miały podobne doświadczenia to wymiana informacji pozwala łatwo skojarzyć typa.
Niestety zauważyłem, że dotyka ten problem najczęściej nowych (jak ja) userów tzn. takich co byli lata poza społecznością i nie mają rozeznania kto zacz bo nie sądzę żeby przysłowiowy Janusz próbował naciągnąć/oszukać jakiegoś forumowego celebrytę.

Przydałby się ranking sprzedawców.
[#48] Re: Hołdys

@flops, post #46

Za 80 zł gownoburzy nie warto rozpoczynać, nie jestem handlowcem nie znam się ale nie lecę na skargę do ,,Pani,,. To nie sklep z obsługą i książka skarg i wniosków jak za PRL. Temat do zamknięcia.
Ps. Ja bym szajsu nie wciskal żebym nie był jednostronny W ocenie o reputację pracuje się latami a traci w ciągu dnia.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 17:48:11 przez yarosf
[#49] Re: Hołdys

@flops, post #46

Nie mam pojęcia kim jest Atalante. Wątpię by był to Hołdys. Wrzuciłem tylko filmik jak może skończyć się dla sprzedawcy jego wysyłka
[#50] Re: Hołdys

@yarosf, post #48

Tu chodzi o zasady i wzajemne szanowanie. Nie ważne czy 2zł czy 2000zł.
[#51] Re: Hołdys

@Schizo_, post #47

Był juz jeden wątek o aukcjach i sprzedawcach oraz tych co próbują innych zrobić w ch*ja....
Niestety moderacja go usunęła mimo, że przez rosnącą ilość wałków na retro, chociażby na OLX jest coraz więcej pokrzywdzonych osób.
Taki wątek z linkami do danych ofert lub opisy z doswiadczeń z danym userem lub sprzedawcą na allegro powinien być obowiązkowym elementem każdego forum zajmującym się tematyką retro komputerów i dodatków do nich.
PPA jest takim forum i jak najbardziej powinien taki wątek być,ku przestrodze lub by polecić człowieka z którym można zrobić udaną transakcje.
Oczywiście taki wątek/wątki powinny być uważniej moderowane by nie pojawiał się na nich młyn.



Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 17:44:40 przez FeRu
[#52] Re: Hołdys

@FeRu, post #51

A gdyby tak założyć osobny portal z takimi poradami? Taki lokalny AmiBay. Myślę, że dobrze byś się nadawał na uważnego moderatora wszystkich wątków, które by się tam pojawiały.

Kto jest przeciw? Nie widzę...

Kto się wstrzymał? Nie widzę...

Zatem wszyscy są za. Przyjęte przez aklamację. Dziękuję.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem