Wątek zamknięty
[#1] C64Power - czyli jak nie administrować portalu
Nie wiem kto z was poza Amigą siedzi na forach innych platform, ale to co tam się dzieje, to jest jakiś dramat! Kiedys to forum było ok, ale chora ambicja i zwykłe chamstwo teraz wzięło tam górę. Po prostu ręce opadają.
Nic tylko PPA powinno teraz dodac dział Commodore...
[#2] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Ralpheeck, post #1

Podwórkowy folwark sobie zrobili, chamstwo to za mało powiedziane.
Nie da się normalnie czytać postów. Język podwórkowy.
[#3] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Daniel76, post #2

Mój ulubiony wątek : link. O co dokładnie im poszło - nie bardzo rozumiem...
[#4] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Ralpheeck, post #1

Ja bym zostawił temat "C64Power" w spokoju. Niedługo zostanie forum zablokowane dla nowych postów i dyskusji. Mam nadzieję że te wszystkie g...oburze zostaną wykasowane i zostanie tylko sama esencja wiedzy o Commodorku.
[#5] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Cedrat, post #3

Tak jest jak wiedzę posiada kilka osób, a na forum rzucają jakieś skróty myślowe. Tylko teraz weź ich o cokolwiek dopytaj głową w mur
[#6] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Stoopi, post #4

Musiałbyś chyba adminów zbanować :/
[#7] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Ralpheeck, post #1

kisiel i reszta buuu!
[#8] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Dorian3d, post #7

Admini jak na wykopie
[#9] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Ralpheeck, post #1

Chciałem napisać, ale już mnie ubiegli ... ;)

Tak, Admin tego forum podjął decyzję że zamyka forum z końcem marca.
Pewnie dla tego puściły tam hamulce i stąd takie a nie inne wątki na forum.
Mam nadzieję, że wiele ciekawych artykułów z części portalowaj jednak zostanie.

Przypomnę co już kiedyś tu pisałem że jest jeszcze C64scene.pl - forum nie ma zabarwienia tylko demoscenowego. Chętnie witamy nowych userów i prowadzimy kulturalne dyskusje.

Zapraszam bo zależy mi osobiście na cieakych dyskusjach i rozwoju społeczności C64 w naszym kraju.
[#10] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@retronav, post #9

Zastanawia mnie czy dało by się dogadać z nimi i "skopiować" zawartość forum, nawet jako "statyczną" na inny serwer - aby nie utracić wątków z wpisami, które mogą się przydać społeczności Commodore. Nie wiem jakie to ilości danych, ile by trzeba na serwerze wygospodarować.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 13:24:57 przez Adinfo
[#11] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Adinfo, post #10

Tam po prostu trzeba wywalić wszystko od roku, wszelkie personalne nie na temat wątki, wypieprzyć tego Raf’a całkowicie, napisać regulamin i go przestrzegać. Tylko tyle i aż tyle.
Najgorsze jest to, że nie da się tam zamknąć konta.
[#12] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Ralpheeck, post #11

No to nie wchodź i tyle :>
[#13] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@mikecios, post #12

No w sumie. Jak ci przeszkadza smród w autobusie, to po prostu nie wąchaj.
[#14] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Adinfo, post #10

Zastanawia mnie czy dało by się dogadać z nimi i "skopiować" zawartość forum, nawet jako "statyczną" na inny serwer - aby nie utracić wątków z wpisami, które mogą się przydać społeczności Commodore. Nie wiem jakie to ilości danych, ile by trzeba na serwerze wygospodarować.

Myślisz całkiem sensownie, i ja tak pomyślałem bo ta część portalowa jest naprawdę fajna.
Admin C64Power zamknie całość tylko jako do odczytu co, mam nadzieję że na jakiś czas uchowa te treści. co do forum to mam swoje zdanie i nie do końca zależy mi aby te treści, np takie jak ostatnio się tam wypisuje pozostały dla potomnych
Admin proponował, mam nadzieję że podtrzymuje że odda forum we władanie komuś. Ja się nie kwapię, choć przyznam że coś na kształt ppa ale dla c64 mi się marzy.

i jeszcze jedno...
Pewnie ktoś powie że pisanie tutaj o nich bez nich jest słąbe, ale sorry, nie odważę się teraz pisać tam na forum a na naszym c64scene.pl nie wypada. tutaj to co innego. i forum i portal ppa.pl ma wg mnie dość spory autorytet i dyskusja dotyczy c64 nie wprost :) Tyle.
[#15] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@retronav, post #14

Słaby to jest tam ogólnie teraz poziom.
Jedyne co można było zrobić, to pisać o tym wcześniej, to może ten admin by się opamiętał, zamiast nakręcać.
Szkoda, bo była to wielka marka, a teraz tylko wątki spięciowe są kontynuowane. Wszyscy jakby się wycofali.
[#16] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Ralpheeck, post #1

Witam, były już próby ratowania forum.
Miło by było by użytkownicy interesujący się komputerami Commodore nie czuli się jak na strzelnicy dlatego się zgłosiłem wtedy do pomocy.
Niestety nie wyszło, bo jak się okazało tu nie chodziło o kilku trolli folgujących na forum tylko o fakt że masa ludzi nienawidzi Rafa z różnych powodów.
Czy sobie zasłużył, czy nie to już nie moja sprawa, ale na pewno nie zasłużyli sobie użytkownicy forum c64power na ultra-patologiczne zachowania w praktycznie wszystkich tematach forum.
Kiedy moderowałem powera i starałem się ratować forum traktując userów demokratycznie i na równi.
Niestety bardzo szybko antyRafy wleźli mi masowo na głowę z oszczerstwami, że stoję po stronie Rafa i że jestem w ogóle zdrajcą.
Wydaje się śmieszne? ...a oni mówili poważnie.
Takich słów użyto nawet bezpośrednio do mnie na niektórych parties i część osób z którymi normalnie wcześniej imprezowałem do dziś się do mnie nie odzywa.
Dlatego zrezygnowałem z moderowania bo problem był jak widać na zupełnie innym levelu.

Dziś sytuacja wygląda tak, że po tej rezygnacji Raf zdjął wszystkie bany i dał trollom i hejterom bawić się ile wlezie... i się do dziś bawią ile wlezie.
Bezkarnie mogą zrównać to forum z błotem i to robią.
Pozdrawiam wszystkich i ostrzegam... jak tam zaczniecie wsadzać łapki to może urwać
A czy są i w jakiej ilości wartościowe tematy na portalu i forum c64power i czy warto nad tym rozmyślać żeby nie znikło, to już zupełnie inna kwestia.
Najważniejsze jest to, że impry nadal są fajne, ludzie super, Amigi i Komody działają a whisky smaczne szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 15:38:42 przez Vato
[#17] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Vato, post #16

Rafał to sługa Kisiela


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 16:04:45 przez Dorian3d
[#18] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Dorian3d, post #17

Rozmawiałem z nim przez telefon.
Co innego mówi co innego robi.
[#19] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Dorian3d, post #18

jak 3/4 uzytkownikow PPA OK ok, racja
[#20] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Dorian3d, post #18

Jestem uzytkownikiem C64 choc Amiga to moj bazowy target chetnie wymienie sie wiedza na portalu ...scena 8 bit mnie zaskakuje i zachwyca
[#21] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@HOŁDYS, post #20

no to może jak już jesteśmy w temacie...
panowie i panie.

dajcie swe opinie...

1. czy portal dedykowany c64 w polsce jest potrzebny?
2. czy forum?
3. miejsce newsów? (bo może czytacie je już gdzie indziej i nie ma sensu się dublować)
4. miejsce dla artykułów?
5. c128, c16/116/+4 inne? (w sensie co ze świata 8bit commodore by was interesowało)

poważnie rozważę.
[#22] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@retronav, post #21

Jest potrzebny Bo to nasze pierwsze maszyny czesto zapomniane ..a ludzie cuda teraz robia remake dem amiga/pc ..nowe tryby graficzne ..dekodery mp3 ..c64 z stereo z dwoma sidami
No i nowe gry ..kibicuje ostro Pinbal Dreams na CPC128plus ..no i moze skoncza na C64
Ostatnim moim zakupem byla wlasnie orginalna gra na cartrigu Sam's Journey
To wyznacznik jak powinny wygladac gry na 8/16 bit
Warto wspierwc tworcow
[#23] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@retronav, post #21

1. Dodatkowy nie. Jest C64Scene.pl
2. Patrz wyżej.
3. Patrz wyżej.
4. Patrz wyżej.
5. Patrz wyżej.
Jeśli chcesz prowadzić forum po RAF-ie to pewno da ci admina. Wiem że szukał kogoś, ale nie było chętnych.
[#24] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@retronav, post #21

Forum, można zostawić na bazie c64scene.pl ale portal by się przydał taki jak ppa, wiadomo ze commodore to nie tylko c64 i na pewno warto by tematykę poszerzyć o pozostałe komputer 8bit firmy commodore.

Mam nadzieje że w końcu powstanie taki portal z prawdziwego zdarzenia.
[#25] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@retronav, post #21

C64 to sprzęt, który posiadam nieprzerwanie od 1992 roku, Amigę półtora miesiąca. Na PPA siedzę codziennie i chłonę treści - rewelacyjny portal i super forum. Na żadnym forum c64 się nie zadomowiłem do tej pory. Jak dla mnie - potrzebny jest taki portal, jak najbardziej.
[#26] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Zaki-Czan, post #25

Rozszerzyć działalność PPA na PPAiC ;)
[#27] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Mariodj, post #26

Pomysł był i nie wypalił. Dla mnie C 64, to pierwszy komputer jaki zobaczyłem za młodzika. Dobrze by było połączyć siły portali PPA i C64scene, zamiast może tworzyć jeszcze inny portal. Ewentualnie stworzyć dział C64 na PPAOK, ale to by wiązało się z kolejnym nieprzewidzianym "urlopem" Arti'ego .
[#28] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@AD99, post #27

Tylko patrzeć jak gospodarze dadzą głos bo coś ostatnio wyciszeni
[#29] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@mikecios, post #28

Piatek pija ..OK
[#30] Re: C64Power - czyli jak nie administrować portalu

@Mariodj, post #26

Rozszerzyć działalność PPA na PPAiC ;)
byle nie CiPPA

Ale fakt jest taki, że dobre forum Commodore jest potrzebne. Też zaczynałem od C64 i mam go do dziś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem