kategoria:
[#31] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@ITU, post #26

Czasami warto wykazać się powściągliwością. Postawę kolegi można wydedukować śmiało z zawartości jego postów, przepychanki w publikacje "taśm" w efekcie przyniosą stratę Twojego cennego zdrowia i czasu, którego nikt Ci nie odda, a w dodatku ogólna ocena twojej powagi może stracić w oczach ludzi na jakiś czas. Jest takie powiedzenie, nie przytaczam go w celu ubliżenia naszemu niecierpliwemu koledze, ale kontruje idealnie perspektywę bezcelowych wojenek: Nie kłóć się z głupim, bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pobije doświadczeniem. Zagryźć wargę, przespać się i wrócić do swoich zadań, a korespondencję zachować na wszelki wypadek zbiorowego ataku.

Nie jestem pewien czy demko jest dobrym materiałem na test karty, jeśli jest stworzone na gołą Amigę, jest duża szansa, że siedzi tylko w CHIPie. Prawdopodobnie lepszy byłby ADOOM i lecące demo gry z maksymalnie pomniejszonym okienkiem.
[#32] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@sanjyuubi, post #31

Być może WHDLOAD skorzystał z pamięci Fast, bo taką wersję odpalałem.
Powiedzenie znam i lubię, czy się go obawiam w tej sytuacji?
Moja wersja opiera się na zestawieniu korespondencji wg dat i ilości. Nie ma tam obrzucania się błotem, jest słowo przeciw słowu. Swój czas i tak już poświęciłem, ale przy okazji tego kronikarstwa przypomniałem sobie ile perypetii było przy tej transakcji.
[#33] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@selur, post #13

@amigancik
Producent zasugerował że mają wersję "eksportową z pozłacanymi ścieżkami" no więc mówię że może niech te wyślą to sprawdzę. No niby możemy wysłać ale 40 zł dopłaty... Z wielką łaską zszedł na 30 zł.
Że ci się chce tak wymyślać i marnować czas... Obaj z ITU znamy prawdę i nie zamierzam się zniżać do poziomu takiego jak post #1.

@Selur
Wniosek jest taki, ze producent karty podal bledna informacje, ze karta dziala ze wszystkimi Amigami a nie dziala.
A gdzie ja takie info podałem ? Jak napisałeś, jestem tylko producentem. A jak miałeś jakiś kłopot z kartą to chyba jest takie coś jak reklamacja w sklepie.

A dlaczego? bo teraz nikt niczego nie testuje, zeby jak najszybciej opylic to co sie wyprodukuje.
Po co testowac? przeciez czas to piniadz...
To stwierdzenie ? Ja niestety wszystko testuje 2x.

@Ralpheeck
Co do sklepu i ich potraktowania, to jednak chłopaki mogli bardziej stanąć na wysokości zadania. My wszyscy ich chwalimy, bo nie mamy problemów, a to jest może tak jak z ubezpieczycielem? Nie powinno się chwalić za apkę, infolinię, cenę i za to, jak długo z nim jesteśmy, tylko jak cię traktuje w przypadku wypadku :)
Ktoś nie otrzymał pomocy z mojej strony jak o nią poprosił, oczywiście w zakresie moich kompetencji ??

@tomko
Rozumiem, że Amiga Amidze nie równa natomiast ciekawe czy na etapie testów karta została przetestowana z każda rewizją płyty i czy tylko jedna rewizja-jedna płyta?
Karta była dostępna dla testerów sporo wcześniej, ja testowałem na kilku egzemplarzach.
[#34] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@Architect1200, post #33

Panowie, nie ma się co denerwować narzekaniem dyletantów.
Od kilku lat większość z nas korzystała i korzysta z waszych usług,porad, pomocy i oferty i chętnie wracamy, bo wiemy, że zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc i profesjonalną obsługę. Wypociny jakiegoś frustrata co szuka winy wszędzie tylko nie u siebie tego nie zmieni OK JA też miałem kilka przygód z osobami, którym kompletnie nic nie pasowało i zwalało winę na mnie za wszystko, nawet za to że listonosz nie dostarczył wysyłki o odpowiedniej godzinie także nie ma się co przejmować tym postem i jeśli macie dowody,że facet koloruje mocno to udostępnijcie publicznie dowody na to, zapis rozmów itp i będzie jak to mówią "pozamiatane".
[#35] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@Ralpheeck, post #14

I to jest MERITUM SPRAWY! Lepiej tego sam bym nie ujął:
Co do sklepu i ich potraktowania, to jednak chłopaki mogli bardziej stanąć na wysokości zadania. My wszyscy ich chwalimy, bo nie mamy problemów, a to jest może tak jak z ubezpieczycielem? Nie powinno się chwalić za apkę, infolinię, cenę i za to, jak długo z nim jesteśmy, tylko jak cię traktuje w przypadku wypadku :)


I właśnie chłopy KONCERTOWO OLALI SPRAWĘ, choć długo prosiłem, potem lojalnie uprzedzałem że opisze rzeczowo jak zostałem potraktowany, przecież ja ANI RAZU nie miałem pretensji "że nie działa"!, tylko prosiłem PÓŁTOREJ MIESIĄCA O POMOC! która może przydać się dla braci Amigowej, nie tylko dla mnie, że może warto zobaczyć ten przypadek, a zostałem potraktowany jak zostałem "w przypadku wypadku" jak napisał dobrze Kolega Ralpheeck i tylko albo i aż o to...

PS Moja Amiga była fabrycznie zaplombowana.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 23:16:35 przez amigancik
[#36] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@tomko, post #21

Rozumiem, że Amiga Amidze nie równa natomiast ciekawe czy na etapie testów karta została przetestowana z każda rewizją płyty i czy tylko jedna rewizja-jedna płyta?


Możesz sobie przetestować na wszystkich rewizjach, ale to nie daje ci żadnej pewności, niektórzy muszą robić "fix'y" inni nie i to na tych samych rewizjach.
[#37] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@FeRu, post #34

jeśli macie dowody,że facet koloruje mocno to udostępnijcie publicznie dowody na to, zapis rozmów itp i będzie jak to mówią "pozamiatane".

se kolego Big Brothera włącz bo widzę że szukasz wrażeń, albo po Ząbkowskiej pochodź po 22giej w piątek czy sobote... Bo Jarząbek to pikuś przy takim dupowłazie szukającym igrzysk...
[#38] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@amigancik, post #37

Jarząbek to pikuś przy takim dupowłazie


Proponowałbym na przyszłość przed wciśnięciem "Wyślij" raz jeszcze przeczytać swój post, potem wziąć głęboki oddech, przeczytać jeszcze raz i zastanowić się czy na pewno ma iść w świat właśnie w tej konkretnej postaci.
[#39] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@amigancik, post #35


PS Moja Amiga była fabrycznie zaplombowana.


Jaką masz pewność, że kondensatory były w ogóle wylutowane do sprawdzenia? Fachowiec potrafi to udowodnić jakimś zdjęciem? Pytam bo przetopić luty bez ruszania elementów to chyba każdy potrafi... Możesz wrzucić zdjęcia płyty w jakiejś dobrej jakości?
[#40] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@tbone, post #39

Przemek daj spokój. Nie ma co, szkoda czasu. Zobacz po wypowiedziach co się dzieje. Niedługo się zacznie jak na forum c64.
[#41] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@sanjyuubi, post #30

Jeżeli wina leży po stronie Amigi, to na pewno nie jest ona SPRAWNA


Jeśli w tej Amidze zadziała bez problemu np. E1208, to moim zdaniem Amiga jest jak najbardziej sprawna.

[quote] W instrukcji od starych akceleratorów były jakieś informacje, że karta nie działa na wszystkich sprawnych Amigach? [quote]

Nie wiem, nie kolekcjonuję instrukcji do kart turbo i szczerze nie miałem problemów w A1200 z kartami, a miałem dwie rewizje: 1d4 i 2b oraz karty E1204, E1208 i BlizzIV. Apollo 040 miałem krótko więc się nie wypowiem.
[#42] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@amigancik, post #37

se kolego Big Brothera włącz bo widzę że szukasz wrażeń, albo po Ząbkowskiej pochodź po 22giej w piątek czy sobote... Bo Jarząbek to pikuś przy takim dupowłazie szukającym igrzysk...


Twoja reakcja tylko potwierdza moją teorię o jakiejś wielkiej frustracji, która musi znaleźć gdzieś ujście albo jak wskazuje avatar "kolega" chcę tylko szczekać najgłośniej ze wszystkich psów....Możesz sobie pisać co Ci się podoba nie jestem osobą,która się łatwo obraża czy tym bardziej będzie się wdawać w przepychanki forumowe z kimś o mentalności ściany.

Na przyszłość jak radzili inni wystarczy sprawdzić sprzęt u kogoś innego,czy na innej amidze dzieje się to samo,a nie od razu mieć pretensje do sklepu. Amiga amidze nierówna i to co może działać na 99/100 amigach nie znaczy że zadziała tak samo na tej setnej.
[#43] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@recedent, post #38

.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 07:26:55 przez amigancik
[#44] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@FeRu, post #42

Wszystkim "frustratom", "dupowłazom", "psom" i "osobom o mentalności ściany" mówię niniejszym do widzenia. Jeśli chcecie sobie nawrzucać to spotkajcie się na priv na ustawce w połowie drogi między Augustowem a Kalnikowem (czyli gdzieś w okolicach Białej Podlaskiej). Na tym forum albo będziecie przestrzegać netykiety/regulaminu, albo dostaniecie świąteczny urlop.
[#45] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@FeRu, post #42

Swoje 5gr w temacie dodam.
Sklepy amigowe/producenci to niż w naszym środowisku. Ale to, że tak jest, nie daje to przywileju aby olać kupującego (jeśli rzeczywiście tak było - nie widziałem korespondencji). Jeśli ktoś chce zarobić na tym niżu to powinien też pomyśleć o dobrym zapleczu gwarancyjnym/serwisowym.
Dla mnie w oparciu o wypowiedzi dwu stron tutaj na ppa widoczne jest że pkt 1. Klient przelał/zapłacił nieuszkodzonymi/"sprawnymi" pieniędzmi za towar i pkt 2. Sklep wysłał sprzęt, który z jakiegoś powodu nie działa u klienta. Kultura handlu nakazuje, jeśli jest gwarancja, że sprawy z niedziałającym sprzętem powinny być załatwiane od ręki a argument sprzedawcy w stylu że poświęciłem swój czas na to ... Z lekkim żalem ... Nie są absolutnie argumentem świadczącym o tym, że sprzedawca jest tutaj poszkodowany. Przypominam znowuż, sprzedawca otrzymał sprawną gotówkę, klient sprzęt wykazujący mankamenty (nie twierdzę że jest uszkodzony tylko że wykazuje je może z tą Amigą).

Sprawy by nie było tutaj na forum, gdyby nie stanowczość sprzedawcy typu = ok nie działa = 1. Zwrot kasy, 2. Serwis, 3. Wysyłka innej karty na sprawdzenie czy działa itp. ....
Frustracja klienta z powodu przewlekłości sprawy tu się udziela.... W sumie nie dziwię się, ale pytanie czy nie szło szybciej tego załatwić z Twojej strony kliencie? Sklep wysyła FV korygująca tak jak ktoś wyżej napisał i ordynacja podatkowa nijak ma się tutaj do tematu rozwikłania sprawy, w Twoim interesie jest w dokumencie potwierdzić co było po sprzedaży sprzętu (zwrot). Pamiętaj że Amiga Amidze nierówna, to jest sprzęt leciwy a też nie masz gwarancji że twoja sztuka nie wyszła z jakąś wadą z fabryki ...

Niemniej jednak sprawę szło na pewno sprawnej załatwić, trzeba tylko chęci jednej lub obu stron. A wypowiedzi typu kupowałem tyle razy w tym sklepie i było ok po czym patrzenie z byka na gościa któremu karta nie działa też jest trochę nie na miejscu mając za stalowy argument fakt, że chłopaki robią świetną robotę z produkcją i dystrybucją sprzętu dla naszego umierającego świata Amigi.

Smród totalnie niepotrzebny w Naszym małym świecie. Takie lub podobne przypadki niestety będą się pewnie zdarzały..... Oby nie.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 07:34:53 przez BomberMAX
[#46] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@BomberMAX, post #45

Żeby zakończyć temat:
Przykro że wyszło jak wyszło. Chłopaki mieli prawo odmówić pomocy co uczynili, ja miałem prawo o tym napisać co uczyniłem. Nie chce pozostać z nikim na wojennej ścieżce, więc ze swej strony przepraszam kogo uraziłem. Zamykam tym samym ze swej strony temat.
[#47] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@BomberMAX, post #45

Twój post opiera się na „zeznaniach” jednej strony sporu, a moim zdaniem amigancik mocno nagiął prawdę w swoim opisie. Dlaczego tak uważam? Bo nagle wycofał się, postawiony przed perspektywą przedstawienia publicznie udokumentowanej wersji sprzedawcy.
[#48] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@BomberMAX, post #45

Miałem pisać wczoraj, ale nie starczyło mi czasu, kto chce niech czyta i oceni, czy z mojej strony było za mało zaangażowania, czy też nie.

Mam nadzieję, że lubicie czytać elaboraty..

Od 28.11.2018 do dnia dzisiejszego w sprawie zakupu A1208 przez amigancik zostało wymienione 98 wiadomości, w większości były to wiadomości od amigancik i moje odpowiedzi na jego problemy przed, w trakcie i po zakupie karty.

Przykładowo przed zakupem, wiadomości dlaczego jeszcze karty nie ma, jak ma zamówić, jak zapłacić, kiedy będzie, a żeby fv napisać tak a nie inaczej, czy karta już wysłana, a czy fv na pewno dobrze napisana, ilość około 10.

Po złożeniu zamówienia awantura, że FV źle napisana, że zła data i nie to co sobie klient życzył, że adres do wysyłki ABSOLUTNIE NIE TAKI. Po przeprowadzeniu śledztwa okazało się, że klient pieklił się o proformę, którą system retroami wysyła automatycznie po złożeniu zamówienia. Rachunek napisany zgodnie z życzeniem amigancik pojechał razem z przesyłką.

04.02 sygnalizacja problemu z kopiowaniem danych przez PCMCIA, pytanie o przyczynę.
07.02 Odpowiedź, aby klient skonsultował problem na PPA.
13.02 kolejne zgłoszenie problemu z kartą poprzez @. Tego samego dnia odpisałem : "Proszę odesłać kartę do nas sprawdzimy ją i jeśli będzie uszkodzona wymienimy lub zwrócimy pieniądze. "
14.02 wysłanie informacji o zgłoszonym problemie do Architekta. Odpisał, że klient się z nim kontaktował w tej sprawie, że karty są testowane 2x przed wysyłką, że wszystkiego nie jest w stanie sprawdzić, jeżeli nie da się zdiagnozować, to trzeba zrobić zwrot.
- Ponowne wysłanie informacji do amigancik o treści "Proszę odesłać urządzenie do nas. Na odległość nie jesteśmy w stanie niczego sprawdzić, jeżeli program do testowania pamięci nie wyrzuca błędów, to problem może leżeć w Amidze. Pytanie, czy były wymieniane kondensatory na płycie głównej i w zasilaczu, robiony timing fix, czy podawane przez zasilacz napięcia są właściwe. wysyłka na adres: ul. Kościuszki 15/1U 67-120 Kożuchów".
- Kolejna odpowiedź od klienta, że "Amiga jest oryginalna, kondensatory płaskie, nie wylane." oraz drążenie tematu co też może być nie tak.
- Moja odpowiedź z tego samego dnia "Na odległość niczego nie wymyślę nawet przez telefon - xxxxxxx. Proszę podesłać kartę, sprawdzimy ją na kilku różnych A1200. Może być z czytnikiem. Jeżeli okaże się, że urządzenie jest sprawne, będzie pan musiał poszukać specjalisty na PPA, który ogarnie temat zgrania Amigi z kartą. My urządzenia sprzedajemy, nie prowadzimy serwisu, bo nie mamy wiedzy i umiejętności, wadliwe urządzenia odsyłamy do producentów. Pozdrawiam".
- Tego samego dnia pytanie o rev 1.1, sugerowanie, że nowa różnica między rev 1.0 i rev 1.1 może być przyczyna problemu i nasza odpowiedź "Nowsza wersja karty posiada możliwość zmiany ustawień również poprzez plik konfiguracyjny - nie ma to znaczenia jeżeli chodzi o jej działanie. Wersja, którą pan posiada tego nie obsługuje"
15.02 @ od amigancik, w którym pisze jaki jest zawiedziony zakupem i że jeszcze trzeba odsyłać, żeby mu koniecznie wysłać nowszą wersję, jeżeli będzie działać z rev 2b Amigi i jego czytnikiem oraz że wysyła paczkę do paczkomatu...
- moja odpowiedź z tego dnia "Proszę wysłać na nasz adres firmowy, wysłanie do paczkomatu może spowodować odebranie paczki do 7 dniu później."
- odpowiedź od amigancik "Panie Danielu, wysyłałem InPostem, wierze ze wracajac do domu z Biedronki to praktycznie po drodze 500m odbic trzeba ;)))..."
W między czasie telefon i 30 minut przekonywania, że przecież mogę sobie podjechać do paczkomatu, że dla mnie to nie problem...
17.02 - 18.02 w sumie 3 wiadomości o możliwość aktualizacji karty i czy już dotarła i moje 3 odpowiedzi.
19.02 pytanie od amigancik czy karta dotarła. Choć zaczynała mnie rozkładać grypa wieczorem pojechałem 2 km do paczkomatu.
20.02 pytanie od amigancik czy karta dotarła i czy jest sprawdzona.
- Moja odpowiedź, że leżę w łóżku prawie martwy i że być może w weekend uda mi się coś sprawdzić.
- wiadomość od amigancik "Czesc Danielu, kurka no szybkiego powrotu do zdrowia w taki razie, ja juz po grypie, tez przerabialem. To jednoosobowo prowadzisz te firme ? ;) Nie ma komu tam sprawdzic jakos szybciej ? A odebral juz ja ktos w ogole ? Chlopaki z ppa juz mnie z kazdej strony atakuja i dopytuja jak skonczyla sie ta moja historia z karta, wszyscy ciekawi co jest przyczyna... Pozdrawiam i jeszcze raz zdrowia"
- odpisałem, że nie ma niestety nikogo, któ mógłby testowac kartę i że paka odebrana.
21.02 @ od amigancik z pytaniem czy już się lepiej czuję i czy już coś sprawdzałem.
25.02 @ od amigancik czy jestem już zdrowy i czy karta przetestowana.
26.02 odpisałem, że udało mi się przetestować kartę, że działa z czytnikiem i nie powoduje problemów opisanych w zgłoszeniu, ale że pomyliłem rev płyty mojej A1200, bo mam 1d4 i że Architekt przetestuje kartę na swojej 2b.
- amigancik odpisał, że musi być test na rev 2b, bo taką ma i jak będzie działać u Architekta to będzie podejrzewał swoją Amigę.
28.02 ponaglenie od amigancik "Daniel ja wszystko rozumiem, ale mija wlasnie DWA TYGODNIE..."
01.03 - napisałem, że karta pojechała do Architekta.
- podziękowanie za wysyłkę od amigancik

Dalszy ciąg historii wymiany karty musiałby opisać Architekt.

03.04 amigancik złosił poprzez @ ciągły problem z kartą A1208, tym razem ze stabilnością (wcześniej był problem z kopiowaniem danych przez PCMCIA).
- odpisałem @ z procedurą zwrotu, m. in. że musi być odesłany komplet, w przypadku niekompletności klient będzie obciążony kosztem zakupu brakujących elementów, że towar zakupiony przez firmę na FV nie podlega przepisom o ochronie konsumenckiej, że przy wystawianiu korekt do FV oraz zwrotach przewidujemy taką, a nie inną procedurę (z kilku możliwych). Że dopłaty do innej wersji karty zrobionej u Architekta my mu nie zwrócimy, bo to zrobić może Architekt.
- odpowiedź od amiganci "...to ze na firme bralem niewiele tu zmienia bo KARTA NIE DZIALA - jest niekompatybilna czy jak tam nazywac, tak czy inaczej MOJA AMIGA JEST W PELNI SPRAWNA, a problem pojawia sie z ta karta... jak to wszysko w koncu do kupy bym zebral i wrzucil na forum moje doswiadczenia z ta karta no raczej nie nastawia pozytywynie..."
- kolejny @ od amigancik "a te historie ze za brak pudelka czy instrukcji chcecie "potracac" no po prostu zenujace... chyba jednak bede musial opisac te historie"
- moja odpowiedź, że u mnie i Architekta karta działała bez problemu, była testowana na różnych rewizjach A1200, że na ponad 50 sprzedanych kart nie miałem zgłoszonego takiego przypadku jak jego, że jedna karta była zupełnie uszkodzona, ale wymieniliśmy ją od ręki na inny egzemplarz i że na tej podstawie stwierdziliśmy z producentem, że problem leży po stronie jego Amigi.
- moja dodatkowa odpowiedź, że nam nikt za darmo pudełka czy kartki papieru nie da, że od firmy za zwroty pobiera się nawet 15% wartości towaru [doświadczyłem tego osobiście], jeżeli ktoś się zgodzi na zwrot i że tę historię może jak najbardziej opisać.
- odpowiedź od amigancik "Daniel prosze nie pograzaj sie, ja twierdze ze moja Amiga jest w 100% sprawna co potwierdzil elektronik, a karta ta jest po prostu conajmniej NIEKOMPATYBILNA... JEDNAK ZADNEJ INFORMACJI NIE UDZIELILISCIE PRZY SPRZEDAZY ZE MOZE BYC NIEKOMPATYBILNA, a co mnie obchodzi ze z 50 pracuje czy ktos kupil na handel 50, dla mnie wazne ze z moja w pelni sprawna nie dziala."

Wysłałem zapytanie do Stachu100 i Superbonio, czy amigancik kontaktował się z nimi w sprawie Amigi 1200 i A1208, w celu przetestowania / sprawdzenia / naprawienia, obaj zaprzeczyli.

W międzyczasie karta ląduje na giełdzie PPA z zegarem RTC za 550 złotych [ceny w retroami możecie sprawdzić], informacji o niekompatybilności brak.

12.04 Pytanie przez @ od amigancik czy karta dotarła + telefon z próbą wymuszenia zwrotu kosztów przesyłek i sugestią, że jak się o tym dowie brać amigowa, to będzie mi bardzo przykro. Odpowiedziałem, że nie zwracam kosztów wysyłek (mnie ich też nikt nie zwraca), że może opisać sprawę na PPA jeżeli ma na to ochotę.
15.04 @ ode mnie z korektą FV.
- odpowiedź od amigancik że nie będzie odsyłał podpisanej korekty a sama wiadomość w @ ma mi wystarczyć jako potwierdzenie i żebym się zapoznał z przepisami ordynacji podatkowej.
16.04 @ od amigancik z ponagleniem dokonania zwrotu
- moja odpowiedź, aby przysłał @ skan lub zdjęcie z podpisaną korektą oraz datą odbioru.

Karta została do mnie odesłana i przez 24h testowana na demku 9fingers [wersja WHDLoad], podczas tych 24 godzin nie było żadnego resetu, GURU etc. karta działała stabilnie.
Czekam na podpisaną korektę (może być w formie zdjęcia lub skanu) i zwracam pieniądze.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 10:04:06 przez ITU
[#49] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@ITU, post #48

Chciałem odpuścić 2 posty wyżej ten jałowy od pewnego momentu temat, przeprosiłem nawet, ale ITU widać lubi chyba się babrać, więc czuję się zmuszony choć krótko odnieść się:
Wszystkich manipulacji i wybiórczych fragmentów moich wiadomości - szkoda mi czasu komentować, jednak zwracam uwagę że:
- prawdę napisał (o czym ja już zapomniałem!) że chciał potrącić 15% z faktury 404 zł! za brak szarego kartonika 15x10cm, jednak kartonik się znalazł więc nie udało się naciągnąć na 60zł ...
- prawdę napisał że "10 razy" trzeba było pisać by uzyskać raz odpowiedź
- kłamie że nie kontaktowałem się ze Stachu100. Zapytajcie Stachu100 do kogo i w jakiej sprawie wysłał obszerny mail 8.IV.2019 r. 23:18
[#50] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@Krashan, post #47

"... Karta została do mnie odesłana, od wczoraj od 10 rano, przez 24h leciało odpalone na A1200 z tą wadliwą A1208 demko 9fingers, żadnych zwiech, GURU etc. Czekam na podpisaną korektę - może być skan przesłany na @ i zwracam pieniądze. ..."

Nie Krashan, opiera się na tym co dwie strony piszą. Czytałem cały wątek. I opieram swoje opinie na bazie tych samych postów co prawdopodobnie Ty "...Dlaczego tak uważam? ... "
Myśleć sobie mogę, bardziej chodzi o to, że takie przykre sprawy się zdarzają i szkoda, że nie idzie ich uniknac bez jazdy i dogadać się po chłopsku.
[#51] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@amigancik, post #49

amigancik myślałeś, że wylejesz wiadro pomyj i ci jeszcze podziękujemy?

Co do informacji od Stachu100

Daniel EDEN czw., 4 kwi, 12:04 (13 dni temu)
Cześć Stachu, czy zgłaszała się do Ciebie osoba amigancik na PPA w celu diagnozy / naprawy Amigi 1200 i rozszerzenia pamięci A1208? Poz
Stachu100 czw., 4 kwi, 12:13 (13 dni temu) do Daniel
Cześć Daniel,
Nie.
Pozdrawiam,

- prawdę napisał (o czym ja już zapomniałem!) że chciał potrącić 15% z faktury 404 zł! za brak szarego kartonika 15x10cm, jednak kartonik się znalazł więc nie udało się naciągnąć na 60zł ...

Proszę wskazać, że choć raz wspomniałem o konieczności potrącenia 15% za zwrot? Napisałem, że między firmami dochodzi do takich sytuacji, a potrącenie może być dokonane, jeżeli odesłany towar nie będzie kompletny.

Proszę wkleić chronologicznie naszą korespondencję, żeby udowodnić że 10 razy zadano pytanie nim uzyskano na nie raz ode mnie odpowiedź.

Znalazłem jeszcze taka korespondencję:

amigancik 12 mar 2019, 22:19 do d.dundelski, biuro, sklep

Witam,
właśnie (PO MIESIĄCU OD WYSŁANIA DO REKLAMACJI) otrzymałem exportową wersję karty z pozłacanymi ścieżkami, z innymi pamięciami Hundai, po zniżkach za dopłatą 30zł, bo myślałem że to może pomoże w kwestii problemów a dokładnie zawieszania Amigi i resetowania się na krajowej wersji karty
Efekt:
Karta w konf. 8MB - AMIGA W OGÓLE NIE CHCE SIĘ URUCHOMIĆ, czarny ekran.
W konf. 4MB wiesza się, resetuje, guru meditation - TAK SAMO JAK W POPRZEDNIEJ krajowej wersji

Słowem - jest GORZEJ niż na krajowej, bo na 8MB Amiga w ogóle nie chce wstać!! - WIĘC WINA W 100% PO STRONIE KARTY

Amiga jest w stanie idealnym, nie ma ŻADNYCH problemów bez karty pamięci. Wszystko chodzi jak złoto, wszystkie dema, gry, czy chodzi długo czy krótko, bez znaczenia, pliki kopiuje po 100, 200, 300 MB bez problemów i ANI RAZU SIĘ NIE ZAWIESZA.

Nie chce na razie dzielić się swoimi doświadczeniami na forach, żeby nie robić złej reklamy, ale wszystko na ziemi i niebie jednak wskazuje że PROBLEM jest po stronie karty.
Panowie chce dać WAM szanse i czekam na jakieś szybkie, konkretne decyzje i działania.
amigancik

amigancik 12 mar 2019, 22:29 do d.dundelski, biuro, sklep

wróć! widzę że na 4MB TEŻ JUŻ NIE WSTAJE AMIGA, wychodzi na to że raz się odpaliłą i piździec na 4 też nie wstaje

Daniel EDEN <d.dundelski@edenkomputery.pl> 15 mar 2019,

W tej sytuacji nie widzę innej możliwości jak zwrot karty i korekta FV oraz zwrot pieniędzy, po otrzymaniu zwrotnie podpisanej korekty.

Karty były sprawdzane na różnych rewizjach płyt głównych w tym rev. 2B i w żadnym przypadku nie wykazywały objawów opisywanych przez pana.

Pozdrawiam
Daniel Dundelski
[#52] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@ITU, post #51

Czyli parafrazując: "Z moją amigą nie działają 2 różne karty więc wina na 100% leży po stronie kart"
Jezusie Chrystusie i Maryjo zawsze dziewico przez jaką logiczną gimnastykę trzeba przebrnąć by dotrzeć do takich wniosków pomysł
[#53] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@BomberMAX, post #45

Sprawy by nie było tutaj na forum, gdyby nie stanowczość sprzedawcy typu = ok nie działa = 1. Zwrot kasy, 2. Serwis, 3. Wysyłka innej karty na sprawdzenie czy działa itp. ....

Przypomnę:

13.02 kolejne zgłoszenie problemu z kartą poprzez @. Tego samego dnia odpisałem : "Proszę odesłać kartę do nas sprawdzimy ją i jeśli będzie uszkodzona wymienimy lub zwrócimy pieniądze. "

Po przysłaniu karty do paczkomatu a nie na adres firmy - choć jest to niezgodzne z warunkami gwarancji - zgłaszane objawy nie zostały wykryte, tak samo u Architekta test na płycie rev 2b ich nie potwierdził. Już na tym etapie była możliwość zwrotu pieniędzy, ale klient chciał wymiany karty, co też uzyskał, a wysyłany egzemplarz był testowany przed wysyłką od Architekta.

Pomimo tego wyraziłem gotowość zwrotu pieniędzy w połowie marca i podtrzymałem ją na początku kwietnia. I to jeszcze wobec zawoalowanych gróźb, że jak nie zrekompensuję strat moralnych np przez zwrot kosztów wysyłki, to mnie obsmaruje na forum publicznym.

amigancik twierdzi, że karta była przeze mnie i Architekta trzymana przez miesiąc, gdzie ja odebrałem przesyłkę 19.02, a 12.03 amigancik napisał, że karta, którą otrzymał od Architekta nie działa. Dodajmy, że przez 5 dni byłem chory, a dodatkowe 4 dni to czas na transport karty ode mnie do Architekta i od Architekta do amigancika. Gdzie tu widzisz przedłużanie sprawy?
[#54] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@ITU, post #51

Ja dodam od siebie:

Witam,
właśnie (PO MIESIĄCU OD WYSŁANIA DO REKLAMACJI) otrzymałem exportową wersję karty z pozłacanymi ścieżkami, z innymi pamięciami Hundai, po zniżkach za dopłatą 30zł, bo myślałem że to może pomoże w kwestii problemów a dokładnie zawieszania Amigi i resetowania się na krajowej wersji karty
Efekt:
Karta w konf. 8MB - AMIGA W OGÓLE NIE CHCE SIĘ URUCHOMIĆ, czarny ekran.
W konf. 4MB wiesza się, resetuje, guru meditation - TAK SAMO JAK W POPRZEDNIEJ krajowej wersji

Słowem - jest GORZEJ niż na krajowej, bo na 8MB Amiga w ogóle nie chce wstać!! - WIĘC WINA W 100% PO STRONIE KARTY

Amiga jest w stanie idealnym, nie ma ŻADNYCH problemów bez karty pamięci. Wszystko chodzi jak złoto, wszystkie dema, gry, czy chodzi długo czy krótko, bez znaczenia, pliki kopiuje po 100, 200, 300 MB bez problemów i ANI RAZU SIĘ NIE ZAWIESZA.

Nie chce na razie dzielić się swoimi doświadczeniami na forach, żeby nie robić złej reklamy, ale wszystko na ziemi i niebie jednak wskazuje że PROBLEM jest po stronie karty.
Panowie chce dać WAM szanse i czekam na jakieś szybkie, konkretne decyzje i działania.
amigancik
No comment...

Ehhhh kurka, Petro sprawa jest o tyle ciekawa, ze w koncu zaczelo widziec te karte wczoraj w nocy na 8MB i sie uruchamiac Amiga zaczela i niby na WB classic bez prob kopiowania wszystko wydaje sie dzialac, odpalaja sie gry i dema whdload...
Kurna nie wiem co robic... :(
Przydalaby sie jakas inna totalnie karta pamieci typu elsat czy elbox zeby sprawdzic wtedy jak sie bedzie zachowywac, bo jesli na elbox czy elsat by kopiowalo - to znaczyloby jednoznacznie ze problem z a1208, jesli na elbox by wywalilo to problem z Amiga...
No comment...

Chcieliśmy grzecznie załatwić sprawę i z robić zwrot, ale jak widać się nie dało i na nas zostało wymuszone ze mamy się zająć ową Amigą, potem już były obelgi w stosunku do nas. Nie pisz ze Ci ktoś sugerował ponieważ w rozmowie sam naciskałeś iż chcesz "export" oczekując ze to coś zmieni i naciskałeś żeby Ci to zrobić włącznie z wysyłką za free.
Mało rzetelnie opisujesz sprawę. Szkoda ze tego w #1 nie dopisał.
[#55] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@ITU, post #53

Stąd 2 połowa mojej wypowiedzi. Wniosek: nie bazować na wycinkach chociaż z tą frustracja się zgadza i uwagi również do klienta - 28.11.2018 to trochę dawno temu. EOT z mojej strony. Załatwcie to ugodowo mimo, że wcześniej się nie bardzo dało. Szkoda nerwów, życia.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 12:52:31 przez BomberMAX
[#56] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@BomberMAX, post #55

Ale na karty był preorder z zaznaczeniem, że wysyłka w styczniu 2019. O terminach wysyłki info było umieszczane na FB. Sprawa nie zaczela się w listopadzie 2018 tylko w lutym 2019, od zgloszonej reklamacji.
[#57] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@ITU, post #56

Dla mnie sprawa jasna. Juz po pierwszych emailach od tego osobnika powinna zapalic sie wam czerwona lampka.
[#58] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@Aniol, post #57

Załatwcie to ugodowo mimo, że wcześniej się nie bardzo dało. Szkoda nerwów, życia.

Łatwo mówić. Do tego 2 strony muszą być chętne.
Jeśli zwrot był proponowany na początku przez sprzedawcę, to właściwie zamyka sprawę.
Cała reszta przepychanek to temat na miarę taniego brukowca.
[#59] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@snifferman, post #58

człowiek przeprosił ale smród pozostał, powinien założyć teraz nowy wątek typu "sklep retroami.com.pl to super sklep polecam zakupy" albo coć podobnego a w nim przepraszać za każde swoje słowo, bo jak ktoś teraz nowy przychodzi na ppa i czyta tylko same tytuły wątków to już do sklepu nie zajrzy a co nawet kupić
oddajcie człowiekowi kasę i niech spada na drzewo, kartę jak Wam zbywa ja mogę kupić do
swojej kolejnej amigi, mam już taką z tego preorderu i jestem mega zadowolony.

to coś jak u mnie sprzedaje program a gość chce wdrożenie i hotline 24h za darmo
wypowiedzi autora wątku na poziomie 12 latka
[#60] Re: Karta A1208 z retroami.com.pl - OSTROŻNIE!!!

@JacK_Swidnik, post #59

Też mam wrażenie, że amigancik'owi to jednak bliżej pokoleniowo do dwudziestolatka (postawa roszczeniowa i wiara w swą nieomylność), niż do "starego" czterdziestoletniego+ Amigowca...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem