Wątek zamknięty
[#31] Re: K&A Plus #21

@_arti, post #30

Bo skończyły sie panu argumenty ;).Mnie to zawsze bawi. Przecież wiadomo dlaczego Zalepa przestał robić to co robil. I moim zdaniem jego celem nie bylo "okradanie" biednych amigowcow albo nie placenie januszom biznesu.Troche empati dla czlowieka ktory bardzo dużo zrobił dla środowiska amigowego a noga sie moze powinac każdemu.
1
[#32] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #31

Pamiętam, jak napisałem jeszcze na FB do pana Zalepy że chciałbym kupić jego książkę o programowaniu w Amosie i Blitz Basicu. Nigdzie nie były dostępne jego książki. Podał mi link z którego udało się zakupić. Nawet mu dałem jeszcze wtedy jakieś propozycje napisania nowych książek. Zakup przyszedł na drugi albo trzeci dzień. Już nie pamiętam dokładnie. Kilka dni później przeczytałem tu na forum, że Adam Zalepa zniknął i zawiesił działalność. Chyba dlatego jak kupowałem jego książki to już nie dało się na stronie wydawnictwa kupić.
2
[#33] Re: K&A Plus #21

@tukinem, post #32

Hej. Czy ktoś może mi wytłumaczyć krótko, o co ta cała g...o burza?
4
[#34] Re: K&A Plus #21

@RetroSpawn, post #33

Dokładnie nie wiem. Wiem tyle że Adam prowadził sprzedaż swoich książek i chyba też czasopism amigowych, po czym nagle z dnia na dzień bez słowa zniknął bez znaku życia i pozamykał swoją działalność.
[#35] Re: K&A Plus #21

@tukinem, post #34

po czym nagle z dnia na dzień bez słowa zniknął bez znaku życia i pozamykał swoją działalność.

to brzmi jak ucieczka przed "Nowym Wałem"
[#36] Re: K&A Plus #21

@Cezarykl, post #35

To brzmi jak "wydaję wpłaty ludzi na życie i kombinuję z wysyłkami aż do momentu, kiedy zdaję sobie sprawę, że ogon jest taki długi że realizacja zamówień jest nierealna".
9
[#37] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #5

Ogólnie to brzmisz jak typowy wyborca Partii - wszystko co złe w życiu, przytrafiło mi się z powodu innych (Niemców i Tuska najlepiej).
1
[#38] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #31

Co Ty pier....? Zalepa, jeśli "noga mu się powinęła" tak jak piszesz i wyszło to co wyszło, powinien się grubo wytłumaczyć z tej afery oraz zadośćuczynić tym, którzy oberwali rykoszetem. Dopóki to nie nastąpi, to nie ma o czym rozmawiać. Z resztą, jak by miało nastąpić, to powinno już dawno, więc ...
7
[#39] Re: K&A Plus #21

@mccnex, post #38

Moim zdaniem na tą sytuację są dwa wyjścia. Jeśli wpadł za przekręty to albo trafił do zakładu karnego albo uciekł za granicę i się ukrywa. Głupotą byłoby zacząć się tłumaczyć i jednocześnie podać na tacy swoje IP. Wydaje mi się że specjalnie nie oszukał ludzi tylko po prostu grunt pod nogami zaczął mu się palić.
[#40] Re: K&A Plus #21

@mccnex, post #38

Ja goscia nie znałem i nie mialem okazji poznac bylem tylko jego klientem, zamowilem ksiazki za ktore zaplacilem zgodnie z zamowieniem jakies 140zl musialbym sprawdzić cos kolo tego i do dziś ich nie otrzymałem.
Mnie oszukał.
5
[#41] Re: K&A Plus #21

@JacK_Swidnik, post #40

Zgłosiłeś?
[#42] Re: K&A Plus #21

@adam_mierzwa, post #36

To brzmi jak "wydaję wpłaty ludzi na życie i kombinuję z wysyłkami aż do momentu, kiedy zdaję sobie sprawę, że ogon jest taki długi że realizacja zamówień jest nierealna".


Z moich przygód z tym panem wynika że on chyba drukował na potęgę ale dużo rzeczy mu nie schodziło, raczej kokosów z tego nie miał skoro w końcu znalazł się pod kreską.
[#43] Re: K&A Plus #21

@JacK_Swidnik, post #40

No ja go znam osobiście z imprez i ... ... Co by mi nie groziło ze strony gestapo, to dążył bym do wyprostowania spraw z ludźmi. Nawet z puchy można gryps wysłać "sorry ziomuś, wpadłem, dostałem ćwiarę za przekręty ale wyjdę i się rozliczę". W dobie vpn'ów i darmowego wifi na każdej ulicy można cuda czynić. Tylko trzeba CHCIEĆ, no właśnie... Chcieć mieć sprawy załatwione, a nie taki gnój zostawiony od tylu miesięcy...
2
[#44] Re: K&A Plus #21

@RetroSpawn, post #33

Krótko mówiąc dużo czytania: link
2
[#45] Re: K&A Plus #21

@mccnex, post #43

Dlatego w grę może wchodzić ciężka depresja, załamanie nerwowe czy coś podobnego. Jak ktoś jest oszustem to by kombinował wcześniej a nie po kilkunastu latach prowadzenia wydawnictwa.
1
[#46] Re: K&A Plus #21

@Pinto, post #37

Facet a ty mówisz jak wyborca Patologii Obywatelskiej ;).Wszyscy was okradają bidulki ;)
[#47] Re: K&A Plus #21

@mccnex, post #38

Facet to ile milionów straciłeś ;) Bo zaprawdę robi sie coraz żałośniej .Ja wiem ze to jest PPA.
[#48] Re: K&A Plus #21

@michal_zukowski, post #45

Rzookol gdybanie gdybaniem a fakty faktami. Makaron nawija się długo :)
[#49] Re: K&A Plus #21

@Pinto, post #37

wszystko co złe w życiu, przytrafiło mi się z powodu innych (Niemców i Tuska najlepiej)


ogolnie to troche zle porownanie masz, bo Tusk bylo nie bylo zniszczyl zycie wielu Polakom, choc jego synalek ze zlodziejskiego przekretu wyszedl bez obtarcia naskorka a coreczka robi kariere w internecie.
Niestety ale nadal w Polszy potomstwo zlodziejstwa ma sie wysmienicie choc mamy juz 2022 r.


Mysle, ze Zalepa nie byl zlodziejem, bo na zlodzieja nigdy nie wygladal ale jako typowy Polak w momencie kiedy statek szedl na dno, wyskoczyl za burte ratujac przede wszystkim siebie.

Czy jest to honorowe zachowanie ?
NIE, ale ja np. nigdy takich honorowych ludzi w tym zyciu nie spotkalem (moze uda mi sie w nastepnym).
4
[#50] Re: K&A Plus #21

@michal_zukowski, post #45

Oczywiście słoiki tego nie rozumieją ;).
[#51] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #50

Panowie pinto, SzaryWilk i selur otrzymują tygodniowy urlop za politykę na forum PPA. Jeśli ktoś jeszcze dołączy do politycznej pyskówki - zostanie odpowiednio potraktowany.
15
[#52] Re: K&A Plus #21

@selur, post #49

w momencie kiedy statek szedl na dno, wyskoczyl za burte ratujac przede wszystkim siebie.

Ta, tylko wyskakując za burte sprzedawał jeszcze bilety na ten statek
15
[#53] Re: K&A Plus #21

@michal_zukowski, post #45

Ja to rozumiem, nie zakładam, że Adam ludzi zrobił w bambuko, w ogóle nic nie zakładam, bo nie wiem... niemniej jednak jest parę osób finansowo poszkodowanych. Jakieś wyjaśnienie plus akcja naprawcza były by na miejscu, a tak to mamy to co mamy.
1
[#54] Re: K&A Plus #21

@mccnex, post #53

Zgadza się, ale póki nie wiadomo co się stało, to oczerniannie kogoś i posądzanie o przekręt dla paru tysięcy jest nie na miejcu. Nawet zakładając, że 100 czy 200 osób nie dostało zamówień, no to umówmy się, to nie te kwoty i nie ten biznes, żeby robić wałki. Miałem okazję parę razy zamienić słowo z Adamem przy okazji różnych imprez i ten człowiek to pasjonat z krwi i kości. Jeżeli nie wywiązał się z zamówień, to nie było to zaplanowane. Prosiłbym admina o zamknięcie tego wątku.
[#55] Re: K&A Plus #21

@Hal, post #54

sa rzeczy, ktore wiadomo jakie sie staly, przykladowo ze swoim zniknieciem zabral tysiace euro, ktore zebral na preorder alar city, wyobraz sobie jak musieli chlopaki sie teraz natrudzic, zeby wydac ta gre i dostarczyc do poszkodowanych osob za darmo - co najlepsze nie wiedzac do kogo, bo nie dostali informacji kto zaplacil...

to co mi wisial to nie jest juz tak imponujaca liczba, ale zniknal z 65 sztukami bridge strike, ktore mial zwrocic.

nie otrzymane zamowienia to nic w porownaniu do duzych sum, ktore przeniewierzyl, ale tak samo rozumiem wkurzenie tych pojedynczych osob...
10
[#56] Re: K&A Plus #21

@juen, post #55

Proponuję żeby ktoś kto czuje się naprawdę urażony zgłosił sprawę. Nie ma co osądzać. Może uległ jakiemuś wypadkowi i rodzina zawiesiła mu działalność żeby nie płacić podatków. Może rodzina nie ma głowy do pozałatwiania tych spraw związanych z jego działalnością. Niektórzy są tu stratni i z żalu rzucają oskarżenia a co jeśli leży w szpitalu w śpiączce albo jeszcze gorzej? Tego nie wiecie więc proponuję zgłosić na policję a może samo się wyjaśni. Skoro tyle pieniędzy niektórzy zainwestowali to policja się tym zainteresuje i sprawdzi tą sytuację.
[#57] Re: K&A Plus #21

@tukinem, post #56

nie no to wszystko mozna sprawdzic i bylo sprawdzone. firma byla zawieszona od bardzo dawna :)
pozatym nie ulegl wypadkowi bo po jakims czasie przeciez napisal oswiadczenie na exec.pl w stylu "nie mam panskiego plaszcza"
4
[#58] Re: K&A Plus #21

@tukinem, post #56

Już trochę ludzi się upomniało o kasę i trochę drobnych się uzbierało tu i tu, ale to pewnie nie wszystko co brakuje
3
[#59] Re: K&A Plus #21

@snifferman, post #58

To pierwsze to chyba był sklep komputerowy i to chyba nie prowadził go sam, jakieś stare nieporozumienie. Natomiast ten drugi link jest interesujący, ta kwota bardzo szybko urosła. Można gdzieś podejrzeć listę wierzycieli?
[#60] Re: K&A Plus #21

@juen, post #55

Alar city zostało ukończone i wydane? Pytam bez złośliwości bo śledziłem temat i śłimaczyło sie to... a potem jakos ucichło. Na link jest info o "problemach" z Bitronic ale nic o wydaniu gry... Widze tylk odemo

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 16:39:25 przez sunater
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem