[#1] Kod pożyczony czy nie - czyli kto co i komu i co z tego wynikło
Wydawać by się mogło, że tę sprawę mamy już za sobą, ale myślę, że Mufa nie byłby sobą gdyby nie spróbował przy byle okazji wrzucić kamyczka do cudzego ogródka i oto dyskusja rozgorzała od nowa.
[#2] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze
Boshe, nie mogę

No już dobrze starczy. Ja już kiedyś pisałem jak będę że swej strony traktował pieniaczy piszących ze AmigaOne to nie Amiga. Sugeruję Ci byś że swej strony uczynił wobec mnie to samo. Wtedy nie będziesz się denerwował i rzucał.po forach łaciną.
2
[#3] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze
Dowodami, nie oskarżeniami.
3
[#4] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #3

Odpowiedź na:
Dowodami, nie oskarżeniami.


Proszę o wskazanie dowodów o których mówisz.
Tu jest kod źródłowy:

link

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 11:25:26 przez Amig_OS
[#5] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Amig_OS, post #4

Pierwsze commity w repo są z Apr 20, 2022. Film z debuglogiem "pożyczonym" z MorphOSa powstał wcześniej. Debuglog z filmu nie pojawił się w repo w źródłach, z tego wynika, że Huno wrzucił do githuba inną wersję kodu, niż ta która posłużyła do zbudowania aplikacji pokazanej na filmie z wczesnego kwietnia. Naprawdę muszę tłumaczyć takie rzeczy?
5
[#6] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #5

Nie interesują mnie domniemania CowCata.
Nie skontaktował się z HunoPPC co źle świadczy o nim samym a tym bardziej o jego oskarżeniach.


Rozumiem, że przejrzałeś kod i nie ma tam pracy CowCata
Czy mogę taką odpowiedź przesłać HunoPPC ?
[#7] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Amig_OS, post #6

Zsynchronizujmy rzeczywistość: Nie widziałem pracy Cowcata w źródłach, które były wrzucone do gita po upublicznieniu filmu przez Huno, na którym widać działanie fragmentu z kodu Cowcata (kodu stworzonego tylko by ogarnąć jeden specyficzny błąd w MorphOSie, nie jest możliwym, żeby ktoś go napisał dla innego systemu). Film opierają się ponad wszelką wątpliwość o inny kod niż ten co został wrzucony do gita. Ergo -> binarka z filmu od Huno opierała się o kod Cowcata, wszystko co później powstało/zostało wrzucone nie miało kodu Cowcata. To są weryfikowalne i wielokrotnie zweryfikowane fakty. Czy masz jakieś inne dowody oprócz słów Huno?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 19:54:23 przez michal_zukowski
8
[#8] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #7

Już Ci mówiłem, że nie interesują mnie insynuacje człowieka który się ukrywa i nie potrafi wyjaśnić sprawy jak dorosły człowiek. Widocznie wie, że oskarżył bezpodstawnie człowieka i brak mu odwagi wystąpić publicznie w obronie swoich racji. Po prostu CowCat pozazdrościł pracy HunoPPC, puściły mu nerwy i tyle.

Człowiek który ma coś na sumieniu nie chowa się za plecami kolegów - może w końcu wypowie się publicznie w wątku gdzie rzucił bezpodstawne oskarżenia.

Jest kod źródłowy i pustosłowie CowCata.
Każdy widzi co potrafił zrobić HunoPPC a co zrobił CowCat.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 07:03:31 przez Amig_OS
[#9] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #7

Wszyscy już wiemy od dawna co się wydaje Cowcatowi. Jednak nie zmienia to sytuacji że jeśli wedle jego stanu wiedzy, która jak widać po jakości stanu mosowego portu Dooma jest mocno przeciętna, wydaje mu się że błąd jest specyficzny dla MOSa, to jeszcze nie znaczy że tak jest na pewno. Ciekawe czy on w ogóle kiedykolwiek używał AmigaOS 4. Także rzucanie poważnych oskarżeń na podstawie własnych przeczuć jest draństwem i tyle.
[#10] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #9

Jeszcze raz bo obaj nie zrozumieliście mojej wypowiedzi: Na filmie w shellu widać debug z Dooma3, który się nie pokazuje/nie jest zawarty w źródłach, które Huno udostępnił.

Teraz pytanie określające czy ktoś myśli czy nie:
a) kod służący do wygenerowania binarki filmu jest inny niż kod udostępniony przez Huno na Git
b) kod służący do wygenerowania binarki filmu jest taki sam

Zrób proszę eksperyment, wejdz na
https://www.onlinegdb.com/online_c_compiler
z kodem
#include <stdio.h>

int main()
{
    printf("Hello World");
    return 0;
}

i naciśnij Run na górnej belce
Na dole pojawi się
Hello World

i teraz ktoś pokazuje screenshota:

i twierdzi, że powstał o te same źródła co kod powyżej.
6
[#11] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #10

Naprawdę myślisz że HunoPPC to jakiś niekumaty człowiek i potrzebuje kodu CowCata ?!?
Przestań snuć domysły, przypuszczenia inne bzdury jakimi karmi Cię CowCat.

Proszę o wskazanie kradzionego kodu w źródłach. Cowcat nazwał HunoPPC złodziejem bo użył jego kodu.

PS.
Płaci Ci za adwokaturę ? - dalej będzie się chował za Twoimi spodniami ?
Gdzie jest CowCat ???


Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 10:45:37 przez Amig_OS
[#12] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Amig_OS, post #11

Chłopcy- Skończmy tego off-topa- porszę..
Prośba do Wszystkich żeby była jasność (nie tylko autora poprzedniego posta) ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 11:35:01 przez BULI
[#13] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #12

Pytanie za 100 punktów.

Jak HunoPPC użył kodu CowCata którego nie ma w binarce i jej źródłach.
Takie rzeczy to tylko w Erze ... tzn. w głowie CowCata ;)

Tyle w temacie ... narka.
[#14] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Amig_OS, post #13

Masz binarkę i kody źródłowe, które posłużyły do stworzenia video? Podeślij, przeanalizuję. Jak nie masz to raczej nie poniżaj się niewiedzą. Kody na githubie nie mają znaczenia bo wrzucone zostały później. Huno mógł jest 100 razy przepisać.


ps. w życiu nie rozmawiałem z Cowcatem, ani mnie on grzeje ani ziębi. Po prostu dziwię się, że z uporem maniaka bronicie Huno w sprawie, która jest nie do obrony.
ps2. to że ktos programuje lepiej czy gorzej nie wpływu na to, czy użył fragmentu kodu innej osoby, programowanie obecnie to jedno wielkie copypaste

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 12:18:23 przez michal_zukowski
6
[#15] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #14

CowCat twierdzi, że HunoPPC ukradł i wykorzystał jego kod.
Ty twierdzisz, że HunoPPC schował kod i 100 razy go przepisał.
Jakieś rozdwojenie jaźni ?

Żaden z Was nie potrafi wskazać w źródłach czy binarce kradzionego kodu.

Weź źródła HunoPPC skoro są kradzione (takie same) i pokaż jak się kompilują na MorphOSie.

Możesz posłużyć się jego autorska biblioteką.
http://hunoppc.amiga-projects.net/sites/default/files/software_files/egl_wrap_library.lha
[#16] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #14

to że ktoś programuje lepiej czy gorzej nie wpływu na to, czy użył fragmentu kodu innej osoby, programowanie obecnie to jedno wielkie copypaste


HunoPC używa własnych rozwiązań i nie musi nic kopiować od CowCata - a dorobek i doświadczenie widać u jego wydawcy A-Cube:



[#17] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Amig_OS, post #15

Jeszcze raz, albo wyjaśnisz mi dlaczego na filmie Huno jest debug z wersji morphosowej, albo nie mamy co dyskutować. Jeśli nie masz wyjaśnienia to cała twoja erystyka nie ma znaczenia. Jak na razie nikt nie wyjaśnił tego naprawdę prostego problemu.

Masz wyjaśnienie czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 15:24:54 przez michal_zukowski
2
[#18] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #12

Chłopcy- Skończmy tego off-topa- porszę..
Prośba do Wszystkich żeby była jasność (nie tylko autora poprzedniego posta)


Popieram, już było dość zepsutych wątków m.in. przez ten temat. Wiem jedno, Huno obstaje przy swoim, Cowcat obstaje przy swoim, ja czy Amig_OS obstajemy przy swoim i Rzookol też obstaje przy swoim. Każdy po raz któryś wyłożył swoje kwestie, nikt nikogo nie przekona, więc po co po raz n-ty to ciągnąć.
1
[#19] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Obaj wiemy, że w źródłach NIE MA ani kropelki kodu CowCata i na tym KONIEC.
[#20] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Amig_OS, post #19

Ja też tak uważam, to jest weryfikowalne analizując kod na githubie. Pewnie także jest dużo bardziej dopracowany niż kod Cowcata. Oczywiście mówimy o kodzie obecnym a nie tym, który generował mosowy debug na filmie :).
6
[#21] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Moglibyście w końcu pokazać ten film z debug logiem i dyskusja byłaby skończona.
1
[#22] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Mir3k, post #21

Zdaje się, że to ten film:

1
[#23] Re: Kod pożyczony czy nie - czyli kto co i komu i co z tego wynikło

@recedent, post #1

wrzucić kamyczka do cudzego ogródka

Nie ma żadnych cudzych ogródków. To jest jedna wielka
amigowa rodzina.

Czy można mówić o podziałach pomiędzy ocs/ecs
a aga? Albo o konfliktach pomiędzy posiadaczami
Amigi 500 i powiedzmy Amigi 3000?
No nie. Nie ma tu żadnych podziałów.

Więc dlaczego miałyby być jakieś podziały i różne
ogródki pomiędzy morph os a aos4.1?
Niech mnie to ktoś wytłumaczy.
[#24] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Amig_OS, post #11

Jest jakieś źródło gdzie Cowcat nazwał tego drugiego złodziejem?
[#25] Re: Kod pożyczony czy nie - czyli kto co i komu i co z tego wynikło

@mmarcin2741, post #23

Nie ma żadnych cudzych ogródków. To jest jedna wielka
amigowa rodzina.


Więc dlaczego miałyby być jakieś podziały i różne
ogródki pomiędzy morph os a aos4.1?
Niech mnie to ktoś wytłumaczy.


Te dwa zdania się wykluczają.

Więc nie pisz z taką pewnością że tych ogródków nie ma ;)

P.S. A podziały to już były za czasów ECS i AGA, potem stock A1200 i z turbo, potem 68k i PPC. Tyle że na scenie amigowej.

Jeśli chodzi o rzucających kamyczki, to dzisiaj mamy klasykowców nie rozumiejących co to jest NG ale go krytykujących, oraz userów AmigaOS4.x którzy nie potrafią przeboleć że MorphOS był pierwszym systemem PPC dla Amigi a aktualnie do jego uruchomienia wystarczy odpowiedni komputer Apple PowerPC G4/G5, komputer za ułamek ceny sprzętu pod AmigaOS 4.x.

To tak w skrócie.
1
[#26] Re: Kod pożyczony czy nie - czyli kto co i komu i co z tego wynikło

@karolb, post #25

To nie sa ogrodki, tylko wielkie sady, dzielace farmerow obu nacji.
[#27] Re: Kod pożyczony czy nie - czyli kto co i komu i co z tego wynikło

@mmarcin2741, post #23

Baju baju, jakby nie było podziałów i dram u klasykowców.
1
[#28] Re: Kod pożyczony czy nie - czyli kto co i komu i co z tego wynikło

@selur, post #26

Przypomina to kłótnie fanów amd oraz intela o to, której firmy
procesor jest lepszy.
A przecież wiadomo, że lepszy ten, który ma więcej rdzenióf
[#29] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BuLa, post #24

https://www.ppa.pl/forum/amigaos-4.x/44135/doom-iii-nadchodzi#m750122

tyle znalazlem
[#30] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Mir3k, post #29

Doczytałem, chodzi o ten debug log - widać go na filmie.


Szansa, że dwóch gości niezależnie od siebie napisało takiego loga jest bliska zeru. (nie mówiąc już o konieczności użycia tego loga w AmigaOS).

Sprawa jest jasna, polecam poniższy artykuł:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem