kategoria:
Wątek zamknięty
[#1] Nieco podejrzana aukcja z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB
Sprzedający wystawił aukcję z możliwością negocjacji. Zauważyłem że ta aukcja w przeciwieństwie do standardowych nie posiada "Allegro Protect". Podczas negocjacji z sprzedającym, wspomniałem mu o tym fakcie.

Odpisał że: "Transakcja jest tak samo zabezpieczona tutaj, jak i na zwykłym allegro"

Wobec tego aby rozwiać moje wątpliwości, poprosiłem sprzedającego o wykonanie trzech fotek. Aby zweryfikować czy faktycznie posiada sprzedawany przedmiot. Na fotografiach miał być widoczny jego nick, dzisiejsza data oraz nazwa serwisu aukcyjnego. Jego odpowiedź była wymijająca (odmówił wykonania fotek). Tym sposobem sprawdziłem jego wiarygodność. Przestrzegam potencjalnych zainteresowanych kupnem powyższej Karty Turbo.

Podaję link do wspomnianej aukcji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2023 13:41:54 przez p0su
1
[#2] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #1

W sensie, że odkryłeś allegro lokalnie? Gdzieś ty był przez ostatnie kilka lat?
2
[#3] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@lopezpb, post #2

Tak. Teraz sklepy sprzedają na allegro. Prywatny
sprzedawca nie ma nawet komentarzy na
swoim koncie. Mogli zostawić stare komenty.
1
[#4] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #1

Znam sprzedającego, to mój kolega i amigowiec od dawna, i nie jest oszustem. Właśnie z nim rozmawiałem, może sam się tu wypowie co i jak. Sprzedaje dużo sprzętu na allegro m.in A4000. Uważałbym z ferowaniem takich zarzutów.
1
[#5] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@lopezpb, post #2

@lopezpb
W sensie, że odkryłeś allegro lokalnie? Gdzieś ty był przez ostatnie kilka lat?

allegrolokalnie nie jest dla mnie nowością. Natomiast odnośnie braku "Allegro Protect" miałem na myśli inne standardowe aukcje z serwisu allegrolokalnie (które posiadają "Allegro Protect") Lecz ta aukcja, akurat jej nie ma.

@KM_Ender

Znam sprzedającego, to mój kolega i amigowiec od dawna, i nie jest oszustem. Właśnie z nim rozmawiałem, może sam się tu wypowie co i jak. Sprzedaje dużo sprzętu na allegro m.in A4000. Uważałbym z ferowaniem takich zarzutów.

Opisałem tylko całą sytuację, trzeba przyznać że jest ona nieco podejrzana. Wspomniałem o niej tutaj tylko aby ewentualni kupujący się zastanowili. Nie mam nic przeciwko dyskusji. Każdy ma prawo się wypowiedzieć
1
[#6] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #1

w moim przypadku niezwiązane z Amigą, ale najwyraźniej nadziałem się na taką jedną cwaną babę. Kupiłem sobie u niej tablicę korkową do przyklejania Kasane Teto. Typiara #59600519, podająca się za niejaką Julitę z Sochocina. Uradowany, bo cena niewysoka, wpłaciłem kasę i czekam... czekam... i czekam... a jak po tygodniu czekanie mi się znudziło, napisałem do niej via allegrolok.: typiaro, gdzie moja tablica? I po drugim tygodniu nadal nic. Został jeszcze telefon, a że mieszka rzut beretem (~30 km), to i wizyta u niej celem wyjaśnienia, że zachowuje się niegrzecznie wobec klientów, nie stanowiłyby większego problemu...
po tym wszystkim dopiero przyjrzałem się bliżej zdjęciom wystawianych przez nią przedmiotów - wszystkie to kopie z neta, z różnych sklepów itp., a i opis 1:1 (przynajmniej w przypadku mojej tablicy, innych nie sprawdzałem).
[#7] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #5

W ogłoszeniu nie ma włączonej opcji "Kup teraz" i zapewne dlatego nie ma "Allegro protect". Pogadaj może ze sprzedającym żeby włączył tę opcję.
1
[#8] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #5

Opisałem tylko całą sytuację, trzeba przyznać że jest ona nieco podejrzana. Wspomniałem o niej tutaj tylko aby ewentualni kupujący się zastanowili. Nie mam nic przeciwko dyskusji. Każdy ma prawo się wypowiedzieć


Ale wątek to już zatytułowałeś "Oszust z allegrolokalnie", a nie "nieco podejrzana aukcja"...
3
[#9] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@recedent, post #8

W aukcji czytamy:

nie udzielam gwarancji/rękojmi i nie przyjmuję zwrotów.


Aby ograniczyć lub rozszerzyć rękojmi to musza się na to zgodzić obydwie strony. Sprzedający oraz kupujący.

p0su ma rację. Mamy do czynienia z oszustem.
2
[#10] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #1

No bez jaj, sprzedający nie chce/nie ma czasu robić dodatkowych zdjęć i już jest oszustem. Poza tym jakieś inne poszlaki/dowody na to oskarżenie?
1
[#11] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@Wankowicz, post #9

Nie chcę bronić sprzedającego, ale oczekiwanie udzielenia gwarancji na kilkudziesięcioletni używany sprzęt przez sprzedającego będącego osobą prywatną to nieco dużo.

Natomiast sprzedający mógłby zadbać o to, aby było włączone Allegro protect. To znaczy jeśli sprzedający mówi, że sprzęt działa to jeśli on nie działa, to Allegro protect chyba powinien ochronić (teoretycznie, ja nie próbowałem; może ktoś kto ma w tym doświadczenie się wypowie). Chyba, że w opisie byłoby wprost, że sprzedawany sprzęt jest uszkodzony. W opisie Allegro protect jest zdanie, że chroni "jeśli produkt był zniszczony lub niezgodny z opisem".

Zresztą tym się różni - przynajmniej według opisu - ochrona Allegro od "ochrony" w OLX,. Nie chcę rozwijać tematu, ale doświadczenia pod tym kątem z OLX mam złe.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2023 13:38:10 przez prz
[#12] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@recedent, post #8

@recedent

Ale wątek to już zatytułowałeś "Oszust z allegrolokalnie", a nie "nieco podejrzana aukcja"...

Masz rację zmieniam jego tytuł, napisałem go w dużym pośpiechu...

@RomanWorkshop

No bez jaj, sprzedający nie chce/nie ma czasu robić dodatkowych zdjęć i już jest oszustem...

Po prostu nasza grupa została oszukana zbyt wiele razy. Kupowaliśmy to co prezentowane na fotografii... a zdarzały się sytuacje że otrzymywaliśmy np. kawałek drewna. Który był o podobnej masie do sprzedawanego przedmiotu Jest sporo nie uczciwych cwaniaczków, wiec trzeba być ostrożnym. Ponadto w allegrolokalnie nie ma żadnych komentarzy aby potwierdzić wiarygodność sprzedającego

@prz

Nie chcę bronić sprzedającego, ale oczekiwanie udzielenia gwarancji na kilkudziesięcioletni używany sprzęt przez sprzedającego będącego osobą prywatną to nieco dużo...

Przecież nic nie wspomniałem o gwarancji na kilkudziesięcioletni używany sprzęt. Chciałem tylko zweryfikować realność przedmiotu, to wszystko
1
[#13] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #12

Przecież nic nie wspomniałem o gwarancji na kilkudziesięcioletni używany sprzęt. Chciałem tylko zweryfikować realność przedmiotu, to wszystko

Chodziło o post nr 9.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2023 14:24:21 przez prz
[wyróżniony] [#14] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@Wankowicz, post #9

Druga strona czyli kupujący się zgadza, bo akceptuje zakup bez gwarancji i rękojmi.

Znajomy raz sprzedał TF536. Po kilku tyg kupujący się odzywa, że karta doszła, ale ma połamane piny 2 brakowało, a kilka było wygiętych, tak jakby kupujacy pomylił socket CPU z zawiasem. Piny wygięte praktycznie pod kątem 90 stopni. Karta podczas wysyłki była włożona w riser i nie było fizycznej możliwości, aby tak się uszkodziły. Jako, że wysyłka międzynarodowa, a kupujący był DE, to karta trafiła do naprawy do mnie. Wymieniłem piny, przetestowałem kartę. Kupujący stwierdził, że nie chce tej karty i chce zrobić zwrot.

Raz też chciałem pomóc jednemu gościowi z grupy na FB. Nagrałem mu dyskietki z ATK i jakieś inne testowe, bo chciał sprawdzić stacje. Dałem mu je za darmo. Zapłacił za wysyłkę chyba z 1.6€. Było chyba tam z 5 czy 6 dyskietek, zeby nie przekroczyć wagi i żeby było tanio. Dodatkowo dorzuciłem taśmę floppa, bo mogła być powodem nie działania stacji. Najpierw mi truł 3 dni po wysyłce, że go oszukałem, bo nic nie doszło. Czy mi nie wstyd oszukiwać ludzi na takie kwoty Nie bardzo to rozumiałem, bo mu wysłałem fotki zaadresowanej koperty ze znaczkiem. Wysłałem zwykłym listem, bo polecony się "nie opłacał".Później doszło, ale 2 dyskietki u niego nie działały i miał pretensje, że płaci za wysyłkę złomu Jak jestem honorowy, to powinienem mu je dosłać na swój koszt Te sytuacje nie były akurat z rodakami i ta ostatnia była już dawno temu

Pomogłem też wiele razy kolegom z tego forum i tutaj zawsze było wszystko ok. Raz ja zawiodłem, bo miałem wysłać dyskietki do USA i zawrócili mi paczkę przez jakies nowe zasady w DE dotyczące listów poleconych. Musiałem wysłać kurierem i w między czsasie byłem długo poza domem. Zajęło mi to z pół roku W ramach przeprosin dorzuciłem słodycze do paczki. Kolega z forum mi wybaczył... chybaszeroki uśmiech

Dlatego ludzie nie chcą dawać gwarancji. Przyjedź, sprawdź sobie, zapłać i tyle.

Problemy mogą pojawiać się ze strony sprzedających jak i kupujących. Co wynika też z moich doświadczeń, obdarowani też czasem mają pretensje.
3
[#15] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@snifferman, post #14

Kolega z forum Ci nie tylko wybaczył, ale jak kupi sobie kota, psa lub jakąś roślinę doniczkową, to nazwie go Twoim imieniem, aby jakoś oddać pamięć Twojej uczciwości i solidności. Jesteś przegość.

Od czasu kiedy weszło lokalnie, nic tam nie kupiłem. Zero narzędzi zabezpieczających kupującego.
[#16] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@Ralpheeck, post #15

od niedawna jest SMART na lokalnie,
więc i darmowy zwrot.
[#17] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@prz, post #11

O gwarancji nie było mowy. Rękojmi to jest inna para kaloszy.

Nadal się dziwę, że ludzie używają tych terminów zamiennie.
1
[#18] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@snifferman, post #14

Druga strona czyli kupujący się zgadza, bo akceptuje zakup bez gwarancji i rękojmi.


Tak to nie działa.

Ale powiem Ci jak to działa.

Zapis nie zgodny z prawem nie obowiązuje.
[#19] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@Wankowicz, post #18

Jestem przedsiębiorcą, prowadzę od 13 lat sklep internetowy. To jak bardzo popieprzone jest prawo w celu ochrony kupujących i dojeżdżania sprzedających to jest jakaś masakra. Kiedyś jakaś organizacja doczepiła się do mojego regulaminu bo chyba bardzo chcieli za odpowiednie pieniądze napisać mi ten regulamin od nowa. To jest cała nowa gałąź gospodarki nastawiona na żerowanie na sprzedających :).

I nigdy, nigdy nie masz pewności, że zapisy nie zostaną uznane za niezgodne z prawem bo cośtam. Nie możesz np. napisać, że jak klient rozwali kartę turbo młotkiem to nie ma prawa do reklamacji :).
1
[#20] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@bfgmatik, post #19

Daliśmy ogłoszenie do znanego portalu z ogłoszeniami o pracę. Był w ogłoszeniu zapis że poszukujemy osób niepalących, ogłoszenie zostało usunięte ze względu na dyskryminacje. KURTYNA.
3
[#21] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@Wankowicz, post #18

Zapis nie zgodny z prawem nie obowiązuje.


Od kiedy wyłączenie gwarancji czy rękojmi jest niezgodne z prawem przy sprzedaży prywatnie używanej rzeczy? Możesz przytoczyć przepis o tum mówiący? Wyjątkiem jest celowe zatajenie wady, czyli przykładowo zrobienie zdjęć, aby dana wada nie była widoczna. Przy sprzedaży urządzenia 30 letniego można zaznaczyć, że sprzedajesz jako zabytek i nie gwarantujesz, że będzie działać. Nie dajesz gwarancji ani rękojmi.
3
[#22] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@Stoopi, post #20

No za takie barbarzyństwo to tez bym usunął :). Należę do mniejszości nikotynowej i tez jestem człowiekiem!
[wyróżniony] [#23] Re: Nieco podejrzana aukcja z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #1

Dobry wieczór,

Jako, że temat dotyczy bezpośrednio mojej osoby, odniosę się do wypowiedzi Pana "p0su" zawartej w niniejszym, publicznym wątku forum dyskusyjnego portalu ppa.pl

Jak było naprawdę?...
A więc...
1. "p0su" Zaproponował 1500,00 zł

2. Odpowiedziałem, że "1850 z wysyłką po mojej stronie."

3. Pańska "propozycja" - "Mógł by Pan zejść z ceny, abym miał możliwość kupienia pamięci SIMM 128 MB. Ponieważ 8 MB RAM, to naprawdę mało. Proponuję 1650,00 zł"

4. Proponuje Pan 1650,00 zł.

5. Moja odpowiedź na Pańską propozycję - "Niestety więcej nie zejdę. Sporo prowizji będzie też do zapłacenia."

6. Pańska odpowiedź na moją informację - "Przepraszam bardzo, dopiero teraz dostrzegłem że aukcja nie posiada "Allegro Protect" Przy tak dużej kwocie, nie jestem w stanie ponieść ryzyka że mogę otrzymać np. kawałek deski zamiast Karty Turbo. W przeszłości takie sytuacje na Tym serwisie się zdarzały. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie."

7. Moja odpowiedź na Pańską informację - "Każda wymówka jest dobra :) Powodzenia w owocnycc poszukiwaniach karty :)"

8. Pańska odpowiedź - "To nie wymówka tylko zabezpieczenie "

9. Moja odpowiedź na powyższą wiadomość - "oczywiście :)
Transakcja jest tak samo zabezpieczona tutaj, jak i na zwykłym allegro.
https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-i-bezpieczenstwo-na-allegro-lokalnie/bezpieczenstwo-zakupow-na-allegro-lokalnie-YLD7Z92ldsn
Powodzenia."

10. Pański kolejny post - "Przemyślałem sprawę i mam pomysł jak zweryfikować czy faktycznie Pan posiada sprzedawany przedmiot.
Proszę o uruchomienie na komputerze programu CLI lub Shell (Konsola). Najprostszym sposobem na jego uruchomienie jest. Kombinacja klawiszy: Prawy klawisz [Amiga] + E, w pojawionym okienku wpisać CLI i wcisnąć klawisz [Enter]
Gdy uruchomi się aplikacja, to proszę napisać w niej: Dzisiejszą datę, Pana nick oraz nazwę serwisu aukcyjnego na którym jest Pańska aukcja. Dodatkowo uruchomić „System_Configurator” aby było widać parametry Karty Turbo (obok okna z informacją którą Pan przed chwilą napisał).
Proszę wykonać trzy fotki. Jedna z tym co widać szczegółowo na ekranie oraz drugą z widokiem Amigi 1200 przy Monitorze (na którym widać to o co poprosiłem). Trzecią fotkę na której jest Karta Turbo a na niej kartka w kratkę. Z napisanym Pańskim nickiem, dzisiejszą datą oraz nazwą serwisu aukcyjnego (kartka powinna wystawać po za Kartę Turbo aby było widać łuk na kratkach kartki z wystającej części po za Kartą Turbo). Fotki proszę umieścić tutaj. Jeśli nie ma takiej możliwości, to proszę wstawić je w "https://postimages.org/" i umieścić tutaj do nich linki."

11. Moja odpowiedź - "Dzień dobry,
Życzę Panu owocnych poszukiwań wymarzonej karty, czy to tutaj czy na PPA.
Powodzenia,
Dominik"

12. Pańska informacja - "Witam, właśnie stracił Pan wiarygodność w moich oczach. Pozdrawiam"

Wobec powyższego, proszę o informację i odpowiedź czy oszukałem Pana, Panie "p0su" lub czy wykonałem jakiekolwiek działanie na Pańską szkodę?

Również wobec powyższego, informuję Pana, Panie "p0su", że Pańska wypowiedź na forum dyskusyjnym nosi znamiona opisane w art. 212 § 1 Kodeksu karnego, który opisuje m.in zniesławienie i pomówienie w miejscu publicznym, jakim jest forum dyskusyjne portalu ppa.pl
Art. 212 § 2 Kodeksu karnego stwierdza, że "Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Zatem żądam od Pana, Panie "p0su", przeprosin na portalu ppa.pl w formie wiadomości w dziale "Aktualności" umieszczonej na czas siedmiu dni, w terminie do siedmiu dni od mojej wiadomości.
Brak w/w działania w czasie wyżej wymienionym skutkować będzie skierowanie sprawy z oskarżenia prywatnego na drogę postepowania sądowego.

Pozdrawiam i życzę wszystkim oraz Panu, Panie "p0su" spokojnego weekendu.
Dominik Radziejewski
6
[#24] Re: Oszust z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@Wankowicz, post #9

Naprawdę ty dajesz gwarancję, rękojmię na 30.letnią kartę? To szacun. Chyba, że nie, to o czym tu piszesz.
[wyróżniony] [#25] Re: Nieco podejrzana aukcja z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@dominiqr, post #23

@dominiqr
Dobry wieczór,

Przepraszam za sformułowaną treść, mój czyn nie miał na celu zniesławienia lecz ostrzeżenie przed podejrzaną aukcją która nie posiada "Allegro Protect". Chciałem jedynie zweryfikować realność sprzedawanego przedmiotu.
3
[wyróżniony] [#26] Re: Nieco podejrzana aukcja z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@dominiqr, post #23

Pan dominiqr NIE wykonał jakichkolwiek działań na Moją szkodę i NIE oszukał Mnie
1
[#27] Re: Nieco podejrzana aukcja z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #1

Ta karta może warta z 1k wszystko w temacie
3
[#28] Re: Nieco podejrzana aukcja z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@dominiqr, post #23

Zatem żądam od Pana, Panie "p0su", przeprosin na portalu ppa.pl w formie wiadomości w dziale "Aktualności" umieszczonej na czas siedmiu dni, w terminie do siedmiu dni od mojej wiadomości.
Brak w/w działania w czasie wyżej wymienionym skutkować będzie skierowanie sprawy z oskarżenia prywatnego na drogę postepowania sądowego.


A to dobre, takie żądanie ma znamiona groźby bezprawnej.
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jak to powiadają "kto mieczem wojuje od miecza ..."
3
[#29] Re: Nieco podejrzana aukcja z allegrolokalnie - Blizzard 1230-IV, CPU 68030 / FPU 68882 50MHz, 8MB

@p0su, post #26

Usuń konto. Gratuluję przestrzegania przed kupnem B1230 za cenę, za którą można kupić TF1260 z 060 rev5. Oszuści pewnie się czają za każdym rogiem

Panie Koczis, odmawia Pan bronienia człowiekowi dobrego imienia?


Ostatnia aktualizacja: 02.12.2023 21:07:49 przez readwrite
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem