kategoria: AMOS
[#1] AMOS

Jak zdobyć AMOS-a ? Gdzie go kupić ? pobrać ? skąd go można wytrzasnąć ?
Proszę Was o pomoc bo koncept mi się skończył ?
Wiem że są lepsze jezyki programowania ale tak dla czystej przyjemności wystarczy Amos.
Jestem "zielonym" kadydatem na Amigowca. Dość mam blaszanego pudełka pod stołem, wracam do Amigi (kiedyś miałem A500 i CD32).
Bardzo proszę Was o pomoc

Jarek

[#2] Re: AMOS

@Jarcyk, post #1

Mimo wszystko polecam jezyk C.Obadaj sobie moje kursy w PPA
[#3] Re: AMOS

@Jarcyk, post #1

AMOS został uwolniony i jego w pełni legalne wszystkie wersje (AMOS Creator, AMOS Professional, AMOS 3D, EasyAMOS) wraz z kompilatorami można ściągnąć ze strony back2roots.org, a konkretnie stąd.


Nie byłbym sobą gdybym nie dorzucił jeszcze pewnej uwagi... Powrót do AMOSa nie jest powrotem do Amigi. To co nazywasz Amigą nawet nie jest podobne do dzisiejszej Amigi. :) Prawdę mówiąc to AMOS działa dzisiaj już tylko na UAE. Mimo wszystko - miłej zabawy. Tez sobie czasem lubię przypomnieć czasy Atari Xl/XE... :D

[#4] Re: AMOS

@Jarcyk, post #1

Ech, Amos :). Napisalem w 1994 (chyba) gre pod tytulem "ucieczka". Byl odtwarzany mod (wzialem cudzy na chama), scrol na planszy tytulowej i obrazek zrobiony w Deluxe Paincie. A sama gra to bylo Robbo bez elementow dynamicznych. Dalem kumplowi jedna dyskietke bo mial zrobic edytor a swoja kopie gdzies posialem. Potem zgubilem swoja dyskietke a kumpel swoja i bylo zgrzytanie zebami...

Wiem że są lepsze jezyki programowania ale tak dla czystej przyjemności wystarczy Amos.

Dla czystej przyjemnosci wystarczy! Do tej pory pamietam ten fajy patent ze zwijaniem tresci funkcji! No i spokojnie mozesz zrobic takie czadowe gierki jak Goblins. Nie wiem tylko czy Amos siega do AGI i jak dziala na lepszym sprzecie. Lepiej to sprawdz zeby sie nie rozczarowac.
[#5] Re: AMOS

@Jarcyk, post #1

U mnie bez problemu działał na tym co w podpisie (PPC 603e/200 40/25). Kiedyś sobie dziergałem takie programiki do obliczania systemów MLotka, nawet niektóre miały jaja (programiki), po kompilacji nawet ciekawe systemiki wyliczyłem, brakowało mi potem w AMOSie tej łatwej łączności z systemem Amigi
Pozdrawiam :)

[#6] Re: AMOS

@MDW, post #3

AMOS dziaîa u mnie. Mam Amigë a nie winUAE. Nie mam pc. Jest ktoô jeszcze tylko z AGA w tym kraju ? A 1200 + Apollo 1240/33 Mhz :P

[#7] Re: AMOS

@zeberko, post #5

Też się trochę bawiłem w Amosie bo jest łatwy i przystępny. Niestety nie jest "systemowy" i to jest problem... A brakuje tak niewiele....
[#8] Re: AMOS

@Jaguar, post #6

Jaguar napisał(a):
> Jest ktoô jeszcze tylko z AGA w tym kraju?
> A 1200 + Apollo 1240/33 Mhz


Ja jestem: A1200 + BlizzardIV 030/50 :D
Już jest nas dwoje!

[#9] Re: AMOS

@AlaN, post #8

Muszę powiedzieć, że też mam Ami 1200 tylko z AGA. Ami + 8MB FASTU na jakiejś zwykłej karcie rozszerzeń :)
[#10] Re: AMOS

@LITWIN, post #7

eee, podobno wer proffesional byla juz zgodna z systemem... ? ;)

[#11] Re: AMOS

@MDW, post #3

>> Powrót do AMOSa nie jest powrotem do Amigi. To co nazywasz Amigą nawet nie jest podobne do dzisiejszej Amigi. Prawdę mówiąc to AMOS działa dzisiaj już tylko na UAE.
Śmiała teoria. Zresztą z deka nielogiczna.
>>Mimo wszystko - miłej zabawy. Tez sobie czasem lubię przypomnieć czasy Atari Xl/XE.
Bez urazy, ale jeśli dla Ciebie jedyna Amiga to PPC to OK. Nie zniechęcaj jednak ludzi do klasykowania, bo wielu z nas ma odmienne zdanie na ten temat.

[#12] Re: AMOS

@frywolny_marian, post #11

commodore wydało doce do systemu wedlug których powinno się pisać programy, amos łamał wszystkie podane przez C= reguły a więc był napisany niepoprawnie więc powinien zostać zapomniany, ppc nie ma tu nic do tego

[#13] Re: AMOS

@rzookol, post #12

AMOS jest środowiskiem programistycznym (ma np. swoje GUI, swoje okienka, swoje requestery, swoje menu itp.), w którym programy pisane są w języku interpretowanym. Trudno, żeby wymagać by sam kod który powstawał w wyniku interpretacji (lub kompilacji) programu napisanego w AMOSie był zgodny z zasadami tworzenia programów podanymi przez Commodore, które dotyczyły programowania pod system w językach asembler i ANSI C! AMOS jest po prostu innym podejściem do programowania Amigi klasycznej, niezależnym od systemu napisanego przez Commodore. Kropka. Takie jest moje zdanie na ten temat.

[#14] Re: AMOS

@Minniat, post #13

zasady programowania pod system amigi nie dotyczyly tylko c i assemblera, wszystkie języki mogły korzystac z systemu i z niego korzystały, to że amos tego nie robił w 90% wypadków to jego wada

[#15] Re: AMOS

@Koyot1222, post #10

Akcja "Ocalić o zapomnienia" czy może żyłka archeologiczna się odezwała i stąd te wykopaliska? ;)

[#16] Re: AMOS

@APC74, post #15

Na wikipedii znalallem jeszcze jakies informacje ze ktos przepisywal Amosa na pc. Niestety strona oryginalna projektu nie odswierzana jest juz od 2004 roku.

[#17] Re: AMOS

@Koyot1222, post #16

http://www.sdlbasic.altervista.org/main/

[#18] Re: AMOS

@rzookol, post #17

Dzieki :) OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem