[#1] Jest Sprawa(tm)
Skontaktował się ze mną człowiek, który ma zamiar zrobić rewrite silnika Teenagenta dla ScummVM, ma jednak problem z dobraniem się do modków zawartych na dyskietkach (no i nie mówi po polsku). W związku z tym, cztery szybkie pytania:

1. Chcecie Teenagent na scummvm?
2. Przyjmiecie go tu, żeby mu odpowiedzieć na pytania/nawiązać kontakt?
3. Ktoś pamięta jak to było z tymi modkami? Jakaś własna kompresja, ukryte w hexach czy cokolwiek?
4. Ma ktoś ctx do *DUN DUN DUNNNNNNNNNNNNN* Adriana Chmielarza?

Jeśli ktoś może pomóc w związku z tą sprawą, niech rzuci tutaj odpowiedź, prawda.

PS. Cze Kokos!

[#2] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #1

No kogo moje oczka widzą! :)

Całym serduszkiem jestem za inicjatywą i będę wspierać jak mogę.

A że ogólnie jestem niedouczony to troszkę mi zajmie zanim cokolwiek będę mógł wnieść do tematu.

Stay tuned.

[#3] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #1

Kup NEO+, tam jest rubryka "Zapytaj Chmielarza".

[#4] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #1

Cze X!
Dzięki za info, wielkie OK @ 1 & 2

[#5] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #1

port na ami robilo union system. moze skieruj gostka do nich

[#6] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #1

Ech.. Gdyby tak jeszcze Mentora przeportowano.. :)

[#7] Re: Jest Sprawa(tm)

@rzookol, post #5

Oni nic nie pomogą. Robili wersję CD agenta a nie dyskietkową to raz. Dwa to, że nikt nic nie pamięta i i nikt nic nie wie. Miałem spory problem ich przekonać o tym, że to jednak oni zrobili wersję cd tej gry




Benedykt

[#8] Re: Jest Sprawa(tm)

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

wiesz, może sobie robią jaja, w ACS kiedyś była zajawka że posiadają gotowy kod źródłowy gry i jesli ktoś ma scenariusz to niech sie do nich zglosi.

[#9] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #1

1. Nie
4. Zwykłe mody - ExoticRipper wycina je bez problemów. Modki są "ukryte w hexach czy cokolwiek". A dokładniej (dla wersji HD) w obrazach dyskietek - wystarczy wyświetlić w jakiejś przeglądarce HEX np. Disk1.TA i tam, na samym początku jest "multifruit j..ce composed by: snoopy" itd.
Jeżeli rypanie modków to za trudne zadanie, to można je znaleźć tu
[#10] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #1

Garść info:

"Najlepiej jest zapytac Piotra Drapicha (Docent/Union) na www.union.com.pl, gdyz on mial developer kit z tej gry.
Mozna tez kontakowac sie z autorem konwersji na Amige, ktorym byl Maciej Marzec (Mok), moze przez CDProject, bo Mok dla nich pracowal, a Marcin Iwinski (SS Captain/KTS) ciagle jest jednym z szefow firmy.
Mok uzyl do spakowania danych dwoch pakerow wycietych z xpk, czyli xpkSQSH (muzyka, dzwieki) i xpkMASH (reszta).
W jednym z pakerow cos poprawil, bo wedlug niego byl z bledem.
Do uruchomienia gry i potem grania potrzebne sa dane z traku zabezpieczajacego, a gra uzywa chyba jakiegos interpretera.

Troche informacji (od Moka) na temat gry jest tez w infie do cracku, ktore powinno byc na stronie WT (wt.exotica.org.uk) razem z innymi infami
na Files Page."


Kredyty idą do Don Adana z Wanted Team. OK

[#11] Re: Jest Sprawa(tm)

@5h00n4y, post #10

O, shoonay, dojebany zestaw info! Zaraz zobaczę czy dałbym radę odpakować z uae, jeśli tak, no to jesteśmy od razu z pięć kilometrów do przodu :) . Dzięki dzięki!

[#12] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #11

Jesli chcesz tylko rozpakowac pliki z gry to uzyj xfd lub Track2File'a.
[#13] Re: Jest Sprawa(tm)

@Xtense, post #11

Właśnie X, jak tam prace idą? Odezwałby Ty się z raportem ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem