[#1] [html] Zawsze widoczny pasek przewijania
Jak zrobi zeby zawsze widoczny byl pasek przewijania dol/gora (nawet jesli jest nieaktywny)? Pewnie to jest jakies banalnie proste, ale nie wiem :D

ps:
body {
overflow: scroll;
}
nie dokonca, bo pokazuje tez pasek przewijania lewo/prawo a mi chodzi o same gora/dol



Ostatnia modyfikacja: 28.10.2008 13:21:30
[#2] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Lorak, post #1

body {height: 110%;} ? Poza tym, co to za glupi pomysl, zeby scroll byl wydoczny, skoro nie jest potrzebny?



Ostatnia modyfikacja: 28.10.2008 13:51:43
[#3] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Lorak, post #1

wcale, bo to jest kwestia tego co przegladarka z tym zrobi i tyle. ty mozesz jedynie okreslic co ma sie stac w razie jakby scrolla bylo potrzeba, ew. zrobic cos tak brzydkiego jak proponuje arti
[#4] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Lorak, post #1

Bo overflow nie do końca do tego został przewidziany... Ale nie odbiegajmy od tematu. Są jeszcze takie polecenia jak overflow-x i overflow-y. Jakoś nigdy nie miałem sposobności ich użyć, ale może z nimi coś Ci się uda osiągnąć. :)
[#5] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@APC74, post #4

To dziala jedynie w *bardzo dobrych* przegladarkach

[#6] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Lorak, post #1

Jak zrobi zeby zawsze widoczny byl pasek przewijania dol/gora
Nijak. Ja mam w operze wyłączone wyświetlanie scrolla nawet jak jest potrzebny(z punktu widzenia rozmiaru strony), bo mi się do niczego nie przydaje, tylko miejsce po prawej zajmuje. Do przewijania mam rolkę w myszy na krótkie i PgUp/PgDn na długie odległości, więc jak byś się nie spinał, to i tak ci się nie uda. ;) :P
[#7] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Torn, post #6

Ja lubię suwak pomimo tego, że w 99% przypadków używam albo rolki albo środkowego klawisza myszy i ruchów w 4 kierunkach. Suwak jest proporcjonalny (a nie jak domyślny w MacOS do wersji 9.2) i pokazuje jak długa jest strona. Jakbym to wyłączył to czułbym, że brakuje mi jakiejś informacji. :) A miejsce na ekranie szanuję bardzo. Dlatego nie używam ekranów (monitorów LCD) mniejszych niz 1600x1200. :)

[#8] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@_arti, post #5

Wiem. :D
[#9] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@_arti, post #2

A no chodzi mi o to ze jak nie ma suwaka to strona jest idealnie na srodku, ale kiedy jest strona dluzsza i pojawia sie suwak to strona przesuwa sie troszke w lewo bo i srodek ekranu przesuwa sie troche w lewo przez ten suwak. Wkurza mnie to ze strona sie przesuwa wiec chcialem po prostu zeby byl wlaczony caly czas...

[#10] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Lorak, post #9

Grafik skladajacy strone www... wiedzialem!

[#11] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@_arti, post #10

No nie trafiles akurat z grafikiem;) Ale jestem troche... hmm jak by to nazwac... pedantyczny jesli chodzi o takie rzeczy;)

[#12] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@APC74, post #4

overflow-x i overflow-y

Probowalem tego ale na najnowszej operze pokazuje mi i tak 2 suwaki.

[#13] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Lorak, post #9

no to wypozycjonuj od lewej strony a nie od srodka wytedy suwak lub jego brak nie bedzie mial wplywu na pozycje tekstu (chyba ze w IE :)
[#14] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Valwit, post #13

A jak? Bo sie nie znam szczerze mowiac za bardzo...:) A pozatym czy to nie bedzie zle wygladalo przy roznych rozdzielczosciach?

[#15] Re: [html] Zawsze widoczny pasek przewijania

@Lorak, post #14

To ustaw stałą szerokość strony, wtedy będzie wyglądała zawsze tak samo. Najwyżej tylko na większych rozdzielczościach, będzie pasek tła, które ustawisz.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem