[#1] amiga basic
Witam. Mam kilka programów napisanych w Amigabasicu przeze mnie . Może nie uwierzycie ale działa na nich jedno z biur rachunkowych od kilkunastu lat. Potrzebuję je jednak przerobić na PC z przyczyn technicznych. Jaki basic jest najbardziej zbliżony składnią do amiga basica ( MSBasic odpada - ograniczenie długości mazw plików). Może być pod winde albo linuxa. Nie chce mi się tych programów pisać od nowa w innym języku.
[#2] Re: amiga basic

@piotrpit, post #1

Przypuszczam (chociaz nie jestem ekspertem), ze jednak bedziesz musial przepisac ten kod.

[#3] Re: amiga basic

@piotrpit, post #1

szczerze, jeśli nie chce Ci się uczyć nowego języka to uruchom emulator Amigi (odpadnie Ci wtedy przepisywanie kodu programu)
[#4] Re: amiga basic

@piotrpit, post #1

Pytasz o AmigaBASIC Microsoftu?
Jeśli do tej pory tego nie robiłeś to świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z emulatora Amigi - którego można skonfigurować tak, że środowisko uruchomieniowe tych aplikacji będzie "przeźroczyste" dla operatora - tzn. odpalać je będzie się np. w okienku odpowiednio powiększonym, w multitaskingu, w oparciu o systemu plików Windowsa itd. na pewno dziesiątki razy szybciej niż na prawdziwej Amidze.

Nie wiem, jaki jest stopień złożoności Twoich programów, jak wyglądało I/O i czy korzystałeś ze specyficznych dla Amigi rozwiązań jak dołączanie bibliotek czy tworzenie w AmigaBASIC "graficznego" interfejsu - jeśli nie to jest szansa że program "poszedłby" z ew. kosmetycznymi poprawkami np. pod QBasiciem, a przecież kompilatorów QBasica pod Windows czy Linuxa powstała potem cała masa, w tym na pewno takie które nie przejmują się tym, że nazwa pliku ma więcej niż 8+3 znaków.

Swoją drogą, na Amigę również potem powstawały "lepsze" wersje AmigaBASIC, w tym kompilatory.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem