[#1] taki maly projekcik
na razie nie mam czasu poprawic, rozwijac etc etc. za tydzien dam więcej info, exec niestety tylko dla mosa, docelowo ma byc na wszystko na co sie da :). Ta wersja powstala w 3 dni kodowania wiec jest srednia :)

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/pinball.lha

[#2] Re: taki maly projekcik

@rzookol, post #1

Zatroluję trochę, ale to: exec niestety tylko dla mosa zabrzmiało naprawdę dziwnie w Twoim poście. ;)
Musiałem chwilę pomyśleć, żeby dotarło do mnie, że chodzi Ci o to, że plik wykonywalny jest mosowym elfem...
A kiedy można spodziewać się kompilacji na AOS 3.x?
To jest ten projekt, o którym wspominałeś w styczniu?



Ostatnia modyfikacja: 10.03.2009 21:31:55
[#3] Re: taki maly projekcik

@APC74, post #2

tak, to prosty engine dla pinbala, muszę przysiąść nad fizyką gry bo na razie to tylko proste odbijanie sie od scian (ale pod dowolnym kątem według wektora normalnego). Sila ciężkosci i siły oslabiające i wzmacniające w zależnosci od uderzenia w sciany to pikus bo to tylko dodanie odpowiedniego wektora do wektora ruchu. Mam pewien problem z samą reakcją na sciany (ci co uruchomili zauważyli pewnie ze pileczka przechodzi przez sciany nieraz). Na razie oparłem się mniej wiecej o pomysł wykorzystany w wersji pinball dreams dla c64 czyli mapa kątów w postaci pliku graficznego. Jesli nadal to będzie sprawialo problemy to zamienię engine na bardziej wektorowy

[#4] Re: taki maly projekcik

@rzookol, post #3

chyba dlatego właśnie przez ściany przechodzi, bo wynik3.png masz tu i ówdzie dziurawy - na przykład lewy bumper :) A te odcienie szarości na nim za coś odpowiadają?
[#5] Re: taki maly projekcik

@recedent, post #4

no to chyba nie ma co się zastanawiać nad zmianą ścian na wektory, bo z pikselami zawsze się może coś dziwnego stać
[#6] Re: taki maly projekcik

@recedent, post #4

odcienie odpowiadają za kąt nachylenia krawędzi, inaczej sie odbija kulka dla nachylenia 0 stopni a inaczej dla 30 stopni np.

[#7] Re: taki maly projekcik

@rzookol, post #1

za tydzien dam więcej info

Nie żebym się czepiał, ale pisząc 2 tygodnie temu, że za tydzień dasz więcej info miałeś na myśli kalendarz gregoriański czy może mosowski? ;)

[#8] Re: taki maly projekcik

@APC74, post #7

wynikły niespodziewane komplikacje :)
na razie mam na glowie powerdev

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem