[#1] Porty gier
Wlasnie mam pytanko bo jesli chodzi o porty gier to jestem zielony a strasznie zaczelo mnie to ciekawic jak to sie robi moze ktos udzieli mi odp kto robil taki port ?.
[#2] Re: Porty gier

@SzaryWilk, post #1

To proste!

Szukasz gry opensource, ściągasz na coś amipodobnego, a potem wydajesz z CLI configure i make. I gotowe, możesz tak przeportować każdy program/grę do którego masz źródła. Tada!

Poportuj coś. :)

[#3] Re: Porty gier

@SzaryWilk, post #1

Nie ma na to jednego przepisu. Wszystko zależy od tego jak gra była napisana i z jakich standardów korzysta (przenośne języki programowania, API do grafiki, dźwięku, sieci, organizacji danych). W najlepszym wypadku wystarczy przekompilować gre i działa na zupełnie innej platformie, a w najgorszym wypadku trzeba ją stworzyć zupełnie od początku i robić samemu najdrobniejsze nawet rzeczy. W ekstremalnie ciężkich przypadkach przeportowanie takiej gry zajmie więcej czasu niż stworznie zupłenie nowej własnej. :)



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2009 15:45:04
[#4] Re: Porty gier

@SzaryWilk, post #1

Czy Ty czasem nie chciałeś gier na Amigę pisać?

[#5] Re: Porty gier

@GumBoy, post #4

Pisze 2 gry jedna w amosie bitwa o planete i w blitzu zrecznosciowa,narazie nie mam czasu bo mam sesje ale jak sie skonczy to ostro sie zabieram za pisanie.
[#6] Re: Porty gier

@SzaryWilk, post #5

Myślisz, że receptą na brak czasu jest rozpoczęcie dwóch rzeczy jednocześnie? ;)

[#7] Re: Porty gier

@SzaryWilk, post #5

A ta, jak ją nazwałeś, bitwa o planetę, to wyszła już poza tą nędzną planszę tytułową, którą prezentowałeś rok, czy dwa lata temu?

[#8] Re: Porty gier

@APC74, post #7

chopiczku cosik ci sie pomylilo he he he,ale dzieki za zachete ha ha ha.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem