kategoria: ARexx
[#1] ARexx: ArtEffect4 - problem z otwarciem portu
Dokładnie jak w temacie: ArtEffect 4 się uruchamia, a jego port ARexxa się nie otwiera.

Może ktoś powtórzyć zachowanie?
[#2] Re: ARexx: ArtEffect4 - problem z otwarciem portu

@Dopuser, post #1

A na czym testujesz? Pytam z ciekawości, bo interesuje mnie ten program.
[#3] Re: ARexx: ArtEffect4 - problem z otwarciem portu

@Ender, post #2

Emulowana Amiga (WinUAE), Magellan jako desktop.
Po uruchomieniu się programu nie przyjmuje dalszych poleceń ze skryptu... jakby na coś czekał.
[#4] Re: ARexx: ArtEffect4 - problem z otwarciem portu

@Ender, post #2

ArtEffect4 uruchomiony na MOSie (z dodatkami z AOS3.1) przyjmuje polecenia ARexxa ;), aczkolwiek dziwna sprawa z WinUAE Dopusera - niby dlaczego akurat port ArtEffecta miałby niedziałać...



Ostatnia modyfikacja: 14.06.2011 23:31:11
[#5] Re: ARexx: ArtEffect4 - problem z otwarciem portu

@ede, post #4

Moje podejrzenia kierują się ku ustawieniom programu, dokładniej Swapfile...
[#6] Re: ARexx: ArtEffect4 - problem z otwarciem portu

@Dopuser, post #5

Co do ustawień w zakładce VMem to polecam ustawić względnie dużą wartość dla RAM-Usage, ponieważ przy małej, po użyciu drugiej warstwy program zaczyna podejrzanie wolno rysować (Swapfile zaczyna mielić). Moje ustawienia poniżej.

min.use 512000 KB
min. free 6837 KB

Ze Swapfile czasem coś nie gra podczas uruchamiania programu - że niby coś tam miejsca nie ma w tym pliku ale klikam Ignore i jest ok (ale to tylko czasami tak wyskoczy ale i zaskoczy). Moje ustawienia dla Swapfile poniżej.

Min. size 18MB
Max. size 512MB

Asynch. I/O i Remove mam odznaczone.


Ps. A i z najnowszym wizard.library (45.1) przejrzyściej się interfejs prezentuje. Generalnie bardzo fajny program aczkolwiek należy zachować sporą dyscyplinę ;)



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2011 00:03:17
[#7] Re: ARexx: ArtEffect4 - problem z otwarciem portu

@ede, post #6

Ze Swapfile czasem coś nie gra podczas uruchamiania programu - że niby coś tam miejsca nie ma w tym pliku ale klikam Ignore i jest ok (ale to tylko czasami tak wyskoczy ale i zaskoczy).


I tu chyba właśnie pies pogrzebany. Raz udało mi się ujrzeć, że Unable to initualize Swap czy VMem... Ignore/Change też czasami...

A że uruchamiam ze skryptu, nie z ikonki, to robiła się "kaszana"...

Min. size 18MB
Max. size 512MB


Ja ustawiłem VMem 75MB - 145MB (samo się ustawiło), a Swapfile na 5-150MB, i na razie ok... jak ustawiałem max 32MB to się wtedy wykrzaczał...

A skoro już w temacie: nie dostrzegam komendy ARexxowej zamykającej ArtEffecta... może jakiś trick? Polecenie AmigaDos kill ArtEffect ALL na "zabija" programu...



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2011 00:28:50
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem