kategoria: AMOS
[#1] Amos profasional w praktyce (dyskietki)
Cześć
Ma ktoś może, lub wie skąd można pobrać dyskietki w formacie ADF/DMS które były dołączone do książki "Programować może każdy Amos Professional w praktyce" K Prusik, Z Sypniewski?

zdrówko
at0m
[#2] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #1

ja mam te dyskietki orginalne - i jak odnajde podesle Lamersom bardzo chetnie :)
[#3] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #1

Ohoho, czy Lamers znów zaatakuje? Hej, hej, Lamers napada... ;)
[#4] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@gorzyga, post #3

Tak jest ... ale tym razem w 8 bitach OK

@HOŁDYS: udało się odnaleźć te dyskietki?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 14:11:56 przez at0m
[#5] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #4

Byłem na imprezie gdzie widziałem Lamersów w ich czarnych T-shirtach z napisem "Lamers" z tyłu... ;) I nawet słyszałem tę przeróbkę utworu Kazika "Lamers napada".

Swoją drogą to nie wiem czemu AMOSa uznaje się za pomyłkę. To, że nie działa systemowo? Ale przynajmniej jest to pakiet stworzony z myślą o Amidze, a Francois Lionet spisał się znakomicie, bo mi nigdy, ani AMOS, ani gry stworzone w AMOSie się nie zawiesiły na przykład. Pełen profesjonalizm, który sobie cenię. Dzisiaj goni się za jakimiś Javami, bądź HTML5, no ale takie już czasy dla Amigi nastały. Na szczęście gatunek klasykowców nie wymarł całkowicie i jest pod ochroną. ;)

Sorki za małe OT.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 17:55:46 przez Minniat
[#6] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Minniat, post #5

Zgadzam się z Tobą. Jeśli chcemy pisać jakaś prosta grę, której targetem jest a500 to Amos Rulez. C wysiada. W amosie pisze się bardzo szybko i bardzo łatwo. Prosty mod player obsługiwany z klawiatury to paręnaście linijek kodu. Ładowanie iff jest równie banalne. W amosie zresztą powstało sporo świetnych gier. Legion, Astral. Ale jak się chce pisać systemowo dla dopalonych Amig no i pod AGA to już tylko C.


Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Minniat, post #5

Amos zawsze był niedoceniany i wyszydzany właśnie przez to, że był za prosty. Każdy początkujący programista mógł za pomocą Amosa w 5 min. napisać coś co koderom zajmowało wiele godzin.

Programy "amosowe", były słabe nie dla tego, że zostały napisane w Amosie, ale dla tego, że zostały napisane przez początkujących programistów. Jak ktoś nabrał doświadczanie to pod wpływem presji otoczenia przesiadał się na assemblera i tam bogatszy w doświadczenie pisał bardziej zaawansowane programy.

Takie perełki jak "ModuleInfo" czy "Lame-Conv" napisane przez XTD aka Lamesoft w Amosie nie tylko dorównywały podobnym programom napisanym w assemblerze, C czy E ale wręcz biły je na głowę funkcjonalnością i szybkością działania. "Lame-Conv" oprócz tego, że był najszybszy to jeszcze do tego w pełni systemowy ... co skutecznie obala 2 podstawowe argumenty ludzi uznających Amosa za pomyłkę.

Osobiście uważam, że Amos Professional to jedno z najbardziej dopracowanych i profesjonalnie napisanych "narzędzi" na Amigę, wraz z AsmOne'em, Deluxe Paint'em, Lightwawe'm, Protracker'em, Scalą, Directory Opusem oraz klasycznymi grami i demkami wręcz definiuje to co dziś nazywamy Amigą Classic.
[#8] Re: Amos Professional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #7

Według mnie problem z Amosem przejawia się w kodzie jaki jest generowany przez kompilator Amosa, najgorzej było w wersji 1.3 (najmniejsza wersja jąką miałem, z drugiej strony odpalałem to na A500 z 0.5 mb CHIP). Z tego co pamiętam, to minimalny plik wykonywalny to 50kb po skompilowaniu (jak się mylę to proszę poprawić mnie), co dla mnie było dziwne. Gdyby kompilator dopracować to myślę, że o wiele więcej gier by powstało w tym języku.
[#9] Re: Amos Professional w praktyce (dyskietki)

@asman, post #8

To chyba zależy od tego czy przy kompilacji dołączy się bibliotekę amos.library do execa czy tez nie. Poza tym co to jest 50 KB ... w innym wątku tu na tym form ktoś narzeka, ze Hello World w C++ po kompilacji pod MorphOsa zajmuje 800 KB ;)
[#10] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #1

Ma ktoś może, lub wie skąd można pobrać dyskietki w formacie ADF/DMS które były dołączone do książki "Programować może każdy Amos Professional w praktyce" K Prusik, Z Sypniewski?


Temat nadal aktualny. Ma ktoś zawartość w/w dyskietek? Niestety mi zostały same dyskietki bez zawartości.
[#11] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #10

Książkę posiadam, dyskietek nie posiadam i też bym poprosił obrazy dysków jak ktoś ma.
[#12] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #10

Uderz do PrzemasIII kiedyś na pewno miał, nawet pytał tu, jak zrobić kopię (do ADFa).
[#13] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@APC74, post #12

[#14] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@APC74, post #12

Mam w piwnicy dyskietki ale nie mam pewności czy ich zawartość jest prawidłowa
[#15] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #1

Chyba na chomiku widziałem kiedyś. Wpisz w google "chomikuj amiga amos".
I już.OK
[#16] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@KJB, post #13

KJB: Dzięki! Od zawsze książkę posiadam a dyskietek od zawsze nie :D
[#17] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@KJB, post #13

@KJB Wielkie dzięki, teraz mam komplet. Pozdrawiam.
[#18] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@KJB, post #13

Dzięki.
[#19] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@asman, post #18

A ma ktoś może książkę na sprzedaż ? (tak jak w temacie głównym)
[#20] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Stefx, post #19

Na chomiku znajdziesz w wersji elektronicznej.
[#21] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@asman, post #20

Tak widziałem i przeglądałem, lecz szukam czegoś na papierze bo od wpatrywania się w monitor oczy mi wysiadają A nie wydrukuje bo nie mam drukarki
[#22] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Stefx, post #21

Spox, ja też mam z tym problem. Ja mam książkę Pawła Chadzińskiego "AMOS Professional", poszukaj na aukcjach internetowych, bo w księgarniach mała szansa.

Albo kup sobie drukarkę.

Znalazłem niedawno zakończoną aukcję z 4 książkami o AMOSie. Nie było ofert kupna. Może skontaktuj się ze sprzedającym.

http://allegro.pl/amiga-amos-zestaw-4-ksiazek-do-programowania-i4051710807.html

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 10:44:15 przez Hexmage960
[#23] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Hexmage960, post #22

Wielkie dzięki

Pozdrawiam
[#24] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Hexmage960, post #22

Bardzo dobra książka, też ją posiadam. A widzę, że mało kto ją kojarzy. Pamiętam te czasy jak siedziałem przy HELP'ie Amosa w jednej ręce ze słownikiem pol-eng a w drugiej z książką P.Chadzińskiego. Piękne to czasy były...

[#25] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@at0m, post #1

[#26] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Stefx, post #19

Zobaczę, powinienem mieć. Skoro Amos nie zadziała na PPC i kartach graficznych, to rozważę sprzedaż lub wymianę. Poszukam i dam znać.
[#27] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@sanjyuubi, post #25

[#28] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@PrzemasIII, post #27

Jest jakaś różnica między
Amos Creator a Easy Amos ?
Dorwałem pewną aukcje z Amosem ale nic z wersją Amos Professional i zastanawiam się o co chodzi między Creatorem a Easy Amosem.

Pytanie dla zorientowanych
Dlaczego Extras 2.05 nie zawiera Amiga Basic ? Tak jak starsza wersja Extras 1.1
Mam oryginalne dyskietki 2.05

Pozdrawiam
[#29] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Stefx, post #28

Z tego co mi wiadomo, dlatego że basic był niestabilny i zbugowany, na nowszych wb 1.3 też już go chyba nie ma.
[#30] Re: Amos profasional w praktyce (dyskietki)

@Stefx, post #28

1. Easy Amos to ubogi krewny pełnej wersji. Brak mu obsługi duszków, brak AMAL'a i pełnej obsługi BOB'ów.
2. Amiga Basic "wywala się na twarz" przy obsłudze procesorów z 32 bitową szyną adresową.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem