[#1] Systemowe wykrywanie AGA
ja w temacie - jak systemowo wykryć kości AGA?
Znalazłem tylko procedurę w asemblerze sprawdzającą wartość rejestru LISAID, a czy jest jakaś funkcja biblioteczna, która zweryfikuje rodzaj układów graficznych jakie siedzą w Amidze?

pzdr
[#2] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@vojo, post #1

Wygląda na to, że trzeba wywołać funkcję z graphics.library. Tutaj znajdziesz więcej:
http://www.mways.co.uk/amiga/howtocode/text/aga.php

Choć osobiście sprawdził bym bezpośrednio wersję Lisy właśnie Twoim kodem w asm. W wersji bibliotek-owej bez setpatch pokaże Ci że masz OCS.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 12:16:09 przez flops
[#3] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@flops, post #2

Czyli ze Commodore dało w A1200/4000 nowy chipset i nie umożliwiło systemowego sprawdzenia czy program uruchamia się na maszynie z AGA? Pozostaje niskopoziomowe grzebanie po rejestrach? Az mi się nie chce wierzyć, słabe to trochę... :/
[#4] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@vojo, post #3

Możesz tym z linka jaki podesłałem, to jest metoda prawidłowa, bibliotekowa. Tak to chyba zaprojektowano (załatano tego czego wcześniej nie przemyślano do końca - nie ma co mieć im tego za złe, nie wszystko od razu się przewidzi). Dlatego jest setpatch, który to łata i ustawia w bibliotece odpowiednie flagi (pewnie sprawdzanie robi tym samym kodem co masz w asm . Po prostu, gdyby np. wyszło AAA i flagi od rozpoznania układu znajdowałby się gdzieś indziej, to setpatch musiałby być po prostu w nowszej wersji i o tym wiedzieć gdzie to jest i znów wykorzystać walenie po rejestrach.
Cały system też musi skądś mieć dane, a ma je z metalu (walenie po rejestrach).
Jeszcze jedna sprawa, OCS może nie mieć tego rejestru w układzie, więc może zwrócić jakąś randomową wartość, można np. oczytać dwa razy i zobaczyć czy się różni na wszelki wypadek (choć i tak nie musi to zadziałać). Bo może się taki random pokazać, że np. będzie twierdził że jest Agatą, choć jest OCS szeroki uśmiech
Można jeszcze poczytać jak to wygląda w przypadku sprawdzania przez graphics.library jak np. nie ma w ogóle kości Ami, tylko RTG.
P.S. Ja jestem czystym teoretykiem, nie włączałem ASM-ONE od 1998 roku. Są tu ludzie z dużo większą wiedzą, może ktoś coś podpowie.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 01:36:18 przez flops
[#5] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@flops, post #4

To pytanie można by zadać Cosmosowi, który od jakiegoś czasu grzebie w graphics.library
[#6] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@flops, post #4

Jakby ktoś potrzebował to na Aminecie jest gotowy moduł dla AmigaE:
CheckAGA

Moduł CheckAGA zawiera tylko jedną funkcję chcekaga(), która zwraca TRUE jesli jest AGA i FALSE w przeciwnym wypadku. Są też źródła jak jest sprawdzane - po rejestrach.
[#7] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@vojo, post #1

a na co Ci taka informacja ?
[#8] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@gx, post #7

No choćby po to zeby program wiedział jaki ekran może otworzyć, i nie musiał tego sprawdzać metodą prób i błędów
[#9] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@vojo, post #8

ale jak nie mozesz otworzyc wymaganego ekranu to sprawa jest chyba jasna ? :)
[#10] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@gx, post #9

No chyba nie, ekran może się nie otworzyc z kilku conajmniej powodów - brak pamięci, nieunikalna nazwa ekranu czy właśnie próba otwarcia ekranu w nieobsługiwanym trybie. Otwieranie na chybił trafił i sterowanie programem w taki sposób to moim zdaniem proszenie się o kłopoty.
[#11] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@vojo, post #10

A skąd bierzesz tryb ekranu (przez tryb rozumiem Display ID, które to znajdują się w graphics/displayinfo.h ) ? Używałeś funkcji BestModeID ?
[#12] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@asman, post #11

Nie, nie używałem.
Chciałem zrobić coś na zasadzie:

IF (AGA)
ekran:=ekran PAL HIRES LACED w 256 kolorach
ELSE
ekran:=ekran PAL HIRES LACED w 16 kolorach
ENDIF

Ale im więcej o tym myślę tym bardziej skłaniam się do rozwiązania żeby skupić się tylko na wersji AGA.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 10:02:53 przez vojo
[#13] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@vojo, post #12

Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale ja bym się zainteresował wyżej wspomnianą przeze mnie funkcją z graphics.library. Przecież użytkownik z AGA na pokładzie też może chcieć sobie zobaczyć obrazek w HIRES+LACED w 16 kolorach :). Jeśli nie jesteś pewny to ciężar decycji możesz przenieść na użytkownika, używając choćby odpowiedniego requestra z asl.library z wyborem ekranów.
[#14] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@vojo, post #1

[#15] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Hardwarowo lepiej posłużyć się rejestrem VPOSR. Szybciej i występuje we wszystkich układach.
[#16] Re: Systemowe wykrywanie AGA

@cholok, post #15

Dokładnie, ja to zrobiłem tak.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem