kategoria: AMOS
[#1] wykrywanie znaków
Witam odświeżam swoje dośc przeciętne umiejętności programowania w AMOS-ie.
Napisałem kilka prostych programów ale chciałbym je dopracować.
Dzięki zmiennej input można wprowadzać litery oraz cyfry w obu przypadkach chciałbym aby można było wprowadzać tylko liczby natomiast w przypadku rozpoznania litery lub ciągu liter chciałbym uzyskać powiadomienie o nieprawidłowości.
Stąd pytanie jakiej lub jakich instrukcji użyć najlepiej aby ten efekt uzyskać.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 10:51:57 przez miro_78
[#2] Re: wykrywanie znaków

@miro_78, post #1

Jeśli wpiszesz input zmienna$ to wprowadzasz text, a jeśli input zmienna to tylko liczby i amos sam wyświetli stosowny komunikat. Samemu chcąc sprawdzać to asc(każdego znaku), czy jest w zakresie ascii.
[#3] Re: wykrywanie znaków

@cholok, post #2

Czyli poprostu musiałbym określić zakres numeryczny znaków ascii poszczególnych klawiszy których używanie dopuszczam w programie. Drugie rozwiazanie jakie zauważyłem to przeszukiwanie wartości zmiennej tekstowej szukaj$ poprzez instrukcję INSTR.
Jednak nie pali mi się z tym naważniejsze było napisanie samych programów, procedur ich dopracowanie mogę zostawić na później jeśli takie drobnostki mają powodować wstrzymanie dalszych prac nad projektami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem