kategoria: ANSI C
[#1] 4 joye - jak obsługiwać?
Patrzę po internetach i znaleźć nigdzie nie mogę.

Istnieje jakiś szybki sposób na sprawdzanie aktualnego wciśnięcia przycisków na 3. i 4. dżoju bez używania czegoś w rodzaju parallel.device?

Tak w skrócie co by trzymać info na kupie, pinouty:

Joy 3 kierunek - parallel pin - symbol:
U - 2 - D0
D - 3 - D1
L - 4 - D2
R - 5 - D3
FIRE - 13 - SEL
GND - 19

Joy 4 kierunek - parallel pin - symbol:
U - 6 - D4
D - 7 - D5
L - 8 - D6
R - 9 - D7
FIRE - 11 - BUSY
GND - 18

Nie potrzebuję gotowców funkcji, wystarczy sam adres D0-D7 (rozumiem, że to gdzieś w pamięci jakiś bajt?) oraz BUSY i SEL.

Dzięki z góry.
[#2] Re: 4 joye - jak obsługiwać?

@teh_KaiN, post #1

użyj programu Advanced Amiga Analyzer.
znajdziesz tego adf na google
[#3] Re: 4 joye - jak obsługiwać?

@Norbert, post #2

AAA mam, ale mi chodzi o sprawdzanie guzików programowo. Staram się napisać grę na 4 graczy i ciekawi mnie, czy jest na to jakiś szybki (najlepiej bez używania .device) sposób.
[#4] Re: 4 joye - jak obsługiwać?

@teh_KaiN, post #1

Już sobie świetnie poradziłem, mianowicie na aminecie znalazłem cudowną bibliotekę znalezioną przez Iana Stedmana w czeluściach internetu: klik.

Dla potomnych:

Wystarczy podlinkować pario.o przy kompilacji, dodać externy z pariodemo.h i bawić się 5 funkcjami, reszta jest do tego celu zbędna:

getport - przy starcie programu, zawłaszcza port i ustawia go na input
freeport - przy końcu programu, zwalnia port
rdport - odczyt bajtu złożonego z bitów d0..d7 (kierunki)
rdbusy - odczytuje bit BUSY (fire)
rdsel - odczytuje bit SEL (kolejny fire)

No... to może na retrokompie pojawi się gra czteroosobowa :)

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 13:42:54 przez teh_KaiN
[#5] Re: 4 joye - jak obsługiwać?

@teh_KaiN, post #1

Ja znalazłem coś takiego: http://aminet.net/package/dev/asm/4PlayerAdapter, sprawdziłem tylko pobieżnie ale działa (na WinUAE).

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 15:11:01 przez forge
[#6] Re: 4 joye - jak obsługiwać?

@teh_KaiN, post #4

No... to może na retrokompie pojawi się gra czteroosobowa

MultiPlayer- Super- trzymam kciuki OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem