kategoria: AMOS
[#1] Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie
Może macie przerzucone/ocalone z dawnych czasów produkcje Amosowe którymi chcielibyście się pochwalić Forumowiczom? Nie musi być to wysoki poziom - tak powspominamy nasze początki z tym językiem. Na początek wrzucę coś od siebie. To małe demko graficzne - rysujące się prostokąty. Po każdym kliku następuje kolejne przerysowanie. Program przerywamy naciskając CTRL+C: Program powstał kilkanaście lat temu jak jeszcze zaczynałem przygodę z Amigą i programowaniem. Jest na tyle krótki że można go po prostu przepisać. Jak się spodoba zrobimy analizę kodu i może powstaną jego wariacje ;)


Screen Open 1,320,256,64,Lowres : Colour 1,0 : Curs Off : Hide On 
Do 
K=1
PROGRAM:
X=Rnd(20) : If X=0 Then Goto PROGRAM
Z=Rnd(5) : If Z=0 Then Goto PROGRAM
Cls 
For B=0 To 255
For A=0 To 320
Bar A,B To A+X,B+X
LOSUJ:
K=Rnd(64)
If K=0 or K=1 or K=16 or K=32 or K=33 or K=41 or K=48 or K=64 or K=65 Then Goto LOSUJ
Ink K,0
If Mouse Key Then Goto PROGRAM
A=A+(X+Z)
Next A
B=B+(X+Z)
Next B
CLG:
If Mouse Key Then Goto PROGRAM
Goto CLG
Loop
[#2] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@pong777, post #1

Jak dla mnie za duzo w nim instrukcji GOTO, brakuje na początku instrukcji RANDOMIZE ( bez niej niestety efekty losowania będą bardzo zbliżone. Amos też bardzo "nie lubił" złożonych w ten sposób warunków - coś takiego przerabialiśmy w Heliosferze. Wieczorem postaram się dorzucić trochę swoich "wypocin programisty" ;)
[#3] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@RAL, post #2

Tak za dużo GOTO ale to nawyki Basicowe a i zresztą moje początki. W sumie o RANDOMIZE w Amosie nie widziałem można go tam wrzucić. Specjalnie nie poprawiam kodu aby dociekliwi sami poeksperymentowali.

Przeglądałem dziś moje kilkunastoletnie dyskietki i natknąłem się na kolejny program.
Jest to klon SAPERA. Stoi już na wyższym poziomie wykonania niż poprzednie demko ;). Jest grywalny (myszką) i udźwiękowiony. Brakuje mu ładnej winietki tylko i samostartującego dysku ADF. Jak się spodoba to dopracuję i wrzucimy do Rodzynków.

Gra została napisana trochę "z zazdrości" w czasach gdy nie miałem ani dostępu do Internetu ani PC a bardzo podobał mi się SAPER. Całość napisana w AMOSIE Pro 2.0 a grafika powstała w Brilliance.

Wrzucam plik EXE i INFO tutaj: link

a tutaj małą zachętę czy warto się starać i pobierać:



Trzeba rozpakować na PC (ZIP) i wrzucić na CF albo przesłać NULL MODEMEM, dyskietką 720K z PC albo w jakikolwiek inny sposób.

Wymaga biblioteki "AMOS.library" w wersji 2.0

W przypadku zwycięstwa program się wysypie bo nie dołączyłem plików do obsługi listy TOP TEN do tego archiwum.

Na razie ma 2 braki: nie odsłania samodzielnie pustych pól i nie ma opcji trzeciej czyli zaznaczenia "prawdopodobnie bomba" ale za to daje więcej możliwości na pomyłkę sapera a w konsekwencji "śmierć" i game over.
[#4] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@pong777, post #3

No no, całkiem ładne :)
[#5] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@pong777, post #3

Trzeba rozpakować na PC (ZIP) i wrzucić na CF albo przesłać NULL MODEMEM, dyskietką 720K z PC albo w jakikolwiek inny sposób.


Wygląda super! :)

Ale dlaczego muszę na PC? Czy nie mogę bezpośrednio rozpakować na A1200? Ami ma HDD, CDRW, sieciówkę i jest w internecie oraz domowej sieci na routerze (ftp).
Niestety nie mam CF, ani null modemu. Dyskietkę 720 kB jakoś da się ogarnąć. Tylko po co?pomysł
szeroki uśmiech

Dodane:
albo w jakikolwiek inny sposób.


O, tego nie doczytałem. A już myślałem że chodzi o jakieś czary-mary.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 17:34:51 przez Andrzej Drozd
[#6] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@Andrzej Drozd, post #5

Jasne że można. Opis był dla zielonych nie posiadających netu w Amidze lub nie posiadających unzipa na Amidze. Wyjadacze wiedzą co zrobić z tymi 2 plikami :D
[#7] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@pong777, post #1

Dawno, dawno temu coś tam robiłem w Amosie ale nic na dysku nie mam z tamtych czasów. Pogrzebie jeszcze trochę ale marne szanse widze. Za to mam trochę rzeczy w asemblerze i są to rzeczy bardzo niskich lotów. By nie wprowadzać bałaganu założę podobny wątek o asemblerze.
[#8] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@pong777, post #1

Jak kolega pong777 i RAL sie tak nudza i chcieliby cos potworzyc, to zapraszam do naszego prywatnego dzialu tworcow klasykowych. Wystarczy miec jakies zdolnosci i wyrazic chec uczestnictwa a konto z dostepem zostanie utworzone. Zakladanie tego typu watkow w dziale "programowanie"
mija sie z celem, bo wielkiego odzewu tu nie bedzie a szybko pojda pewnie w niepamiec.
[#9] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@selur, post #8

No spoko, tylko gdzie jak. Jakiś link? (AMOS/ProTracker)
[#10] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@selur, post #8

Selur, miło że zapraszasz :) ale...
Chcę przejść w programowaniu na C i zapomnieć kompletnie o Amosie ( czynię już w tym postępy ) i ostatnio próbuję programować avr'y w tym języku ( też czynię w tym postępy ;) ). Najbliższym projektem u mnie jest zrobienie "symulatora" do wyścigów F1 - pewnie zajmie mi to kilkanaście miesięcy ale frajda z jazdy po krawężnikach na torze będzie bezcenna :)
[#11] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@RAL, post #10

Ja z Proxym piszemy (tak, ona cały czas powstaje!) grę w C - tym bardziej zapraszamy do wymiany doświadczeń - czy to w dziale ogólnodostępnym, czy prywatnym.

Przypominam, że o dostęp trzeba poprosić Recedenta za pomocą PM.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 07:36:16 przez teh_KaiN
[#12] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@teh_KaiN, post #11

tak jak KaiN juz napisal:
nie wazne w czym kto pisze, wazne, zeby bylo na klasyka a chec uczestnictwa zglaszac do Recedenta (trzeba poczekac a po jakims czasie pojawi sie odpowiedz).
[#13] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@selur, post #12

Zaraz leci zapytanie do Recedenta.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 17:58:15 przez pong777
[#14] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@pong777, post #1

Zdaje, sie ze sa dostepne zrodla gry Xpedition by Gobi. Wiec moze ktos znajacy sie bardzo dobrze na AMOS-ie moglby dokonczyc te gre? Bo chyba niewiele tam brakuje, a jak na AMOS to gra jets dobra.
[#15] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@pong777, post #1

Jak znajdę chwilę to wrzucę tutaj dość prymitywny odtwarzacz modków wraz ze źródłami w AMOSie, który baardzo dawno temu dłubałem dla sztuki.
[#16] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@Don_Adan, post #14

Zajrzałem do źródeł w amosie i na końcu jest pokaźna lista co trzeba zrobić i jest 50 punktów na tej liście + 26 punktów bugów do naprawienia :). Dodatkowo jak się dowiedziałem trzeba by zaimplementować znajdowanie drogi + plansze + brakująca grafika. Nie wiem kto by się tego podjął ale na pewno trzeba bardzo dobrze się znać na Amosie. Swego czasu chciałem przerobić Legion (bo u mnie zawiesza się okrutnie) i nawet jakieś zaczątki to mam, ale sam wiesz jak to u mnie z projektami, mnożą się jak niesforne króliki i do tego nic nie dokończone :)
[#17] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@asman, post #16

Ale trzeba przyznać, że Expedition wygląda naprawdę nieźle i w życiu bym nie zgadł, że to Amos OK
[#18] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@BULI, post #17

Wygląda graficznie, czy wygląda jak działa? :P
[#19] Re: Wasze stare programy / produkcje / gry / dema w Amosie

@KJB, post #18

Miałem na myśli ogół- z tego co pamiętam to w demie można było tylko spenetrować kawałek mapy, ale AMOS kojarzony z słabymi, czysto amatorskimi produkcjami tutaj (i nie tylko) pokazuje, że można OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem