kategoria: AMOS
[#1] Problem z instalacją AMOSPro
Przygotowując się do produkcji videotutoriala z instalacji AMOSPro sam natknąłem się na problem. Pobrałem pakiet z link. Wrzucam instalkę a tu niespodzianka. Instalator sprawdził, że dysk nie jest oryginalny. Zaglądając do źródeł instalatora zauważyłem, że klucz sprawdzany jest w sektorze 80 dysku i dodatkowo kodowany algorytmem XOR. Jeśli podmieniam dysk główny z pakietu na własny z kluczem i nazwą użytkownika instalacja idzie dalej. Czy ktoś ma dostęp do dysku AMOSPro_System z installerem, który pomija weryfikację nazwa użytkownika/kod rejestracyjny? AMOS został udostępniony na licencji BSD. Byłoby bardziej elegancko pokazać skąd pobrać gotową paczkę i nie wyświetlać swojej nazwy użytkownika i kodu na videotutorialu.

Gdzieś wcześniej to chyba ba ClickTeam leżało ale teraz nie widzę...
Jest też wersja assemblerowa części źródeł na Aminecie ale nie cały pakiet.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 18:28:18 przez pong777
[#2] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pong777, post #1

Nie wiem dokladnie o co chodzi, w kazdym badz razie AMOSA mozna pobrac stad:

Rejestrujemy sie na stronie ultimateamiga (niestety rejestracja niezbedna) po lewej stronie w Site Navigation -> Network Boards klikamy AMOS Factory pozniej na gornej listwie klikamy DOWNLOADS. Nastepnie suwakiem w dol szukamy Categories -> Amos Factory katalog Development i teraz mamy w Categories do sciagniecia -> Amos Professional 1.0, AMOS Professional 1.12 Update, Amos Professional 2.0 Update, AMOS Professional Patch, AMOS Library Update.
Z paczy i bibliotek jeszcze nie korzystalem ale ponoc poprawiaja jakies amosowe bugi.
[#3] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@selur, post #2

Wersja ze strony którą podałeś jest ok - w instalatorze mamy możliwość wprowadzenia imienia i nazwiska w celu automatycznej rejestracji. Wrzuciłem updejty i nowe Amos.library.

Bez updejtów nie mogłem wyjść do Workbencha z Amosa - zwiecha występowała.

Instalowałem w kolejności - 1.0->1.12->2.0->Compiler->updejty

Gdzieś też czytałem, że ta wersja (z back2roots użyta na ultimateamiga) ma wirusa w bootsectorze (chyba Saddama?). VirusZ III widzi coś niepokojącego z vectorami...
Czy ktoś może to sprawdzić?

Pytanie jeszcze do co do kompilatora - jeśli kompiluję program z opcją "squash compiled program" przy jego uruchamianiu po kompilacji mam błąd - "out of memory" - nawet jeśli kompiluję przysłowiowy "Hello world!".
[#4] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pong777, post #3

http://przeklej.org/file/0xAdus/DF1.ZIP

To zestaw dyskietek od amosa prosa który działa na 100% bo go instalowałem i na nim pracuję. Jeśli nadal będziesz miał problemy to mogę wstawić hdf'a.
[#5] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pong777, post #1

Czy komuś z Was zapętla się instalator AMOSa na ekranie "Updating system disc configuration"? Czyli tym ekranem zaraz po wyborze klawiatury?

Mi na A1200/030 OS3.1 przechodzi instalacja normalnie, a na A4000/060 OS3.9 zatrzymuje się na tym ekranie i czeka w nieskończoność. Nie ma zwiechy tylko czeka i nic nie robi.
[#6] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@Davka, post #5

Ja na gołej A1200 + HDD zainstalowałem normalnie, ale na drugiej amidze z 060 juz mialem GURU.
[#7] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@mwb113, post #6

Odkopuję gdyż mam problem z instalacją update'a 1.12 i 2.0.
Instalator informuje mnie że nie można zaktualizowac na tym dysku (wymaga jakiś sub-directory) oraz mówi, że mogę zrobić update'a przez floppy, ale tego też nie mogę zrobić bo nie starcza miejsca na dyskietce :/ I W czym problem?
[#8] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pokulan, post #7

Dlaczego nie instalujecie od razu wersji 2.0? Zwłaszcza, że jest w paczce.
[#9] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@cholok, post #8

W paczce jest tylko update który mi nie działa.. :/
Znalazłem wersje 2.0 do instalacji, ale wywala, że dysk nie oryginalny.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 12:38:12 przez pokulan
[#10] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pokulan, post #9

Spraw sobie wersję z toseka. Tam nie ma problemów.
[#11] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pokulan, post #9

Wysłałem wiadomość na priv z linkiem do plików.Na 200% działa instalator oraz update.
[#12] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pokulan, post #7

Bo chyba faktycznie, to sie nie miesci na dyskietce, dlatego trzeba instalowac na hdd ewentualnie mozna nie paczowac Amosa do 1.12 i uzywac starego kompilatora.
Jednak uzywanie Amosa na dyskietce to masochizm.
[#13] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@selur, post #12

Witam
pozwalam sobie odkopać temat, mam problem z instalką AMOSPro2, ściągnąłem obrazy (AMOS Professional v2.00 (1993)(Europress)(Disk 1 of 6)) i chce zainstalować na W3.1.4, stworzyłem partycję około 2 gb.
Po odpaleniu z "dyskietki" wskazuje katalog instalacji, następnie wskazuje boot-partycję ale czego bym nie wybrał to instalatorowi to "nie pasuje" i ciągle wracam do "okna" wyboru boot-partycji.
Gdy odpalę instalator z poziomu workbencha, po wskazaniu katalogu instalacyjnego następuje "zwiecha" i amiga się restartuje.
Jakaś sugestia co robię źle ? może ten instalator jakiś trefny
[#14] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@mike100, post #13

Można inaczej, ściągnij AMOS for Windows i rozpakuj katalog z AMOSem na Amigę. Ja tak zrobiłem i działa.OK
[#15] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@mike100, post #13

A może to wina 3.1.4?
Masz możliwość sprawdzenia pod 3.0 czy 3.1?
[#16] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@pong777, post #1

Teraz AMOS potrzebuje jakichś instrukcji do instalowania? Nie pamiętam żebym w połowie lat 90 (nie wiedząc nic o Amidze) miał jakiś problem z instalacją po kupnie dysku twardego do A1200. Chodzi o instalację jakichś nowych dodatków do AMOSa?
[#17] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@MDW, post #16

Amos ma update do wersji na kości AGA. No i dodatkowe extensions jest usprawniające sporo rzeczy.
[#18] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@Stoopi, post #17

Stoopi, ze tak zapytam. Kiedy skonczysz gre w takim przypadku :P
[#19] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@juen, post #18

sio mie stond!
[#20] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@Stoopi, post #19

Ale ACDFS chyba w Amosie nie pisałeś ?
[#21] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@t-bone, post #20

bo kołka osikowego wezne!
[#22] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@mike100, post #13

Cześć instalek ma tak, że trzeba instalator skopiować do katalogu docelowego i wtedy uruchomić.
[#23] Re: Problem z instalacją AMOSPro

@Rafał A-3000, post #22

Ja sobie kiedyś tak zainstalowałem AMOSa, że pozakładałem katalogi do których skopiowałem zawartość każdej dyskietki, a w user-startup zrobiłem przypisy:

Assign AMOSPro_System: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_System
Assign AMOSPro_Accessories: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Accessories
Assign AMOSPro_Compiler: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Compiler
Assign AMOSPro_Examples: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Examples
Assign AMOSPro_Extras: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Extras
Assign AMOSPro_Productivity1: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Productivity1
Assign AMOSPro_Productivity2: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Productivity2
Assign AMOSPro_Tutorial: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Tutorial
Assign AMOSPro_Programy: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Programy
Assign AMOSPro_Bank: Programy:Programowanie/AMOS/AMOSPro_Bank
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem