[#1] "podstawy programowania w Basicu"
Widze, ze ostatnio zrobila sie moda na programowanie i kazdy robi co moze o ile moze ale biednie to wyglada...

Jakby sie zebralo wiecej osob chetnych do nauki podstaw programowania w Amosie, to chetnie przygotuje takiego tutoriala "tylko dla ORŁUF" w formie pliku txt z objasniajacymi obrazakmi graficznymi co gdzie jak i z czym itp.. itd..
za zrzute w formie bounty lub jesli jakis sponsor (na to raczej nie licze ale cuda sie zdarzaja) obdarzy mnie jednorazowo jakas dobra karta turbo
[#2] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

Chetnie sie dorzuce.

Karty turbo zadnej na zbyciu nie mam, ale ile kosztuje konkretnie taka `jakas dobra karta turbo` ?
[#3] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@sordan, post #2

W sumie fakt, ciezko wycenic turbiacze, bo kazdy wola sobie z innym przelicznikiem (a juz na gieldzie PPA, to glowa boli...)

Moze niech zostanie pomysl samej zrzuty, niech sie w ogole pokaza ewentualnie zainteresowani a pozniej cos sie wymysli.
[#4] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #3

Ok. Moje blogoslawienstwo masz. Wiec jak tylko bedzie cos wiadomo konkretnie to ja sie zrzucam na 100%.
[#5] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@sordan, post #4

ja sie dorzuce z ogromna przyjemnoscia.OK
[#6] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

A może warto żebyś skontaktował sie z A. Zalepą, może byłby zainteresowany drukiem takiej pozycji? Ja za książkę w objętości i jakości wydania jak seria o AmigaOS zapłacę nawet do 100 peelenow.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 19:08:25 przez vojo
[#7] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

No i fajna inicjatywa. Ja nie skorzystam, bo łAmos nie działa natywnie na sprzętach z MorphOS-em, gdybyś przypadkiem uderzył w AmiBlitz 3.x to chętnie się dorzucę. Póki co walczę z Pythonem, może w końcu coś z tego wyjdzie, bo z czasem u mnie inaczej.
[#8] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

Dorzucę Ci dychę ;)
[#9] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

Też się dorzucę. Oczywiście wolałbym książkę ale wiem ile to pracy ze sobą niesie. Trzymam kciuki i w razie czego pomogę jak będę umiał.
[#10] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@Ender, post #7

przypadkiem uderzył w AmiBlitz 3.x to chętnie się dorzucę

Może od razu wyjaśnię, że sprawa z AmiBlitz jest w toku, ale jeszcze za wcześnie na szczegóły.

A może warto żebyś skontaktował sie z A. Zalepą

Jesteśmy otwarci na nowe projekty, więc zgłaszajcie się śmiało
Mogę zaoferować pomoc i sfinansowanie wszystkich spraw związanych ze składem i drukiem. Co do reszty, do ustalenia indywidualnie.


Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 20:50:36 przez A2
[#11] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@A2, post #10

Może od razu wyjaśnię, że sprawa z AmiBlitz jest w toku, ale jeszcze za wcześnie na szczegóły.


Jak to parallax pisał: "super wiadomość" OK
[#12] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #3

A po co mnożyć byty? Nie lepiej załatwić od autorów istniejących książek o Amosie pozwolenie na ich publikacje w formie wiki. Książki o Amosie były ok. Kolejny kurs to strata czasu z uwagi na to że 80% informacji będzie powtarzało. Nie mówię, że nie warto nic nowego napisać - warto - jako kolejne rozdzialy bez setnego wymyślania koła od nowa.
[#13] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@michal_zukowski, post #12

Ksiazek o Amosie mam 3 i absolutnie zadna z nich nie dala mi tego co dal mi selur na forum gdy mialem problemy przy tworzeniu swojej pierwszej prostej gry. Szkola selura jest nietypowa, dlatego ze on potrafi w sposob ultra prosty i przejzysty trafic nawet do najwiekszego tumana, takiego jak ja. Pytalem niejednokrotnie na forum, gdy nie potrafilem czegos zrobic w Amosie zawsze dostajac kilka dobrych rad od innych uzytkownikow portalu, jednak byly one przewaznie za dobre i zbyt madre bym z nich mogl cos zrozumiec jako totalny laik. Dlatego sie nie zgadzam, ze kurs selura bedzie strata czasa.
[#14] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@michal_zukowski, post #12

"A po co mnożyć byty?"

Bo Jezus kiedys powiedzial "Idzcie i mnozcie sie"
[#15] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #14

...taa i potem każdy dostał po winiaczu i bułce
Ten kurs to o programowaniu w Basicu czy w Amosie będziesz pisał?
Temat o Basicu a w tekscie o Amosie piszesz :)
Kiedyś (grubo ponad 20 lat temu) z kumplem napisaliśmy od zera syntezator mowy w Basicu na Atari 800XL :)
Gadał tylko kilka literek hahaha! Ale uciecha była :)

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 07:02:53 przez Vato
[#16] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@Vato, post #15

jak juz wspomnialem wczesniej z ogromna checia sie dorzuce bo pomysl jest bardzo dobry a sam selur pomagal juz wielu osobom. co do samego kursu/ tutoriala, to moim zdaniem najlepszy bylby na przykladzie tworzenia prostych gier, stopniowo wprowadzajac poszczegolne rzeczy. tak wiec selur zakladaj jakiego kickstartera czy indiegogo i jedziemy:)
[#17] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

Chętnie dorzucę trochę grosza do bounty.
[#18] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@void, post #17

Ja również się dociepnę :)
[#19] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

Fajna akcja, chętnie dorzucę się.
[#20] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@Hexmage960, post #19

Ja też się dorzucę.
[#21] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@chicago, post #20

Dorzuce się, ale przekazem pocztowym-innego sposobu nimaszeroki uśmiech
[#22] Re: "podstawy programowania w Basicu"

@selur, post #1

Dzisiaj zakończona aukcja na allegro niech będzie zachętą dla osób zastanawiających się czy warto przelać na papier swoja wiedzę:

Amiga Os od środka Michała Kołodziejczyka, ledwo 200 stron, miękka okładka - 79 (!!!) PLN
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem