kategoria: ANSI C
[#1] Procedura wykrywania głębi ekranu.
Czy istnieje systemowa procedura wykrywania głębi ekranu
oraz czy jest RGB lub RGB ?
[#2] Re: Procedura wykrywania głębi ekranu.

@Artur Jarosik, post #1

monitor to urzedzenie wyjscia, klasyczna amiga nie ma takich mozliwosci jak pecet z windowsem i sterownikami mowiacymi wszystko o monitorze...

tak sie domyslam, ze o to chodzi, bo po za tym nie kumam pytania :) jaki system?:D

edit: w przypadku pytania czy jest RGB lub RGB odpowiadam: jest RGB :P

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 19:45:17 przez juen
[#3] Re: Procedura wykrywania głębi ekranu.

@juen, post #2

Pewnie chodzi o to czy RGB czy np BGR czy jakies inne ustawienie kolorow bo z takimi tez mozna sie spotkac. Trzeba by poszperac w dokumentacji graphics albo intuitiom.
[#4] Re: Procedura wykrywania głębi ekranu.

@Artur Jarosik, post #1

GetBitMapAttr(bm, BMA_DEPTH). bitmapa jest w screen->rastport czyli GetBitMapAttr(screen->RastPort.BitMap). Firmat piksela to juz funkcja z cgx (nie wiem ale pewnie p96 emuluje): GetCyberMapAttr(bm, CYBRMATTR_PIXFMT). zwracane wartosci sa w inkludach of cgx.
[#5] Re: Procedura wykrywania głębi ekranu.

@kiero, post #4

Przed chwilą sprawdzałem pod AmiKitem. 24bitowy ekran. W screen->rastport->bitmap->depth jest 8.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 20:28:33 przez Ocelot
[#6] Re: Procedura wykrywania głębi ekranu.

@Ocelot, post #5

A kto napisal ze masz czytac recznie glebokosc ekranu?
[#7] Re: Procedura wykrywania głębi ekranu.

@kiero, post #6

Dzięki!!! Działa. Nie spodziewałem się, że funkcja systemowa będzie zwracać prawidłowe wartości powyżej 8.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 21:47:30 przez Ocelot
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem