kategoria: AMOS
[#1] Błąd krytyczny w AMOS-ie
Wspomniałem dzisiaj przy okazji innego tematu o pewnym problemie, który doprowadzał mnie do szaleństwa. Udało mi się wreszcie zlokalizować sprawcę (o)błędu.
Otóż pod edytorem program wykonuje się prawidłowo, ale po skompilowaniu liczby negatywne zostają zamienione na dodatnie.
A wygląda to u mnie tak:
1. Odczytuję z pliku string np. "-22.0176"
2. Przekazuję go do zmiennej# za pomocą Val()
3. Wyświetlam na ekranie.

Pod edytorem jest -22.0176, ale po skompilowaniu 22.0176. Masakra, bo niszczy mi to mnóstwo dotychczasowej pracy, ale obejdę to w inny sposób dopóki błąd nie zostanie naprawiony (o ile w ogóle bruceuncle'owi z AMOS Factory będzie się to chciało zrobić).
[#2] Re: Błąd krytyczny w AMOS-ie

@Umpal, post #1

Błąd został potwierdzony przez wspomnianego bruceuncle'a i występuje w kompilatorze. Fragment cytatu:

It's related to a bug in the ValRout() function in the AMOS core library.

So it looks like you've found a new bug

Tym samym stałem się odkrywcą nowego "owada". Oczywiście przyjemność wątpliwa .
Mam nadzieję, że zostanie w miarę szybko usunięty.
[#3] Re: Błąd krytyczny w AMOS-ie

@Umpal, post #2

Mnie się przypomina jeszcze 1 rzecz a mianowicie zapis do pliku. Przy CLOSE zawsze dorzucało jeszcze bajt "0" do końca pliku. Nie pamiętam czy w trybie ascii czy binary.
[#4] Re: Błąd krytyczny w AMOS-ie

@pong777, post #3

W trybie tekstowym na pewno jest dobrze, bo cały czas męczę. Binarki jeszcze nie próbowałem, ale przyjdzie moment.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem