kategoria: AMOS
[#1] [AMOS] Czy jest limit wielkości banku stałego
Natrafiłem na problem i po prawdzie moje umiejętności amosowe są bardzo przeciętne, stąd też moje zapytanie. Czy jest jakiś limit wielkości banku stałego, który to będzie zapisany razem ze źródłem. Rozchodzi się o to żeby powstała produkcja w jednym pliku. A próbuje wcisnąć do banku 550 kb i słabo mi idzie. Oczywiście mogę go sobie załadować za pomocą Load i nie ma problemu ale mnie interesuje by to było razem ze źródłami tak by potem powstał jeden plik.
[#2] Re: [AMOS] Czy jest limit wielkości banku stałego

@asman, post #1

Nie wiem czy jest jakis limit, ale Crazy Priest zrobilem w calosci w jednym pliku. Calosc zajmuje grubo ponad 1mb i jest tam absolutnie cala gra, czyli grafika, objekty, sample, modul itp.
[#3] Re: [AMOS] Czy jest limit wielkości banku stałego

@asman, post #1

Sprawdzilem jeszcze raz i faktycznie jest chyba jakis limit jest chodzi o poszczegolny bank. Na przyklad moje sample ogolnie w grze zajmuja poki co 512968 bajtow. Uzywalem Sample Bank Maker z Amosa i widze, ze on podzielil mi te sample na 2 banki. Jeden bank ma 467840 bajtow, a drugi pozostale 45128 bajtow. Wiec wyglada na to, ze limit na 1 bank to 467kb.
[#4] Re: [AMOS] Czy jest limit wielkości banku stałego

@sordan, post #3

Dzięki wielkie za tą informację. obejdę ten problem ucinając tu i ówdzie.
[wyróżniony] [#5] Re: [AMOS] Czy jest limit wielkości banku stałego

@asman, post #1

Ja nie zauważyłem żadnego limitu. Jedynie bank typu work nie są zapisywane z programem.
[#6] Re: [AMOS] Czy jest limit wielkości banku stałego

@cholok, post #5

Po bojach faktycznie udało mi się to osiągnąć. Ale nie było łatwo, bo mój poziom znajomości Amosa jest słaby, zamiast Load "nazwa",nr zastosowałem Bload "nazwa",nr a przedtem to Reserve As Chip Data nr, rozmiar - chociaż może to nie jest potrzebne, ale w sumie mam w źródle to co trzeba i skompilowało mi się wszystko do jednego pliku.

W każdym razie dzięki za odpowiedzi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem