kategoria: AMOS
[#1] AMOS Sie zawiesza
Mam taki dziwny problem, AMOS zawiesza sie podczas uruchamiania, system ledwie co zainstalowany golas+AMOS, pamiętam że kiedyś już coś takiego miałem, zawsze dzieje się tak na gołym systemie, pamiętam że jak zainstalowałem na tym samym sprzęcie sys4aga+AMOS nie bylo zwieszek. AMOS zawiesza się zaraz po załadowaniu, jak jest wyświetlana ramka z informacją na kogo jest zarejestrowany itp. Czasami się nie zawiesi, ale w wiekszości przypadków zwiecha, kolejna kwestia jest taka że mam wrażenie że częściej się zawiesza jak przy uruchamianiu ruszam myszką z tym że może mi się tylko tak wydaje.

A1200 escom
Aca 1221 (na innej to samo)
Indi mk2
Hdd microdrive (na innych tak samo)
Kick 3.1

Próbowałem powyłączać acatune itp nic to nie dało
[#2] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #1

Miałem coś podobnego ma mojej A600, wszystko to działo się w szkole gdzie było w owym czasie dużo sprzętów podłączonych. Doszedłem do wniosku że to wina prądu (tak najważniejsze to znaleźć winnego :)), bo sprzęt miałem podłączony do gniazdka. Jak dobrze pamiętam, to podłączyłem ten sam sprzęt w domu przez sparka to wszystko było ok. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, bo nie było spadków napięcia, żeby sprzęt się wyłączał na chwilę czy takich podobnych rzeczy. po prostu Amos nagle się zawieszał, czasem od razu, czasem własnie po ruszaniu myszki.

Warto też sprawdzić na jak wielkiej partycji AMOS jest zainstalowany. Jak dobrze pamiętam to miałem jakieś problemy jak partycja była większa niż 2gb.

Rozumiem że masz zainstalowanego amosa pro 2.0.
[#3] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #1

A czy wersja jednodyskietkowa śmiga?
[#4] Re: AMOS Sie zawiesza

@asman, post #2

Wczoraj przerobiłem zasilacz od PC bo fakt miałem problemy z zasilaniem na 100%, ale jest to samo, zasilacz nie byle jaki bo dałem za niego 700 zł jakiś czas temu, a teraz leżał nieużywany Templarius 1150W :) według tabliczki ma na 5V 24A więc styka :P
co dziwne dzisiaj odpaliłem amosa około 6 razy i ani jednej zwieszki, dla porównania wczoraj wieczorem uruchomiłem 5 razy i w tym 4 zwiechy
Partycja jest maluśka z 500MB albo mniejsza
AMOS PRO 2.0
[#5] Re: AMOS Sie zawiesza

@pong777, post #3

Dziwne, przed chwilą odpalałem amosa raz za razem (po każdym odpaleniu reset, bo była zwiecha) 5 razy z rzędu, potem nagrałem Twojego ADF-A podczas uruchamiania rzucał się że niema explode.library więc skopiowałem, uruchomił się bez problemu, wyłączyłem i uruchomiłem swojego, też się uruchomił bez problemu
reset i znowu próba z hdd i znowu się uruchomił

nic a nic z tego nie czaję :/
[#6] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #5

Kolejny trop, po skopiowaniu pliku wykonywalnego z dyskietki na partycję, na której mam amosa, zwiecha
czyli z dyskietki się uruchamia i nie jest to problem z samym amosem tylko z dyskiem, znaczy z partycją, do amosa mam osobną partycję około 100MB
pokombinuję może z maxtransferem bo to microdrive jest
[#7] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #6

ustawiłem dla partycji systemowej i tej, na której jest amos 1fe00, nie pomogło :/
[#8] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #7

A może masz wirusa...
[#9] Re: AMOS Sie zawiesza

@Krashan, post #8

A ja zadam pytanie: jak nazywa się partycja z AMOSem? Czy używasz standardowych nazw: DH0, DH1, czy może inaczej?
[#10] Re: AMOS Sie zawiesza

@Hexmage960, post #9

jest to DH4:
przed chwilą kopiowałem plik wykonywalny na różne partycje i na każdej to samo
Wirusa chyba nie mam, ale musiałbym sprawdzić, co polecacie ?



Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 11:59:36 przez QUAD
[#11] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #10

jest to DH4:
przed chwilą kopiowałem plik wykonywalny na różne partycje i na każdej to samo

To nie można ot tak sobie kopiować pliku wykonywalnego, AMOS musi wiedzieć w jakim katalogu jest zainstalowany!

Spróbuj może zainstalować AMOSa na twardym dysku jeszcze raz.

Ja spróbuję zainstalować u siebie.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:04:18 przez Hexmage960
[#12] Re: AMOS Sie zawiesza

@Hexmage960, post #11

a może jakiego snoopdosa odpalić, tylko nie wiem co zrobić żeby mi loga zapisał na jakiejś partycji, bo jak jest zwieszka to stacja cyka normalnie ale lewa Amiga + A nie działa
[#13] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #10

Wirusa chyba nie mam, ale musiałbym sprawdzić, co polecacie ?
VirusZ i w miarę najnowszą xvs.library.
[#14] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #6

A mnie to wygląda na błędy CRC. Jakiego nośnika używasz, talerzowego, czy CF/SD? Jaki system plików?
Możesz się upewnić ściągając (chyba że już masz) FileMastera 3.2 beta 3. On ma opcję sprawdzania sumy kontrolnej plików (przycisk CRC32). Sprawdź sumę pliku na dyskietce i tego samego co skopiowałeś na dysk. Oczywiście możesz też użyć innego programu do sprawdzania sum, FaileMaster jest tylko przykładem.
[#15] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #5

Sorry chłopaki za dubla, ale mocno szwankuje mi net.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:26:45 przez Umpal
[#16] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #6

Próbowałeś może podłączyć ten microdrive pod PC i wystartować z winuae? Pamiętam, ze microdrive się szybko zatrzymuje, może to powoduje problemy?
[#17] Re: AMOS Sie zawiesza

@sanjyuubi, post #16

Dzięki za sugestie, dziś wszystko przetestuje, jestem w domu ale w pracy, dlatego też teraz musze popracować troszkę, dam znać później co i jak
[#18] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #17

W razie czego podaję link do archiwum z AMOSem, który na pewno działa (archiwum Amos Pro.rar). Wiem, że działa, bo kiedyś używałem. Właśnie teraz go sobie instaluję.

Pamiętaj by najpierw zainstalować wersję 10, później zaktualizować do 112, a następnie zaktualizować do 20.

http://stos.atari.st/amiga%20downloads/Amos/
[#19] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #17

Zainstalowałem AMOSa z tego archiwum, zaktualizowałem do 2.0, zainstalowałem przy okazji kompilator AMOSa i wszystko śmiga! Polecam.

Wcześniej dziś znalazłem inne archiwum z AMOSem, ale jak się okazało było to wadliwe archiwum i sprawiało kłopoty. Może masz właśnie wadliwe archiwum?

Także polecam pobrać AMOSa z tego linku i zainstalować.
[#20] Re: AMOS Sie zawiesza

@Hexmage960, post #19

Amosa mam na 100% z dobrego źródła, gdzies zreszta na ppa jest temat, qrde tak se mysle ze o jednej sprawie zapomnialem napisac, jestem tak do tego przyzwyczajony ze nie zauwazylem.
Mam zainstalowany magicwb i tu chyba jest problem, na innej partycji mam ten system bez magicwb, i teraz odpalilem z 7 razy pod zwyklym wb i ani jednej zwiechy potem odpalilem tego workbencha z magicwb i nawet raz sie uruchomil amos, ale potem juz 3 razy z rzedu nie, wiec chyba tu tkwi problem
[#21] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #20

Spróbowałeś zainstalować AMOSa jeszcze raz na czysto z dyskietek?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 18:53:18 przez Hexmage960
[#22] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #20

Spróbuj usunąć (przez zmianę nazwy najlepiej) plik Editor_Config.AMOS (jest w katalogu Amos_Pro gdzie jest zainstalowany Amos) i wtedy spróbuj uruchomić Amosa.
U mnie pomogło (też była zwiecha na starcie).
Jak zadziała (jak nie zadziała to w sumie tez, bo przyczyna pewnie inna będzie) przełącz się na ekran WB, przywracasz plik Editor_Config.AMOS, wracasz do Amosa i z menu Config wybierasz Save default config, żeby naprawić plik z konfiguracją.
[#23] Re: AMOS Sie zawiesza

@Hexmage960, post #21

To jest świeża instalacja, instalowałem workbencha dwa dni temu, Amosa zainstalowałem zaraz po tym, Więc to jest Świeża instalacja, wydaje się że problem jest z systemem bądź z magic WB, bo ten sam system bez magic WB uruchamiany z innej partycji nie powoduje zawieszenia się Amosa
[#24] Re: AMOS Sie zawiesza

@vojo, post #22

Jak wrócę do domu to to sprawdzę chociaż wątpię żeby to było powodem pota jak wyżej napisałem ten sam Amos uruchomiony z innego systemu z innej partycji działa prawidłowo
[#25] Re: AMOS Sie zawiesza

@vojo, post #22

To nie to, to musi byc cos z magicwb, tylko co?

Jeszcze raz napisze dokladnie krok po kroku co zrobilem.
1. Zainstalowalem wb3.1
2. Zainstalowalem amosa
3. Przekopiowalem partycje systemowa na inna partycje bootowalna (cos ala backup)
4. Zainstalowalem magicwb chyba 2.0

Teraz jak botuje z partycji gdzie jest magicwb to mam czeste zwiechy podczas uruchamiania, ale nie zawsze, a jak uruchamiam z partycji gdzie jest system przed magicwb (wszystko inne jest bez zmian i jest identyczne) to amos lata jak ta lala i ani razu podczas uruchomienia sie nie zawiesil


Szkoda by mi bylo tega magicwb bo lubie i mi sie. Zawsze podobal.


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 21:14:18 przez QUAD
[#26] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #25

Żeby ustalić.
1. Czy jak odpalasz Amosa z palca bez wb. Normalnie bez startup-sequence, to wtedy amos Ci działa i się nie zwiesza ?
2. Czy na zainstalowanej wersji gołej WB, zawiesza Ci się amos czy nie ? bo się pogubiłem.
[#27] Re: AMOS Sie zawiesza

@asman, post #26

Jest winowajca, co to za ustrojstwo w wbstartup, ktore sie nazywa magiccopper?
Wywalilem i nic sie nie wiesza, co robi ten plik ?
[#28] Re: AMOS Sie zawiesza

@QUAD, post #27

MagicCopper robi czarną ramkę wokół ekranu i pozwala zrobic copperem efekt tęczy na dowolnie wybranym kolorze (np. tło workbencha).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem