kategoria: AMOS
[#1] AMOSPro 2.0 i export w ASCII
Hej.

Wygląda to tak:

1. Wciskając CTRL+A zaznaczam cały listing jako blok.
2. Wciskając SHIFT+CTRL+A zamiast zapisać zaznaczony blok jako ASCII, dostaję komunikat "what block?".

Ja nie wiem, głupi jestem, może wersja AMOSa skopana.
Działa komuś toto?
[wyróżniony] [#2] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@agrajek, post #1

Wpierw trzeba zrobić STORE (CTRL+S).
Potem SAVE ASCII (CTRL+SHIFT+A).

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 14:27:23 przez pong777
[#3] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@pong777, post #2

Dzięki wielkie, działa OK
[#4] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@agrajek, post #1

Skoro poruszyłeś temat eksportu do asc, to podzielę się z Wami plikiem konfiguracyjnym użytkownika do Notepada++ (Windows). Ten edytor, to naprawdę świetne i bardzo elastyczne narzędzie, szczególnie jeśli chodzi o własne konfiguracje.
Dzięki temu plikowi będzie można edytować wyeksportowane do asc pliki Amosa z kolorowaną składnią. U mnie wygląda to tak:



userDefineLang.xml nie zawiera wszystkich instrukcji Amosa, ale można sobie dodawać bardzo łatwo samemu do tego, co już zostało wrzucone (robiłem dla siebie, stąd nie przejmowałem się, czy czegoś brakuje, a jeśli tak było, to na bieżąco dodawałem). Jeśli komuś nie odpowiadają kolory i czcionka, to rzecz jasna również i to można zmienić wg własnego upodobania.
[#5] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@Umpal, post #4

Dzięki wielkie, też mam cos podobnego bo też używam notepada++ ale mierzi mnie że jakoś pokracznie działa zwijanie i rozwijanie czegokolwiek. To mnie najbardziej denerwuje. Czasem myślę by się przerzucić na jakiś inny edytor.
[#6] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@asman, post #5

To prawda, mam to samo, dlatego nie używam zwijania i rozwijania, a tutaj włączyłem tylko dla screen shota.
[#7] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@Umpal, post #4

nie kumam. w notepad'dzie listingi piszemy w AMOSie, i co dalej? _________ <- miejsce na zdewastowanie nieokreślonej mej świadomości. Po co to, na co to?

a chyba kumam. piszemy w AMOSie Prosie, a listing zapisany na grzybie w *ASC jest pokolorowany :)

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 20:44:13 przez groovebox
[#8] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@groovebox, post #7

Ja nie piszę pod Nodepadem++, piszę pod Amosem. Ale czasami potrzebuję spojrzeć na swój długi kod szerszym okiem, bo edytor Amosa jest... z deka drętwy . Wtedy bardzo się przydaje. Albo gdy chcę porównać dwa fragmenty kodu, to wtedy na jednym oknie mam Amosa, a na drugim Notepada++ (kolorowanka bardzo (mi) pomaga w wychwyceniu różnic, które zlewają się w szarość w edytorze APro, o wglądzie w znacznie dłuższy listing pod N++ nie wspominając) OK
[#9] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@asman, post #5

Może vscode? Tam nawet per projekt możesz sobie ustawić własne polecenie budowania, więc czysto teoretycznie można by zbudować kompilator amosa pod windows/linux i sobie tak budować appy.

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 20:59:00 przez teh_KaiN
[#10] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@Umpal, post #4

O super
ja chcę wypróbować odpalić winuae (lub amikita) i współdzielić folder z Windowsem.
W tym folderze będą kody AMOSowe. Edytować natomiast chcę sobie w Notepad++ w takim przypadku - bo edytor jest dużo lepszy (kopiowanie/wklejanie/jak widać podświetlanie składni).
Lokalnie można mieć wersjonowanie w GITcie (bo to przecież ASCII) i ładnie sobie na branchach pracować i próbować różne poprawki robić (i szybko można przywracać poprzednie wersje). A w winuae/amikitcie tylko ładować plik z ASCII i uruchamiać - myślę, że to będzie szybsze niż edycja w samym edytorze AMOSa :)

Dam znać jak to potestuję, chyba, że ktoś już tak robi, to niech się podzieli wrażeniami.

Edyta, ponieważ zawsze używam prawdziwej ami a nie winuae nie wiem czy będzie w emu dostęp do filesystemu hosta (windowsa)?

Druga Edyta, sprawdziłem na szybko i w FSUAE jest:
You can also access the files directly from the host system, and you can easily add new files to your Amiga drive from the host system.

Czyli się da się :)

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 21:22:58 przez WojT_GL


Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 21:26:27 przez WojT_GL
[#11] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@WojT_GL, post #10

Pewnie że się da - ja tak robie na WinUAE.
Po prawdzie to ciężko powiedzieć czy to będzie szybsze, z tego względu że tokenizacja pliku ascii trochę trwa, szczególnie jeśli masz projekt się rozrasta. Najbardziej irytuje mnie w takim podejściu że zmiana powiedzmy jednej rzeczy i powtórne testowanie jest dużo wolniejsze niż zrobienie tego w edytorze. Ja przeważnie zapominałem zapisać tak zmieniony kod jako ASCII i potem był klops.

Co do Notepada++ i zwijania kodu, to jest tam błąd związany z delimeter, chodzi o cudzysłów i EOL typu LF. Dla EOL windowsowego (CR LF) o dziwo folding działa.
[#12] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@asman, post #11

Skoro jesteśmy przy wymianie danych między AMOSem, a alternatywnym edytorem pod windą, to może któryś z kolegów wie jak przenieść clipboard z WinUAE pod windę i odwrotnie. Wiem, że taka możliwość istnieje, gdyż niejednokrotnie mi się to przytrafiło. Np. wciskam ctrl+v pod windą a tu niespodziewanie wkleja się wcześniej skopiowany fragment kodu z AMOSa. I odwrotnie, wkejam pod AMOSem, a tu dane które kopiowałem wcześniej na windzie. Problem w tym, że chociaż bardzo usiłuje dowiedzieć się jak do tego dochodzi, to mi nic z tego nie wychodzi. To by naprawdę ułatwiło życie
[#13] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@groovebox, post #12

W opcjach misc załączasz clipboard sharing. Nic to jednak nie da, bo AMOS nie korzysta z clipboardu, więc nie jest to możliwe.
[#14] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@cholok, post #13

Tę opcję parzerabiałem. Jednak jak wyżej pisałem, jestem pewien, że da się.
[#15] Re: AMOSPro 2.0 i export w ASCII

@groovebox, post #14

Pierwsze słyszę o takiej możliwości, ale sam chętnie bym się dowiedział.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem