kategoria: Asembler
[#1] edytor na ami bądź na win
Jako że Notepad++ ma popsuty folding i dosyć słabe jest to kolorowanie składni, to szukam edytora do asemblera, może być na ami bądź na win. Nie ukrywam że najbardziej mi zależy na podświetlaniu składni i zwijaniu bloków kodu. A już bosko by było jeśli byłby intellisense.
Jakieś sugestie ?
[#2] Re: edytor na ami bądź na win

@asman, post #1

Co prawda ja używam do HTML/CSS, ale może warto dać szansę Brackets? Albo Atom? Nie jestem programistą, ale do Brackets jest spora baza wtyczek.
[#3] Re: edytor na ami bądź na win

@asman, post #1

VSCode. Nowe cuś od MS, w pełni otwarte i darmowe, wtyczek ile wlezie.
Znając wyrażenia regularne (lub mocno cisnąc metodą prób i błędów z jakimś ich online'owym testerem) jesteś w stanie w ciągu jednego dnia zrobić sobie wtyczkę z dowolnym podświetleniem składni.
[#4] Re: edytor na ami bądź na win

@teh_KaiN, post #3

nawet jest wtyka do asm m68k
[#5] Re: edytor na ami bądź na win

@asman, post #1

Miałem kiedyś - ale do języków wysoko poziomowych - Cubic IDE. Jest demo, sprawdź jak wygląda assembler.

BTW nie pamiętam już ale możliwe, że licencja CubicIDE jest nadal w puli nagród AmiParty!! Do sprawdzenia przed imprezą.
[#6] Re: edytor na ami bądź na win

@asman, post #1

Na Windows od lat używam i polecam darmowego ConTEXT. Jest to edytor dla programistów z prawdziwego zdarzenia.
[#7] Re: edytor na ami bądź na win

@asman, post #1

Sublime Text
[#8] Re: edytor na ami bądź na win

@teh_KaiN, post #3

Popoieram. Zdecydowanie VSCode. szeroki uśmiech Mam i bardzo sobie chwale :)
[#9] Re: edytor na ami bądź na win

@asman, post #1

Dzięki wszystkim za sugestie. Już chwilę wcześniej bawiłem się SublimeText 3 i mi się podoba tam wszystko z wyjątkiem ceny. Chyba będę powoli migrował z SublimeText3 do VSCode. Na razie ogarniam jak się robi podświetlanie, bo ta wtyczka do m68k to dla mnie za słaba jest.

Co do CubicIDE to odpada dla mnie bo ja mam os3.1. Kiedyś troche bazgrałem w AsmPro ale niestabilny jest jak dla mnie i też ma śmiechowe podświetlanie.

Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem