[#1] Timingi
Siedzę ostatnio nad timingami coppera i ekranu i HRM miesza mi we łbie strasznie. Z tego wszystkiego narysowałem sobie łopatologiczną grafikę "co gdzie kiedy" i pojawiły się tam pewne nieścisłości.

Pierwszą rzecz jaką znalazłem, to jeśli licznik używany przez WAITy copperowe ma rzeczywiście maksymalną pozycję $e2 (bo tak mówi HRM), to w loresowym ekranie brakuje 4 pikseli i poza tym liczba pozycji jest nieparzysta, więc coś nie tak. Zapewne ostatnią jego pozycją jest $e3, tyle że można się dostać tylko do $e2 ze względu na brak najniższego bitu pozycji poziomej w instrukcji WAIT. Tu raczej pytań nie mam, bardziej chciałbym się utwierdzić w swoim wniosku.

Druga sprawa. HRM mówi, że typowy ekran zaczyna się na poziomym pikselu $81, więc $00 powinno leżeć 128 pikseli w lewo od końca lewego overscanu. Tylko że ta pozycja byłaby w środku prawego overscanu. Tak ma być?

Trzecia sprawa to rejestr vhposr. Według moich starych komentarzy w kodzie ma on rozdzielczość 160 pozycji. Jeśli tak, to gdzie jest pozycja 0 na loresowym ekranie i ile poziomych pikseli zajmuje jedna pozycja? Gdzieś to info dawno temu widziałem, ale nie mogę teraz tego odkopać.

Potem jeszcze będę chciał na tę grafikę nanieść informacje o tym jak konfigurować rejestry ddfstrt i diwstrt, ale to w swoim czasie.
[#2] Re: Timingi

@teh_KaiN, post #1

Nie mam pojęcia o czym piszesz, bo się na tym nie znam, ale z Twoim obrazkiem jest coś nie tak

Otwiera się strona z obrazkami nijak nie pasujacymi do tematu wątku.
[#3] Re: Timingi

@SuperBuster, post #2

Przecież na foto są uchwycone przerywania.

[#4] Re: Timingi

@SuperBuster, post #2

Mobilny imgur płata figle. Reupload tutaj: klik

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 20:33:54 przez teh_KaiN
[#5] Re: Timingi

@TechNineWonder, post #3

No o mobilnego mi chodziło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem