kategoria: Hollywood
[#1] [hollywood] - w labiryncie.. :)
Czesc,

jest to program, ktory zaczalem na poczatku roku i w wolnych chwilach go powiekszalem. Jest tam juz troche dzialajacych rzeczy ale i kilka zepsutych (a dzialaly wczesniej tyle ze ostatnie zmiany... itd)

Udalo mi sie wkoncu uzyskac obliczanie pola widzenia (FOV) ludka +ruch potworow, ktore moge uznac za zadowalajace (10 stworow i moj FOV 4 kafle ode mnie). Tak samo wylicznie labiryntu znacznie zostalo przyspieszone.



Co mozna:
-poruszac bohaterem (strzalki)

-zbierac zaklecia - sa 4ry dostepne ale dzialaja tylko 3 (4te padlo). Dziala: "show ALL", "show visited", "dig a tunnel". Ksiazke zaklec wyswietla sie literka [s]

-zmieniac kolory labiryntu (zapamietuje ustawienia) - program potrzebuje 4 kolorow ale jesli bedzie wiecej dostepnych do zaladuje te dodatkowe kolory (musza byc wczesniej zdefiniowane) - literka [c]
To jest w tej chwili bardzo wolne!!! i raczej tak zostanie bo po zmiane kolorow wszystkie brushe musza zostac przemalowane a to zajmuje duzo czasu - zrobie pozniej "preview window" co znacznie przyspieszy sprawe.
Mi sie podoba osobiscie opcja SHADOW (albo 3D jak kto woli) szeroki uśmiech

-gadac z potworami (CTRL strzalki) - chodzi o to ze dostaniesz slowo do przetlumaczenia i musisz zmiescic se w czasie - nic wiecej tu nie jest zaimplementowane a slowa to oktualnie cyfry w jezykach: polski, angielski, norweski i troche japonskiego (pisane romanji wiec spoko) - to wszystko mozna soie samemu ustawic jakie jezyki i jakie slowa - ale nie w tej wersji co wyslalem bo tu wszystko jest w jednym pliku EXE

-spacja - to taki help (troche sie rozjechalo wyrownywanie)

wyswietlanie tych wszystkich komunikatow jest wolne!! bo ja pisalem na PC i tu nie mam jeszce dostosowanych predkosci.

Powinno to zadzialec na AGA 030 i wyzej (takie wymagania Hollywood) - karta graficzna zbedna.

link
[#2] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #1

Wrzuć fotki, jakiś filmik na YT, bo jestem ciekaw jak Hollywood daje sobie radę.
[#3] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@KM, post #2

tam nie ma zadnej akcji :) ale nagram pozniej jak bedzie ciemniej bo teraz za bardzo mi sie tu wszystko odbija i niewiele widac. Ta wersja co zapodalem otwiera sie w oknie na WB - zeby cos nagrac musze uruchomic na fullScreen - plugin plananarama ma bledy (w wyswietlaniu kolorow na FS) i stad kaszana, dodatkowo ten plugin nie pozwala zmieniac dynamicznie z trybu "windowed" na "fullscreen" wiec jedynie mozna to ustawic przy kompilacji (chociaz mysle ze i podajac argument do pliku exe w cli tez daloby rade)
[#4] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #1

Odpalilem na WINUAE i... o dziwo dziala.
Troche male okno calej gry, bo zajmuje jakas polowe ekranu WB.
Pytania trudne bo na zadne nie odpowiedzialem

Niestety cos wcisnalem i mi sie wywalilo. Masz jakiegos buga "attempt to compare a number with a string (linia 56; funkcja changestate)"

Dla klasyka potrzebne sa biblioteki w Libs: codesets.library, guigfx.library or render.library.
[#5] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@selur, post #4

Dzieki za info o bledzie - juz od kilku dni nie mialem zadnego wiec zalozylem iz jest ok - odejrzewam ze przez te ostatnie zmiany - dzieki , poprawie.

Na poczatku ustawilem ze okno mozna sobie dowolnie skalowac - ale to zabilo amige - docelowo bedziie w fullscreen tyle ze musze obejsc te bledy w kolorach.

na te chwile by wymusic FULLSCREEN wystarczy dodac przy uruchamianiu jako parametr
-fullscreen
[#6] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@KM, post #2

kilka "konfiguracji" kolorow :)
[#7] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #5

Na pelnym ekranie o niebo lepiej ale przydaloby sie wiecej kolorow.
[#8] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@selur, post #7

Z czasem to poprwie (bedzie kolorowiej).

Selur, napisales ze nie pamietasz co wcisnales. A moze pamietasz W JAKIM MOMENCIE to bylo? (np podczas pisania odpowiedzi czy po jakims "zakleciu"). Chodzi o to ze ta linijka wyglada nastepyjaco:
Case #STATE_GAME:

i blad moze byc wszedzie - a wlasnie ostatnio co zmienialem to "string-i" na liczby w "game states" - wiec gdzies cos przeoczylem, cholera ... pewnie wyjdzie pozniej czy wczesniej.
[#9] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #8

To bylo chyba przy spotkaniu z potworkiem. Ale pytania jeszcze nie bylo.
[#10] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@selur, post #9

Juz znalazlem - blad wyskakuje gdy wciskasz CTRL + strzalka a w danym kieruknu nie bylo aliensa. Dzieki
[#11] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #1

To będzie program edukacyjny, w którym uczymy się tłumaczenia słów na inne języki ?
[#12] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@Hellena, post #11

:) chyba tak
[#13] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #12

Ale japoński ?
[#14] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@Hellena, post #13

Kiedys, przez 2 lata sie go uczylem na wlasna reke :) - efekty byly zauwazalne i bylem rozumiany przez japoncow :) - wbrew pozorom jest to jezyk prosty do nauki a wymowa dla Polakow jest bardzo latwa.

dodano:
nie mowie tu o pisowni - ale przeciez te znaczki da sie zastapic hirakana i katakana no i mozna uzywac romanji :) a z czasem kazdy przyswoi te najtrudniejsze czyli kanji.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 10:57:29 przez peceha
[#15] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #14

No to uczymy się Japan szeroki uśmiech Kończ program
[#16] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #1

U mnie się nie odpala: "Unable to open window!"
MacMini i MorphOS 3.9
[#17] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@R-Tea, post #16

Czesc,
ten plik co tam wrzucilem jest skompilowany na amige classic - najwyrazniej pominalem te informacje.
[#18] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@peceha, post #17

Można gdzieś pobrać binarkę (tamten link nie działa)?
Czy możesz udostępnić źródła, skoro nie rozwijasz tego programu na Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 22:39:07 przez adam_mierzwa
[#19] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@adam_mierzwa, post #18

Cześć,
Nie ciagne tego w Hollywood bo pod klasyka bez karty graficznej nie ma to sensu (za woooooolno).
Sam labirynt żyje teraz w blitzie a aktualny postęp calosci w stosunku do tego co było tu w Hollywood jest spory (i to chyba bardzo) . Co prawda od kwietnia do tego nie zaglądałem bo nie mam teraz jak.

Wyślę Ci pliki do Hollywood, tylko przypomnij na koniec października, wtedy będę w domu (niej mam ich pod ręką na laptopie niestety).
[#20] Re: [hollywood] - w labiryncie.. :)

@pch, post #19

No to super, że jesteś tak pozytywnie nastawiony. Szukam realnych produkcji, bo o ile dokumentacja jest świetna, to wymyśleć coś (jak się nie programowało wcześniej) jest mi trudno. Myślę, że to kawałek ciekawego kodu i dosyć unikalny w skali Hollywood, szkoda żeby przepadł w szufladzie. Na pewno się odezwę OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem