kategoria: ARexx
[#1] Jeden lister i dwa skrypty Arexx-a rownoczesnie
Czesc
mam otwarty lister i skrypt arexx-a ktory dziala w petli na tym listerze (czyli ten skrypt wykorzystuje port arexx-a DOPUS.1 no i sie nie konczy, po prostu czeka az pewna komenda CLI zostanie wykonana i potem uruchamia ja ponownie.
Mozna to przerwac ustalajac VALUE przypisana do listera na costam (nie jest to istotne) - wtedy petla sie konczy i skrypt znika

Teraz chce z zewnatrz (czyli innym skryptem) w pewien sposob zaingerowac w dzialanie pierwszego skryptu.
Moge np zmienic wartosc VALUE na i spowodowac przerwanie pierwszego skryptu.
Moge np wyswietlic Requester na tym listerze ...itd

Problem jest jednak taki ze co bym nie robil to moze byc tylko jedna (!) instrukcja - kolejne komendy wysylane do tego listera znikaja i nie mam pojecia gdzie - po prostu nic wiecej sie nie dzieje.

Czy tu jest jakis konflikt ze Dopus sie gubi i nie wie ktory skrypt do niego gada?
[#2] Re: Jeden lister i dwa skrypty Arexx-a rownoczesnie

@peceha, post #1

Kurde to jest jakas wolna amerykanka.
Okazuje sie ze moge w takim wypadku wykonac 2 komendy lub wiecej tylko musze uwazac bo ponizsze zablokuja wykonanie reszty (pewnie jest ich wiecej ale najgorsze jest to ze potrzebuje ADDRESS COMMAND):
Lister Request

lub
ADDRESS COMMAND
[#3] Re: Jeden lister i dwa skrypty Arexx-a rownoczesnie

@peceha, post #2

Hehe, walcze z tym jednym przypadkiem od 7 rano
Okazuje sie ze czesc programow CLI dostepnych na aminecie najzwyczajniej w siecie nie dziala poprawnie gdy uruchamiam je z ADDRESS COMMAND (a systemowa komenda BREAK dziala bez problemu).
Wiec jeden problem chyba roziwazany - byl po stronie "3rd party applications" szeroki uśmiech

Tak na marginesie staram sie zrobic pod Opusa cos na wzor GUI dla prismy :)
Hehe, juz slysze te glosy: ZNOWU??? szeroki uśmiech

Niestety AmigaAmp zawiesza mi calkowicie komputer w losowych momentach - i zawsze na koniec piosenki (wiec odpada jako grajek u mnie) a koncepcja listera jako play listy wyglada obiecujaca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem