kategoria: Hollywood
[#31] Re: [Hollywood] CompareStr

@selur, post #29

Łoj, to ta pchełka wymaga cgx? A to sorry.
[#32] Re: [Hollywood] CompareStr

@recedent, post #10

MidStr() podałem alternatywnie do Left(), ale oczywiście lepiej użyć Left() w tak prostym przykładzie. Przeczytałem już, że problem z CompareStr() występuje w zależności od środowiska, ale ja mimo wszystko wykorzystałbym porównania ręcznego dwóch ciągów tekstowych w połączeniu z UpperStr() lub LowerStr() (jakiś odpowiednik na pewno istnieje w Hollywoodzie), a zrobiłbym to tak:

sPyt$="Najlepszy komputer świata?"
sOdpJedynieSluszna$="Amiga"
sOdp$=InKeyStr (#ALPHABETICAL)
If UpperStr (sOdp$)=UpperStr (sOdpJedynieSluszna$)
   Print ("Nie inaczej")
Else
  Print ("Zapewne chciałeś napisać:" + sOdpJedynieSluszna$)
Endif


Ta metoda jest prosta, ale chodzi przecież o porównanie dwóch prostych ciągów tekstowych. Gdyby zaś miało być to bardziej wyrafinowane, to zastosowałbym InStr() do wyszukania słowa-klucza z odpowiedzi użytkownika, aby wyciągnąć pożądane słowo (ale wciąż z zastosowaniem UpperStr() lub LowerStr()).
[#33] Re: [Hollywood] CompareStr

@recedent, post #31

Można i bez cgx.
Wystarczy plugin o nazwie Plananarama.
[#34] Re: [Hollywood] CompareStr

@recedent, post #28

Cos z ta "wykonywalka" nie tak. Sciagnalem biblioteke cybergraphics o ktora wola i nadal to samo, nie moze jej otworzyc.
[#35] Re: [Hollywood] CompareStr

@selur, post #34

A masz kartę graficzną ?
[#36] Re: [Hollywood] CompareStr

@Norbert, post #35

Nie ale mam emulator Amigi :P
[#37] Re: [Hollywood] CompareStr

@selur, post #36

No to używasz możliwe ze używasz P96.
On ma emulacje cgx
[#38] Re: [Hollywood] CompareStr

@recedent, post #28

Chciałem tylko poinformować, że bug został zgłoszony i Andreas potwierdził, że problem faktycznie występuje. Ma się nim zająć.
[#39] Re: [Hollywood] CompareStr

@recedent, post #38

- Fix [Amiga/Linux/Android]: CompareStr() always returned 0 in case one of the strings was a substring starting at offset 0 in the other string

Naprawili.
Poprawka bedzie pewnie dopiero dostepna gdy wyjdzie hollywood v7.1 (a kiedy to bedzie to ciezko powiedzec szeroki uśmiech)
[#40] Re: [Hollywood] CompareStr

@recedent, post #38

Dzis pokazalo sie HW 7.1 wiec chyba ten bug (i wliele innych) zostal poprawiony - warto sprawdzic :)
[#41] Re: [Hollywood] CompareStr

@peceha, post #40

No to sprawdzone. Bug poprawiony! OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem