kategoria: ARexx
[#1] HippoPlayer i Arexx
Pytanie do "miszczów" Arexxa. Chciałbym wywołać jeden ze skryptów arexxowych dołączonych do HippoPlayer'a (np. zagraj następny utwór, nowa lista itd.). Jednak wywołanie każdego ze skryptów kończy się tak:

Command returned 5/1: Program not found

RexxMast jest uruchomiony a HippoPlayer odtwarza w tym czasie jakiś moduł. Kojarzycie czego mu jeszcze do szczęścia potrzeba?
[#2] Re: HippoPlayer i Arexx

@MarX, post #1

Jaka wersja Hippoplayera? Starsze mogą nie obsługiwać ARexxa.
Nazwa portu musi się zgadzać, wielkość liter ma znaczenie.
[#3] Re: HippoPlayer i Arexx

@forge, post #2

To najnowsza wersja z Aminetu, czyli 2.45. Co masz na myśli z nazwą portu ? Skrypty wywołuję w ten sposób:

rx stop.rx
[#4] Re: HippoPlayer i Arexx

@MarX, post #3

Wszystkie skrypty hippoplayera mają końcówkę .hip nie .rx
[#5] Re: HippoPlayer i Arexx

@*y, post #4

Wszystkie skrypty hippoplayera mają końcówkę .hip nie .rx

Bingo! . Co trzy pary oczu to nie jedna. Dziękuję!
[#6] Re: HippoPlayer i Arexx

@MarX, post #3

Co masz na myśli z nazwą portu ?

Hej, nazwa portu Arexxa to podstawowa rzecz, jaką powinien wiedzieć każdy programista ARexxa.

Każdy program obsługujący ARexxa ma swój port, który identyfikowany jest nazwą.

Sam w ARexxie jeszcze nigdy nie pisałem, ale to wiem.

Po szczegóły odsyłam do kursów ARexxa, np. do książki Adama Zalepy pt. "Amiga OS 3.1".

Albo do kolegi Forge, który specjalizuje się w temacie.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 17:50:24 przez Hexmage960
[#7] Re: HippoPlayer i Arexx

@Hexmage960, post #6

Luz, ja zupełnie nie ze świata Arexxa jestem, stąd takie pytania. Chodziło mi bardziej o to czy ta nazwa może być inna niż "HIPPOPLAYER". Teraz już wiem, gdzie był problem.
[#8] Re: HippoPlayer i Arexx

@MarX, post #7

Dobrze, że zadajesz takie pytania, ja się tego nie czepiam. Chciałem tylko podać Ci przykładowe źródła informacji, jeśli jesteś zainteresowany zgłębianiem tematu ARexxa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem