kategorie: Blitz, C++
[#1] "update" gadgeta po otwarciu okna
Czesc

chodzi mi o to jak zmienic (podciagnac do gory) pozycje suwaka w prawej ramce okna

Ten suwak musi zostac stworzony PRZED otwrciem okna.
Skoro tak, to jedyne miejsce gdzie moge dostac parametry ramek okna znajduja sie w stukturze Screen (bo okno jeszce nie istnieje)
I to byloby OK gdybym otwieral okno z gorna belka (bo te wartosci przyjmuja ze takowa bedzie) niestety moje okno jest bez tej belki.
Wiec po otwarciu okna otrzymuje suwak umieszczony NIZEJ (bo na wysokosci dla okna z belka)

Wymyslilem ze "updejtuje" jego pozycje juz po otwarciu okna i dlatego uzylem komendy
GT_SetGadgedAttrA

no ale to mi nie dziala

Zawsze moge przyjac ze szerokosc gornej ramki bez belki jest taka sama jak dolnej. Hmmm, to chyba nie bedzie blednym zalozeniem bo okno nie bedzie mialo SIZE_GADGET.
[#2] Re: "update" gadgeta po otwarciu okna

@peceha, post #1

Czy wywołałeś GT_RefreshWindow() po otwarciu okna?

Gadżet po zmianie pozycji trzeba odświeżyć. Spróbuj RefreshGList().

Dodane:
Jest możliwość dodania gadżetu do ramki po otwarciu okienka. Dodajesz po prostu gadżet w ramce okna o odpowiedniej szerokości, a potem go usuwasz.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 20:28:59 przez Hexmage960
[#3] Re: "update" gadgeta po otwarciu okna

@Hexmage960, post #2

GT_RefreshWindow() nic nie daje a RefreshGList() wyswietla smieci na ekranie.
Ja mam 2 okna.
Okno nr.0 ma 2 gadgety: liste i przycisk
Okno nr.1 nie ma gadgetow GT a tylko 3 obiekty w ramce okna: strzalka w dol, w gore, suwak
Moze te obiekty/gadgety jakos inaczej sie odswieza?

Zostaly one stworzone przez NewObjectA i suwak jest to klasa propgclass

Wlasciwie to nawet nie sprawdzilem czy GT_SetGadgetAttr() w tym wypadku nie zwraca 0..zaraz zobacze
Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 20:49:07 przez peceha

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 20:51:22 przez peceha
[#4] Re: "update" gadgeta po otwarciu okna

@peceha, post #3

Zostaly one stworzone przez NewObjectA i suwak jest to klasa propgclass

Funkcje GT_ są tylko dla gadżetów gadtools.

Do zmiany atrybutów gadżetów BOOPSI służy SetGadgetAttrsA!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 20:57:07 przez Hexmage960
[#5] Re: "update" gadgeta po otwarciu okna

@Hexmage960, post #4

heheh, dzieki , dziala
Nie wiem czemu mi w glowie siedzialo ze ten suwak to z gadtools.
[#6] Re: "update" gadgeta po otwarciu okna

@peceha, post #5

Bardzo się cieszę. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem