kategoria: AMOS
[#1] pytanie związane ze stringami :D
Hejka, piszę sobie taką pchełkę jedną i potrzebuję pomocy, pewnie sprawa jest prosta, ale jakoś mi nerwy puszczają.
mam np. sciezka$ a w niej work:obrazki/obrazek.iff

potrzebuję wyciągnąć do kolejnej zmiennej sam obrazek.iff (ścieżka się będzie zmieniać i nazwa pliku również)

a drugi problem jest taki że mam 2 zmienne:
wykonaj$ a w nim np. exec sys:c/costam
sciezka$ work:obrazki/obrazek.iff

łącze je w 3 zmienną gdzie już mam tak jakby całość :)
wynik$=exec sys:c/costam work:obrazki/obrazek.iff
I wszystko by było ok ale problem pojawia się jak nazwa pliku lub katalogu ma spację i potrzebuję ścieżkę dać w cudzysłów żeby wyglądało tak
wynik$=exec sys:c/costam "work:obrazki/obrazek dupny.iff"

niestety ścieżka do zmiennej wpisuje się z automatu i nie mam nad tym kontroli
[#2] Re: pytanie związane ze stringami :D

@QUAD, post #1

Czyli w docelowym stringu musi być cudzysłów aby działało poprawnie. Tu był wątek w podobnym temacie. Podwójny cudzysłów powinien rozwiązać problem szczególnie w łańcuchu, w którym występuje spacja.

Sorry, ale w uproszczeniu można sobie wyobrazić co łączy obrazek dupny.iff i stringi

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 18:09:54 przez Adinfo
[#3] Re: pytanie związane ze stringami :D

@QUAD, post #1

1.
Print Right$(sciezka$,Instr(Flip$(sciezka$),"/")-1)

i
Print Right$(sciezka$,Instr(Flip$(sciezka$),":")-1)

W zależności jak wygląda ścieżka dostępu.

2.
Zanim sciezka wskoczy do zmiennej można ją zmodyfikować.
[#4] Re: pytanie związane ze stringami :D

@Norbert, post #3

np:
Print chr$(34)+sciezka$+chr$(34)
[#5] Re: pytanie związane ze stringami :D

@QUAD, post #1

sprawdzę wieczorem wszystkie opcje
[#6] Re: pytanie związane ze stringami :D

@QUAD, post #5

Na pewno działa
Sam sprawdzałem na swiezo zainstalowanyn Amosie Pro.
W sumie to wyciągnięcie nazwy pliku ze ścieżki dostępu (w zależności czy jest "/" czy go nie ma) można upchac do jednej linijki. Kwestia odpowiedniego połączenia obu warunków w jednym komendzie.

A do czego ci jest potrzebne łączenie dwóch ścieżek dostępu w jeden string ?
Może inaczej da się podejść do tego co chcesz osiągnąć?
[#7] Re: pytanie związane ze stringami :D

@QUAD, post #1

W dos.library są do tego funkcje FilePart(), PathPart() i AddPart(), no ale AMOS chyba koło systemu nie leżał... Peszek.
[#8] Re: pytanie związane ze stringami :D

@Krashan, post #7

Jest też i taka możliwość.
Może ktoś coś takiego tu zamieści.
[#9] Re: pytanie związane ze stringami :D

@Norbert, post #8

Jest i jest też extension intuition oraz chyba reqtools. Ale te wbudowane w AMOSa powinno być tu na forum poruszane. Mogę się mylić, ale na którymś z dodatkowych dysków AMOSa jest plik który trzeba przerzucić do APSytem i go dodać w ustawieniach. Niestety nie mam obecnie dostępu do sprzętu, ale chętnie bym sobie to odświeżył. Są jeszcze komendy, doscall, execall, gfxcall i libcall do wszystkich na dysku.
[#10] Re: pytanie związane ze stringami :D

@Norbert, post #8

Działa, dzięki chłopaki, jeszcze trochę pozostało do zrobienia ale już coś bangla link
[#11] Re: pytanie związane ze stringami :D

@QUAD, post #10

Wykorzystałeś systemowe rozwiązanie, czy moje amosowe ?

ps.
Łączenie ścieżek dostępu dostępu chcesz wykorzystać jako playlistę?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem