[#1] obrazek uzyty w "cycle gadget" - gdzie szukac?
Czesc,
potrzebne mi sa informacje, a dokladnie szerokosc tego obrazka by policzyc miejsce na tekst.
Gdzie go szukac?
Dzieki
[#2] Re: obrazek uzyty w "cycle gadget" - gdzie szukac?

@peceha, post #1

Chodzi ci o ten trojkatny znaczek? Jesli tak, to pewnie wewnatrz gadtools.library.
Szerokosc mozesz sprawdzic to na jakims programie graficznym wczytujac ten screenshot, ktory zamiesciles :) - na oko ma pewnie z 8 pikseli. Wyliczanie co do pixela jest troche bez sensu, bo np. nowszej wersji gadtools library czcionka moze byc proporcjonalna, a i znaczek tez jest juz inny i cala calkulacje wezmie sie w leb.
[#3] Re: obrazek uzyty w "cycle gadget" - gdzie szukac?

@docent, post #2

Tak, chodzilo mi o te strzalke,
A pytalem, bo widze ze rozmiary obrazkow systemowych zaleza od trybu wyswietlania.
Ten chyba jednak jest staly (~20 piksel od lewej krawedzi gadgeta do znaku "|") - tak mam teraz przyjete (licone wlasnie po pikselach, hehe)
Dzieki

[#4] Re: obrazek uzyty w "cycle gadget" - gdzie szukac?

@peceha, post #3

Ja bym nie sugerował się sztywnymi danymi. U mnie ten obrazek w "Cycle gadget" to taka strzałka z pętelką.

Prócz tego w istocie obrazki są skalowane w pionie do wysokości czcionki.

Po co Ci dokładny rozmiar tego elementu?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 12:38:53 przez Hexmage960
[#5] Re: obrazek uzyty w "cycle gadget" - gdzie szukac?

@Hexmage960, post #4

Wlasnie widzialem na fotach w necie ze sa tez inne grafiki pod ten znaczek przyczepione... hmmm

Mam malo miejsca w oknie wiec cycle gadget nie jest dosc dlugi a tekst wstawiany do niego nie jest przycinany (za dlugi tekst bedzie "wystawal") wiec chcialem policzyc ile mam miejsca na tekst i odpowiednio przyciac napis dodajac ewentualne kropki na koncu.
[#6] Re: obrazek uzyty w "cycle gadget" - gdzie szukac?

@peceha, post #5

A potem ktoś odpali VisualPrefs który znów zmieni ten gadżet.

No i skoro jesteś w stanie liczyć piksele to pewnie UI się nie skaluje w żaden sposób. Co może wyglądać ok na 640x256 a ssać strasznie na kartach graficznych.

Pamiętam jak przy 720x480 wywalałem programy pisane pod Topaz/8...

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 22:32:38 przez hrw
[#7] Re: obrazek uzyty w "cycle gadget" - gdzie szukac?

@hrw, post #6

Masz racje , ze sie nie skaluje ale i nie musi.
Zanim okno zostanie otwarte to wszystko jest wyliczane tak by dobrze wygladalo (na ile sie da) na 800x600 czy 640x256 a dodatkowo bierze pod uwage uzyte fonty - po to wlasnie szukalem gdzie ten obrazek jest - by moc dostosowac tekst wyswietlony w cycle_button do dostepnego miejsca na gadgecie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem