kategoria: Hollywood
[#1] Designer i uruchomienie programu w konsoli
Stworzyłem na swoje potrzeby proste GUI dla programu ffmpeg w Designerze 4. Skompilowałem dla trzech systemów, których używam MorphOS, AmigaOS i AROS. Wersja dla MOS-a działa zgodnie z oczekiwaniami natomiast w AOS4 i AROS mam problem. Polecenie konwersji pliku wideo wywoływane po naciśnięciu przycisku uruchamia program w konsoli i widzę w niej postęp konwersji (MOS). Natomiast w AOS4 i AROS konsola się nie uruchamia i nic się nie dzieje.
Polecenie w Designerze to: Run(polecenie$)
gdzie polecenie$ po wszystkich krokach ma taką składnię: ffmpeg -i "inputfile.mp4" -qscale 1 - r 29.97 -s 640x360 "outputfile.mp4"
oczywiście w każdym z systemów jest odpowiednia ścieżka do programu ffmpeg jak i do pliku źródłowego i wynikowego.
Co może być przyczyną, że w MOS konsola się uruchamia a w AROS i AOS4 nie?
[#2] Re: Designer i uruchomienie programu w konsoli

@Bohun, post #1

A inny program wstawiony zamiast ffmpeg wyswietla konsole?
Moze jest jakos "bug"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem