kategoria: ARexx
[#1] ARexx - lista komend programu
Szybkie pytanie do znawców tematu. Czy jest możliwość sprawdzenia jakie komendy są obsługiwane przez dany program który wspiera komunikację przez port ARexxa (np. HippoPlayer, YAM itd.) ?
[#2] Re: ARexx - lista komend programu

@MarX, post #1

Nie spotkałem się z innym sposobem niż opis komend w dokumentacji.

Przypomniało mi się że chyba w rexxsupport.library można podpatrzeć nieudokumentowane funkcje używając hex edytora. Ale to karkołomne rozwiązanie.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 19:35:40 przez forge
[#3] Re: ARexx - lista komend programu

@forge, post #2

ok, dzięki.
[#4] Re: ARexx - lista komend programu

@MarX, post #3

Hmm... to może inaczej. Czy jest możliwość sprawdzenia, czy dana komenda się wykonała poprawnie? Bo jeśli np. komenda nie jest obsługiwana przez program to Arexx zwraca jakiś error ?
[#5] Re: ARexx - lista komend programu

@MarX, post #4

Czy jest możliwość sprawdzenia, czy dana komenda się wykonała poprawnie?

Zazwyczaj jest tak że funkcje zwracają jakieś wartości np. 0 - błąd, 1 - ok. Tylko trzeba pamiętać o dopisaniu na początku skryptu OPTIONS RESULTS
Bo jeśli np. komenda nie jest obsługiwana przez program to Arexx zwraca jakiś error ?

Tak, bodajże będzie to "Function not found". Kolejność szukania danej funkcji jest następująca:

- funkcje wewnętrzne
- funkcje wbudowane
- funkcje z bibliotek i hostów
- funkcje zewnętrzne
1
[#6] Re: ARexx - lista komend programu

@MarX, post #1

Programy pisane w MUI i wykorzystujące istniejący w nim szkielet obslugi ARexxa, mają standardową komendę SHOW, którą można sprawdzić listę obsługiwanych poleceń.
3
[#7] Re: ARexx - lista komend programu

@Krashan, post #6

Dzięki za odpowiedzi OK
[#8] Re: ARexx - lista komend programu

@Krashan, post #6

Programy pisane w MUI i wykorzystujące istniejący w nim szkielet obslugi ARexxa, mają standardową komendę SHOW, którą można sprawdzić listę obsługiwanych poleceń.


Jak to dokładnie działa, albo który program to obsługuje?

Sprawdziłem kilka MUIowych programów, które mam zainstalowane i nie za bardzo mi to działa, próbuje tak:
[#9] Re: ARexx - lista komend programu

@vojo, post #8

Sprawdziłem kilka MUIowych programów, które mam zainstalowane i nie za bardzo mi to działa
Bo skiepściłem. Ta komenda to HELP a nie SHOW (SHOW też jest, ale robi co innego). Szczegółowy opis i przykład zawarłem w artykule.
[#10] Re: ARexx - lista komend programu

@Krashan, post #9

O, dzięki OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem