kategoria: ARexx
[#1] [ARexx] Błędy podczas zliczania ikon w katalogu (bug?) ..
Cześć,
w życiu nie myślałem, że choćby otrę się o Arexx'a.. a tu masz napisałem swojego pierwszego skrypta.

Skrypt jest uruchamiany z Menu Workbencha. Jeśli mamy zaznaczony jakiś plik to jest on otwierany przez TextEdit, natomiast jeśli nie jest nic zaznaczone TextEdit otwiera się tworząc plik "new_tex_file.txt" w tej lokalizacji gdzie aktualnie jesteśmy (coś jak utwórz nowy plik textowy na Windows)

Wszsytko działa ok, problem jest gdy dany katalog albo jest pusty albo nie ma w nim ikon ".info", wtedy kiedy daje show all files znowu działa..
tu bug jakiś? rezulatem jest wywalenie skryptu z kodem 10.

/*  
    $VER: myTextEdit with selected icon (v1.0)
*/

ADDRESS workbench;

GETATTR WINDOWS.ACTIVE VAR file_path;

/* TU BŁEDY WYWALAJO - jak katalog jest pusty lub nie widać zadnej ikony*/
GETATTR WINDOW.ICONS.SELECTED.COUNT NAME file_path VAR selected_icons_count; 

file_path_length$ = LENGTH(file_path);
is_slash$ = '/';
IF (SUBSTR(file_path, file_path_length$) = ':') THEN is_slash$ = '';

IF (selected_icons_count = 0) THEN
    ADDRESS COMMAND 'sys:Tools/TextEdit ' file_path || is_slash$ || 'new_text_file.txt';
ELSE DO
    GETATTR WINDOW.ICONS.SELECTED.0.NAME NAME file_path VAR file_name;
    ADDRESS COMMAND 'sys:tools/TextEdit ' file_path || is_slash$ || file_name;
END;

EXIT;


Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 01:08:54 przez mateusz_s
[#2] Re: [ARexx] Błędy podczas zliczania ikon w katalogu (bug?) ..

@mateusz_s, post #1

nvm, szukam rozwiązania...

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 18:21:19 przez forge
[#3] Re: [ARexx] Błędy podczas zliczania ikon w katalogu (bug?) ..

@mateusz_s, post #1

No dobra, poddaję się. Jedyne co przychodzi mi na myśl to przetestowanie tego skryptu na OS3.5 lub 3.9. Na 3.1.4 chyba coś jest nie tak, ponieważ kombinowałem z GETATTR window.icons.all.count i też zwracało błąd, a raczej nie powinno. Nawet w dokumentacji jest wyraźnie napisane:
WINDOW.ICONS.ALL.COUNT

        Number of the icons displayed in the window. This can be 0.

Więc powinno zwrócić 0, a nie error.
Z GETATTR WINDOW.ICONS.UNSELECTED.COUNT to samo.
[#4] Re: [ARexx] Błędy podczas zliczania ikon w katalogu (bug?) ..

@forge, post #3

Tak też testowałem tą funkcje zeby sprawdzić najpierw ilość icon ale wywalało.. zgłoszę to developerom
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem