kategoria: Blitz
[#1] Adres do BlitzBasic 2 AMIGA
Czy ma ktos jescze jakies adresy pocztowe do twórców BlitzBasic 2 <<<FINAL>>>?
Chciałbym kupić komercyjna wersję FINAL. Piractwo sporo tu dało ludziom po nosie jak vice versa autorzy dostali też po kieszeni. Głupia wojna, głupio wyszło.
Za rozsądną cenę do 60$ bym kupił. Teraz to chyba z Australii można tylko zakupić...
[#2] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@mrcha_67, post #1

Blitz Basic 2
This is the last commercial version of Blitz Basic released for the Amiga before the developers moved it to the PC instead. It came on floppy disk with a decent, ring-bound manual and provided a number of different options for use depending on the computer setup. It is no longer available commercially, but has since been released as a free download available from AmigaFuture





Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 20:07:34 przez mastaszek
1
[#3] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@mastaszek, post #2

Może jakieś wyjątki jednak się pojawily np , z Australii..?
[#4] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@mrcha_67, post #3

Koles, czy Ty masz jakiesAC DC ??

yyy znaczy sie, mialem na mysli ADHD
[#5] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@selur, post #4

Kupiłbym wersje z ulepszonymi bibliotekami zwłaszcza display.lib. Jest według opisu z manual parę minusów licząc do AMOSa. Procedury, wyprowadzanie parametrów z procedur, Def FN, Statements widze inaczej, jako dynamiczne korekty danych stałych. Otwieranie okien z obsługą na procedurach i zabezpieczanie ekranu jak w AMOS komendą AUTOBACK [mode]. Obsługa copperslist raczej może być lepsza, a smooth scroll można sobie wsadzić... przy inicjacji copperlisty zamiast INTERLACE'u. To już lipa. Normalnie wyświetla zdekodowany obraz IFF. Czyli InitCopperList uszkodzony, myślę, lub cięty za piractwo.
Poza tym raczej fajny. I lepsze podejście od AMOSa. Można poczuć bliskość asemblera. Składnia języka BASIC przyjazna, a kod w edytorze zwięzły. Musiałbym testować procedury po kompilacji w disasemblerze na efektywność kompilatora.
Dolary kontra orzechy. Albo da się już kupić gotowca bardziej wiarygodnego niż AmiBlitz, albo trzeba pykać samemu. Wychodzi jednak na to drugie
Jest trochę pomysłów na GRY.

pisze na klawiaturze
[#6] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@mrcha_67, post #5

"Jest trochę pomysłów na GRY."

Czyli tak samo jak 99,9% forumowiczow.
Pomysl jest a gry ja nie bylo, tak nie ma nadal.
1
[#7] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@selur, post #6

Znalazłem coś na zamiennik BB2, niby ma być już equal. Do testów. ogień piekielny
[#8] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@mrcha_67, post #7

A tak z ciekawości - czemu do polskich zdań wrzucasz jakieś zagraniczne słówka?
[#9] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@mrcha_67, post #7

Tfu..!! duszenie kupki
Już się najadłem nowości zamiennych. czerwona kartka

Zabezpieczenia antypirackie typu STEAM, producent z forsą, paczka programistów jak dla AMOS, dystrubucja cyfrowa, aplikacja PC z kompilatorem dla AMIGI = oto moja rada dla BlitzBasic2.OK
całus
[#10] Re: Adres do BlitzBasic 2 AMIGA

@mrcha_67, post #9



całus całus całus
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem