kategoria: AMOS
[#1] [Amos Aga X]
Piszę w sprawie najnowszego (kwiecien 2021) wydania alpha 2 amosa aga.

Pobrałem, rozpakowałem i uruchomiłem. To działa. Super fajnie i genialnie. Schody zaczynają sie gdy chciałem to moje dzieło skompilować. Compiler nie widzi pliku konfiguracyjnego i za każdym razem trzeba go podać ręcznie. Ale i to zrobiłem. Problem jest taki, że jakikolwiek program wykorzystujący aga nie działa. Zaraz po uruchomieniu jest guru 800000006. Programy, które potrzebują ecs działają normalnie.

Pisałem w tej sprawie do autora ale cisza. Projekt jest chyba martwy. Pytanie moje jest takie. Czy ja cos robię źle czy też compilator nie obsługuje agi?
[#2] Re: [Amos Aga X]

@Wankowicz, post #1

Nigdy nie bylo oficjalnej wersji AGA dla AMOSA wiec jakiekolwiek bledy przed/po kompilacji sa wina autora rozszerzenia.
[#3] Re: [Amos Aga X]

@selur, post #2

Zapewne chodzi o AmosProfessionalUnity tworzony przez AmiDark . Niestety ale on nadal cierpi na choroby wieku dziecięcego. Nie udało mi się go zmusić do obsługi exrtension (AmiDark kiedyś mi nawet pisał że raczej nie będą obsługiwane w AmosProUniti). Co do compilatora to nie masz na dysku twardym starego AmosaPro też bo tak wygląda że z katalogu S pobiera ci niewłaściwą konfigurację.
[#4] Re: [Amos Aga X]

@jimiche, post #3

System to goły 3.1 postawiony na uae. Może ja cos pominąłem albo źle zrobiłem? Czy tutaj trzeba jakieś assigny?
[#5] Re: [Amos Aga X]

@Wankowicz, post #4

Nie wiem ale sprawdź czy masz ustawiony w uae procesor 68o2o lub wyższy. W domu sprawdzę czy mi kompiluje.
[#6] Re: [Amos Aga X]

@jimiche, post #5

Mam ustawiony procek 68020. Amiga 1200 +8mb fastu.

Assignów żadnych nie robiłem.

Daj proszę znać czy udało CI się skompilować i uruchomić program z ekranem aga.
[#7] Re: [Amos Aga X]

@Wankowicz, post #6

Ja bym jednak spróbował zrobić assigny, bo mam wrażenie, że to może być przyczyna.
Mniej więcej takie:
Assign AMOSProUnity_System: dh?:/???/APUSystem
Assign AMOSProUnity_Accessories: dh?:/???/Unity_Accessories
Assign AMOSProUnity_Productivity1: dh?:/???//Unity_Productivity
Assign AMOSProUnity_Productivity2: dh?:/???/Unity_Productivity
Assign AMOSProUnity_Tutorial: dh?:/???//Unity_Tutorial
Assign AMOSProUnity_Examples: dh?:/???//Unity_Examples
Assign AMOSProUnity_Compiler: dh?:/???//Unity_Compiler
Assign AMOSProUnity_Extras: dh?:/???//Unity_Extras
[#8] Re: [Amos Aga X]

@Wankowicz, post #1

Podeślij ten skompilowany program do przetestowania jak również przykłady AGA dołączane do tego Amosa.
[#9] Re: [Amos Aga X]

@Norbert, post #8

Wieć tak.

Ten nowy amos sam sobie robi assigny. Nic nie trzeba robic samemu.

Co do kompilatora. W edytorze widzę dwa.

compiler-shell
compiler.


Pierwszy nie widzi piklu konfiguracyjnego ponieważ woła o stary plik AMOSPro_Compiler_Config. Odnoszę wrażenie, ze to jest stary orginalny kompilator z 1993 roku w wersji 2.0 Dlatego operowanie ekranami aga wysypuje wszystko.


Drugi to prostu "compiler" i mi nie działa. Woła o brak pliku apusystem/APCmp.
Ja w tym katalogu mam plik APUCmp. Amos go jednak nie przyjmuje

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 01:24:15 przez Wankowicz
[#10] Re: [Amos Aga X]

@Wankowicz, post #9

Piszę nowy post ponieważ starego edytować już nie mogę.

Grzebałem ustawieniach kompilatora i zmieniłem AMOSProUnityECS.library na AMOSProUnityAGA.library. Też jest guru po włączeniu programu ale zamaist 800006 mam 800000B,

Snoopdos jedyne co pokazuje przy włączeniu programu to, że poprawnie załadowano AMOSProUnityAGA.library
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem