[#1] Datatypes - bojów ciąg dalszy...
Czesc,
na poczatek:
PDTA_BitMap (struct BitMap *) -- Pointer to a class-allocated
bitmap, that will end up being freed by the picture class in the
OM_DISPOSE method.

PDTA_DestBitMap (struct BitMap *) -- Pointer to the remapped
bitmap.

- po co dwa rozne tagi skoro otrzymane pointery sa identyczne?

- co znaczy "freed"?
* system "porzuca" ten obaszar pamieci i moze on (lub jego czesc) ponownie zostac alokowany/a?
* czy to co wyzej + zerowanie tego obszaru?


Nie wiem co robic gdy mam sytuacje:

- obrazek na ekranie (*dto wciaz istnieje dla tego obrazka, nie robie DisposeDTObject(*dto) do momentu wybrania kolejnego pliku - czyli wcisniecia na nim Return badz dwuklik)

- teraz wciskam Return na kolejnym pliku, moje *dto (to od obrazka na ekranie) jest uwalniane (wiec *bm jest "freed")

- robie NewDTObjectA() na nowym pliku ale okazuje sie ze nie jest on rozpoznany przez datatypes (u mnie: nie nalezy do GID_PICTURE) wiec dostaje *dto=0

- na ekranie jest wciaz stary obrazek, ktory powiedzmy jest wiekszy od okna wiec w oknie sa suwaki - kod w suwakach korzysta z *bm (tylko tutaj odnosi sie juz do czegos co zostalo wlasnie "freed") wiec powinien byc zwis chcac ich uzyc .... zwisu nie ma a bitmapa sie przesuwa i jest nienaruszona

- czy teraz, chcac dalej bezpiecznie operowac na starym obrazku (tym co od poczatku byl na ekranie no i jest dalej bo nowy plik okazal sie nie-obrazkiem) powinienem zrobic dla niego NewDTObjectA() i narysowac go od nowa? czy moge to olac, skoro wyglada ze dziala?

Nie jestem programista a czasami tylko wole sobie cos napisac dla rozrywki niz np dlubac w nosie wiec pytanie jakie zadaje moga wydawac oczywiste dla niektorych OK


Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 11:03:56 przez pch
[#2] Re: Datatypes - bojów ciąg dalszy...

@pch, post #1

Jesteś po prostu programistą hobbystą - czyli jednym z najfajniejszych rodzajów programistów
Ja podobnie traktuję moje "programistykowanie"... czyli jest to dla mnie coś w rodzaju powiedzmy rozwiązywania krzyżówek - mam świadomość że moim programom "bliżej do paralityka niz programistyka" (a na dodatek sa w AmigaE zazwyczaj ). Ot takie miłe zajęcie relaksujące i pozwalające się odprężyc i dobrze spędzić trochę czasu z naszymi ulubionymi komputerami OK

W sumie to jeśli pozwolisz podepnę się troche pod Twój wątek i zadam bardzo podobne pytanie do Twojego... Mam ekran RTG i 2 bitmapy 24bit ( 32 w zasadzie na moim UAE). W jaki sposób mogę funkcjami systemowymi uzyskać blittowanie w stylu "cookie cut" ? Zrobiłem sobie blittowanie funkcją BltBitMap ze wszystkimi możliwymi wartościami parametru minterm i najbliższy dobrego wynik to blitt z "cookie cut" ale z przekłamanymi kolorami
[#3] Re: Datatypes - bojów ciąg dalszy...

@pisklak, post #2

No cos w tym jest...
Wczoraj na przyklad dobre pare godzin nie przeszkadzalo mi wogole ze uruchamiam amige , po to by za chwile miec guru (ten program co sobie pisze tak paskudnie sie zachowywal a ja szukalem przyczyny i przez pare godzin w kolko: reset amigi, start blitza, zmiana w programie, kompilacja, start programu, guru ... i nawet mnie szlag nie trafil szeroki uśmiech

Do tematu.
Postanowilem robic kopie tej bitmapy zwracanej przez datatypes, wiec teraz nie mam problemu z tym czy *dto jest czy go nie ma (przynajmniej jeszce nie znalazlem problemu z takim rozwiazaniem).

Natomiast pojawil sie taki maly "problemik" nieco innej natury ale jak najbardziej zwiazany z bitmapa.
By przekopiowac bitmape uzywam BltBitMap() i wszystko fajnie ale jeden kolor mi kopiuje chyba jako przezroczysty (czy cos w ten desen).
Oto przyklad:
to jest pierwszy obrazek , gdzie wlasciwie kazdy piksel cos soba przedstawia


a to jest rezultat po blitowaniu nowej bitmapy (a dokladnie kopii nowego obrazka) na ten obrazek powyzej.

Wyglada strasznie ale nie jest tak zle bo ten nowy obrazek to w 80% szare tlo ktore tu zostalo potraktowane jak kolor przezroczysty i dlatego nie pokrylo tej pani z pierwszego obrazka , a sieczka powstala w wyniku wgrania kolorow z obrazka nowego.

Ten problem nie wystepowal gdy blitowalem bitmape zwracana przez datatypes - jak przekopiowac bitmape by nie bylo "koloru przezroczystego" ???

Mam nadzieje ze idzie cos zrozumiec z tego co napisalem:)




ETA:
zaraz, a czy tu nie jest problemem ze pierwszy obrazek mial 5 bitplanow a nowy ma 2? hmmm......

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 22:12:04 przez pch
[#4] Re: Datatypes - bojów ciąg dalszy...

@pch, post #3

Tak, musze do dopracowac bo tu problemem byla ilosc bitplanow - rozwiazane :)
[#5] Re: Datatypes - bojów ciąg dalszy...

@pch, post #3

Fajny obrazek. Można go gdzieś znaleźć? :)
[#6] Re: Datatypes - bojów ciąg dalszy...

@ZbyniuR, post #5

link



Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 15:28:24 przez sq7bti
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem