kategoria: Blitz
[#1] wstepne GUI do wyswietlania obrazkow
Czesc,
tu jest link:
4-listopad.b






Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 15:55:00 przez pch
7
[#2] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #1

spox :) shrink myślę że domyślnie na on powinien być :)
[#3] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #1

super + to co juen napisał.
[#4] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #1

No to przestawie na ON (chociaz to wydluzy nieco pokazanie sie obrazka) a jutro moze dodam wczytywanie ustawien z pliku wiec bedzie to zapamietywane.
[#5] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #1

Dla mnie bomba OK

Edit: Natomiast w kwestii Shrink i innych opcji, to może warto skorzystać z ToolTypes. W tedy każdy będzie mógł w ikonce ustawić jak chciałby, aby program u niego się uruchamiał.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 08:50:36 przez Ponki1986
1
[#6] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #1

Piękne, proste, szybkie, systemowe i wygodne. Potestuje wieczorem ale wydaje mi się, że trafi to do CleanWB
Dorobiłbym jeszcze wybór ekranu + prefsy i "ustaw jako tapetę" i możesz odpalać Paypala do rejestracji.

PS można odpalić program w CLI? Np.
1> program obrazek.jpg
[#7] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@Ponki1986, post #5

@Ponki1986
Jakos nie moge sie przekonac do ToolTypes. Kiedys probowalem ale wyszlo jednak na zwykly plik tekstowy z ustawieniami. No i jeszce jesli w blitzu dodam czytanie z tooltypes to program urosnie wzgledem tego co czyta z pliku.

@_arti
"hold your horses Amigo" :) - nie mam pojecia czy to co na filmiku uruchomi sie ponizej 3.1 bo taki kick mam u siebie ... wiec moze nie byc tak rozowo :)
Co do wyboru ekranu to jak najbardziej dojdzie taka mozliwosc.
A ustawianie jako tapete WB bylo moim pierwotnym zamiarem (wlasciwie to jest dalej). Plan jest, ze okno palety dostanie dodatkowo 3 suwaki RGB oraz mozliwosc zaznaczenia koloru by suwaki mialy sens. Ma byc tez opcja "swap" + "remap" do mieszania kolejnosci kolorow by latwo/szybko podpasowac do WB.

...
co do cli i plik jako parametr to niema zadnego problemu (chociaz teraz to nie zadziala, ale do wieczora jak najbardziej)

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 11:38:19 przez pch
1
[#8] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #7

czyli rozumiem, ze te remapy itd to ogolnie pomysl na to, zeby uzywac tego programu do przygotowania sobie tapety pod wb? (dlatego klonowany ekran z wb). no to by bylo super. wtedy jeszcze jakies dummy icons z najpopularniejszych setow - systemowy, glowicons, newicons, zeby zobaczyc jak sie komponuje i jazda :)
[#9] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@juen, post #8

Ta, wlasnie po to byl mi ten remapping do WB.

Ale to jednak nie tedy droga bo np. program typu AdPro moze zrobic cuda przy konwersji a jesli i to bedzie malo to mozna z niego wyciagnac jeden obrazek z dithering-iem a drugi bez i oba elegancjo wymieszac/laczyc w dpaint-cie.

Tak wiec w zalozeniu wgrywany obrazek powinien byc juz gotowy a jedynie bedzie tu mozna zrobic lekki "tjuning" jak zmiana kolorow oraz ich kolejnosc. Na koniec zgrac jako calosc albo "crop-a" aktualnego widoku (bo belke ekranu mozna schowac a obrazek jak wiekszy to mozna wykadrowac).

Wczytywanie obrazkow innych niz IFF (i o wiekszej palecie ) to tylko raczej jako dodatek (ot taka przegladarka).
[#10] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #9

Niektóre datatype'y robią całkiem niezły remapping/dithering. Wszystko zależy, czego się używa. Na standardowych nie ma co oczekiwać cudów.
[#11] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@_arti, post #10

Jest juz zapisywanie ustawien do pliku oraz zmiana rozdzielczosci ekranu.


Mysle ze opcja zmniejszania pionowej rozdzielczosci obrazka bedzie ustawiana sama przy zmianie rozdzielczosci.
Bo jesli juz jakis obrazek jest wgrany to ten co siedzi przy kompie wie najlepiej czy powinno to byc zahaczone dla danego obrazka czy nie ... wiec przy kolejnych zmianach rozdzielczosci (a nie obrazka) program moze porownywac "modes" ekranu i odpowiednio sutawiac te flage.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 19:09:31 przez pch
2
[#12] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #11

Jakby co to link w pierwszym poscie ma juz dzisiejsza wersje programu.
Czyli wlasciwie to wybor rozdzielczosci, zapisywanie prefsow , okno palety uwzglednia aspect ratio ekranu.
Nie dodalem automatycznego ustawiania HALF VERTICAL - jednak recznie lepiej.
Przy wgraniu obrazka ktory zepsuje kolory GUI (naprzyklad zrobi je wszystkie na czarno) trza nacisnac ESC i wtedy 4 pierwsze kolory zostana zastapione tymi z WB (czyli GUI sie naprawi) , tak samo 17,18,19 dla wskaznika myszki.

Tak samo suwaki do obrazka uwzgledniaja aspekt ratio
Suwak w listview przywrocilem do domyslnej szerokosci 16piksli (wczesniej byl ustawiany: szerokosc gadgetu RESIZE-prawa ramka okna , ale przy rozdzielczosci np 320x512 wyszlo to ponizej 8 pikseli a wtedy gadtools juz robil nieprzewidywalne rzeczy przy wyswietlaniu slidera... wiec to odpuscilem)

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 12:28:04 przez pch
[#13] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #12

W pierwszym poscie jest update do ostatniej wersji (filmik tez)
Mozna zmieniac kolory OK (co prawda jeszce nie nagrywac i nie zamieniac kolejnosci ale i to przyjdzie...)
1
[#14] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #13

Jeszcze parę funkcji i będziemy mieć edytor grafiki pod nazwą PCHaint
[#15] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pp, post #14

Nieeeee, chyba zostane przy PCHiew szeroki uśmiech
[#16] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #15

Dobra, starczy na razie bo mi chwilowo zabraklo weny.
Najwazniejsze, ze mozna przegladac obrazki z zamknietym oknem zawartosci katalogu - czyli jak normalna przegladaraka.

Link w 1szym poscie zaktualizowany, filmik tez.

Gdy nie ma okna z plikami i nie ma belki ekranu a przelacza sie na kolejny obrazek to moze zajac troche czasu zanim ten obrazek sie wgra wiec by dac jakis wskazowke co sie aktualnie dzieje, gorna belka jest odkrywana i tam pokazuja sie napisy (stad w pewnym momencie jakby mryganie gornej belki bo wciskalem strzalke raz za razem by to pokazac, a ze w katalogu nie bylo obrazkow wiec ... bylo szybko).

Doszla opcja "Load IFF only" - ale to i tak nie ma za bardzo sensu bo obrazek musi zostac przemielony przez datatype by rozkminic jego format (dla jpg zajmuje duuuzo czasu) a dopiero po tym "rozkminieciu" taki jpg NIE zostanie wyswietlony - to widac gdzies okolo 1min, bo akurat trafil sie jpg i na belce wyswietla "checking file"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 18:57:26 przez pch
1
[#17] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #16

Ostatnie poprawki:

- w CLI mozna podac obrazek (ze sciezka) jako argument i zostanie on wyswietlony przy starcie (jesli jest ustawione "Load IFF only" to nie wgra "nie-IFFa" - ale program wystartuje)

- poprawilem (W KONCU) dwuklik :
a) przez caly ten czas brakowalo tam jednego sprawdzenia dlatego dwuklik dzialal pol na pol
b) klikajac na pustym polu listy z plikami program skasuje to co wymusi listview czyli nie przyjmie takiego klika

- sterowanie z klawiatury (strzalka dol/gora, return, backspace) zadziala niezaleznie ktore okno ma fokusa ale jedyny warunek: okno z lista plikow musi byc otwarte.

- dodatkowe sterowanie z klawiatury (strzalka lewo/prawo) zadziala zawsze a powoduje automatyczne szukanie i wyswietlenie kolejnego "poprawnego" obrazka (mozna tez kliknac lewym myszki na lewa lub prawa krawedz ekranu - bedzie to samo ale obrazek nie moze byc wiekszy od ekranu by nie bylo suwakow - inaczej nie zadziala)

- remap nie jest w automacie (toggle menu)

Podsumowujac do ogladania iff-ow sie nadaje bo datatype dzialaja na tyle szybko ze nie ma za duzej zwloki przy wgrywaniu.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 11:46:31 przez pch
2
[#18] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #17

Jakos nie mam weny by zabrac sie za podmiane kolorow w obrazku wiec wymyslilem sobie zastepcze zajecie, a ze mnie wciagnelo to najwazniejsze.

Wiec tak:
- mozna schowac suwaki (a obrazek przesuwac CTR lub ALT + strzalki)
- dodalem menu z bookmarkami - 5 pozycji by szybko przeskoczyc do katalogu - sposob usuwania bookmarkow jest na te chwile dosc dziwny wiec dolaczylem maly plik tekstowy jak to dziala

Wideo w 1szym poscie jest aktualne.

Jesli cos sie zepsuje przy operacjach wlaczania wylaczania suwakow lub gornej belki to dlatego ze tam jest za duzo kombinacji gdzie jak i kiedy obrazek ma byc... niewazne, ja na tyle co sprawdzilem to dzialalo.

Oczywiscie najwazniejsze, ogladac IFFy i najlepiej w kolorach mniej lub tyle samo co ekran - a bedzie to przyjemne, hehe.
2
[#19] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #18

Link w 1szym poscie apdejtowany,
video tez

- raczej wb3.1 potrzebny
- nie wiem czy to zadziala z GFX
- zaladowac powinien kazdy obrazek do jakiego sa DT ale po co skoro najlepiej mu idzie z IFF (najszybciej)
- raczej nie uzywac opcji REMAP (strasznie spowalnia i efekt kiepski) - lepiej zmienic ilosc kolorow na ekranie
- jest SLIDESHOW - predkosc mozna zmieniac ale nie powiem jak bo program jescze wybuchnie :)
slideshow wyjscie - ESC
slideshow sie zatrzyma jesli jest na ekranie WB i ktos zrobi inne okno aktywne - wystartuje gdy spowrotem moje okno dostanie fokusa - to tylko na razie tak jest bo czas idzie z IDCMP okna (wiec musi byc aktywne) a nie z timer.device
- mozna sobie nagrac layout przypisany do rozdzielczosci wiec nie trzeba ciagle machac okienkami

pewnie jest tam milion bugow ale co wylapalem to (chyba) poprawilem
3
[#20] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #19

Link w 1szym poscie

co dodalem:

- dwuklik na obrazku -> fullscreen/okno

- dwuklik na pustym miejscu w oknie (gdy obrazek jest wyswietlany ze skalowaniem do okna) dopasuje wielkosc okna do rozmiaru obrazka (pozbedzie sie pustego miejsca, ale dalem limit ponizej ktorego nie zejdzie)

- przeciaganie obrazka trzymajac LMB (a w menu opcja odwrocenia kierunku suwania) - suwanie dziala tylko dla obrazkow wiekszych od okna

- 4 gadgety w oknie browsera: previous, next, toggle fit to window, toggle fullscreen

- OSD (heh) a raczej pisanie informacji w oknie o ladowanym obrazku (w gornym menu mozna wylaczyc)

- opcje half vertical/horizontal zmniejszaja odpowiednio rozdzielczosc obrazka by poprawnie wyswietlic np 640x256 na ekranie 640x512 itd..

co zepsulem:
na razie nie wiem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2022 19:39:28 przez pch
[#21] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #20

Poprawilem kilka bledow.
No i najwazniejsze , ze juz calkowicie wywalilem gadtools-a
2
[#22] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@pch, post #21

link niestety wygasł, mógłbyś jeszcze raz udostępnić?
1
[#23] Re: wstepne GUI do wyswietlania obrazkow

@Cyprian, post #22

Niestety ale nie mam teraz dostepu do tego.
Calosc jest na amidze, a do maja nie będzie mnie w domu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem