kategoria: Blitz
[#1] boopsi - kolor tla gadgeta przy klikaniu
Czesc,

mam przycisk "frbuttonclass"
i mam do niego image "frameiclass"

wszystko to dziala zgrabnie gdy naciskam gadget to kolor jego tla zostaje na te chwile zmieniony by pokazac ze jest nacisniety no i oczywiscie po puszceniu myszki wraca do koloru wyjsciowego.

ale ja chce zostawic gadget w stanie wcisnietym gdy odpowiadajaca mu pozycja w menu jest zahaczona - tak by bylo wiadomo ze jest aktywna:
wiec ok - zmieniam #IA_Recessed we frameiclass a potem SetAttrA() i mam stan jaki potrzebuje

Tylko ze to wprowadza male wizualne paskudztwo :) ... czyli ten wczesniejszy przeblysk koloru - gadget po zmianie IA_Recessed bedzie mial tlo koloru "niezaznaczonego" ale na czas wcisniecia myszki zmienia sie na "podswietlony"

Wreszcie pytanie, a raczej dwa:
1. jak pozbyc sie zmiany koloru gadgeta na 'podswietlony" przy wciskaniu (by nie bylo tego przeblysku)
lub
2. jak ustawic w frameiclass color podswietlenia (na stale) jako kolor tla (i wtedy gdy jest wcisniety to oprocz "recessed" bedzie tez podswietlony)

Dzieki


ps.
jakby trzeba bylo zobaczyc na wlasne oczy to 1szy post z linka poznizej (by nie dublowac linkow do pliku) ma wersje z tymi gadgetami
link

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 15:57:05 przez pch
[#2] Re: boopsi - kolor tla gadgeta przy klikaniu

@pch, post #1

Poklikałem trochę, spoko działa, nic się nie wykrzaczyło OK
[#3] Re: boopsi - kolor tla gadgeta przy klikaniu

@pch, post #1

ale ja chce zostawic gadget w stanie wcisnietym gdy odpowiadajaca mu pozycja w menu jest zahaczona - tak by bylo wiadomo ze jest aktywna:)

A czy próbowałeś atrybutu GA_ToggleSelect? Wydaje mi się, że realizuje to czego oczekujesz.

Jeżeli nie realizuje, możesz zmodyfikować działanie gadżetu za pomocą własnej klasy dziedziczącej z frbuttonclass.

Sam robię klasy BOOPSI i zdecydowanie polecam - opłaca się.
[#4] Re: boopsi - kolor tla gadgeta przy klikaniu

@QUAD, post #2

Dzieki za info.
Jesli juz sie uruchomi to raczej zwiechy nie przewidywalem :)

Hexmage960
faktycznie wg opisu to TOGGLESELECT powinno robic wlasnie to (nie zmieniac koloru podczas wciskania) - niestety, kolor wciaz jest zmieniany...No ale nic, nie jest to jakis wielki defekt, wiec da sie z tym zyc.
[#5] Re: boopsi - kolor tla gadgeta przy klikaniu

@pch, post #4

Mi głównie chodziło o to, że Toggle Select powoduje, że gadżet jest wciskany na stałe (stan wciśnięty zostaje zachowany), zamiast zwykłego zachowania - czyli zwykłego przycisku. Może wtedy nie będziesz musiał zmieniać atrybutu Recessed.

Tak jak pisałem, możesz też użyć własnej klasy. Przyda Ci się to jak nie teraz, to później:

Robienie własnej klasy polega na napisaniu jednej funkcji i obsłużeniu wybranych metod klasy.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 12:26:25 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem