kategoria: Blitz
[#1] AmiBlock
Hej.

Jako, że Tukinem zawstydza mnie (i chyba nie tylko), non stop nowymi projektami rozwijając swoje umiejętności w programowaniu w BlitzBasic2. Postanowiłem i ja napisać swoją wersję gry logicznej wzorowanej na Wood Block Puzzle.

Niestety grafika jest jaka jest, jak widać z talentem graficznym jestem zupełnie na bakier :) Muzyki też uświadczyć się nie da, są jedynie jakieś śladowe dźwięki w trakcie gry.

Gra ma kilkanaście różnych klocków, dzięki temu podnosi poziom kombinowania z ich układaniem.

Jak by się komuś chciało potestować, poszukać ewentualnych błędów, wytknąć nieścisłości to zapraszam do pobrania pliku adf. Dysk nie jest botowalny.

AmiBlock
9
[#2] Re: AmiBlock

@Szafir, post #1

Zagrane!
Bardzo ładna grafika i dopracowanie! brawo!
1
[#3] Re: AmiBlock

@Szafir, post #1

Gratulacje! Możesz na stronce dopisać wymagania sprzętowe, czyli goła A500.
[#4] Re: AmiBlock

@Szafir, post #1

https://www.indieretronews.com/2022/12/amiblock-game-modeled-on-wood-block.html#more

Jeszcze raz brawo, i fajnie że chłopaki się ścigają :)
1
[#5] Re: AmiBlock

@Szafir, post #1

Elegancko OK
1
[#6] Re: AmiBlock

@mastaszek, post #5

Dzięki.
Dzięki filmowi od Sabermana znalazłem błąd z usuwaniem linii. Gdy się połączyło linię poziomą i pionową to usuwana była tylko jedna. Uaktualniłem już plik na itch.io.
Nie ukrywam, że przydała by się jakaś muzyczka na ekran tytułowy
[#7] Re: AmiBlock

@Szafir, post #1

Pograłem chwilkę. Gra się przyjemnie. A najbardziej podobał mi się klocek 3x3. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem