kategoria: AMOS
[#1] AmosAGA
Witam miłośników programowania i szukam pomocy w rozwiązaniu problemu.

- W najnowszej odsłonie AmosAGA natrafiłem na dość istotny problem, który próbuję załatać programem korygującym. Problem ów to dziwna paleta barw (przekłamana, zafałszowana, nieprawidłowa, nieorginalna). Każdy wczytany obrazek ma przyciemnioną paletę barw, ele nie znalazłem reguły. Postanowiłem zamienić paletę na orginalną.
- Aby to zrobić, należało by z pliku IFF ILBM wczytać dane koloru.
- Czyli jak wyciągnąć te bajty od do z pliku? ( gdzie konkretnie te dane w pliku są to już wiem )

Czy ktoś wczytywał łańcuch z pliku od do? Nie wiem jak się za to zabrać. Jeszcze łańcuchami się nie bawiłem.

PROSZĘ o wskazówki, choć gotowiec mile widziany. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2023 13:00:05 przez koczis
[#2] Re: AmosAGA

@koczis, post #1

Jaki otwierasz (inicjujesz ) ekran w Amosie ?
Jakie obrazki wstawiasz do swojego programu? Ile kolorów, rozdzielczość itd.
Jak zachowują się obrazki 8bit ?
[#3] Re: AmosAGA

@koczis, post #1

A dobrze podajesz wartości RGB? W AGA mnoży się x16. Przykładowo kolor biały w OCS/ECS to $fff, a tu będzie $ffffff. Jak miałeś w OCS zakres jednej barwy 0-15, tak tu masz 0-255.
[wyróżniony] [#4] Re: AmosAGA

@koczis, post #1

Co prawda nie korzystam z AmosProUnity ale tu chyba pisze AmiDark, że naprawił problem palety. Może ściągnij wersje z github'a .
[#5] Re: AmosAGA

@tukinem, post #3

obrazki wczytywane są normalnie i paleta jest pobierana z obrazka

Screen Open 0,320,200,256,Lowres
Curs Off : Flash Off : Cls 0
Load Iff "Picture1.lbm"
[#6] Re: AmosAGA

@jimiche, post #4

Super, niby korzystałem z najnowszej wersji, ale po dokładnym sprawdzeniu, wyszło szydło z worka i już kolory są prawidłowe. Dzięki za szybki odzew.

Sprawdziłem jeszcze raz i okazało się, że urzywałem wersji alfa relase 3, która ma ten bład z paletą który został naprawiony we wcześniejszej wersji.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2023 14:11:47 przez koczis
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem