kategoria: Muzyka
[#1] Moduły spakowane PP a PC
Miałem kilka swoich starych, amigowych modułów na dyskietkach. Niedawno przerzuciłem je sobie na dysk Amigi i dysk PieCowy.

Na Amidze oczywiście nie ma problemu z odtwarzaniem nawet po tylu latach, ale na PC mam problem z bardziej upasionymi modami, które spakowałem PowerPackerem. Winamp ich nie widzi, nie rozpoznaje pakera.

Przetestowałem w Winampie kilka wtyczek do modów i najlepsza wydała mi się SurfSmurf's Oldsk00l MOD player v0.88

W związku z powyższym czy jest jakaś wtyczka pod winampa która rozpozna PP, czy też jest jakaś wersja packera pod winde, która rozpakuje to na zwykłego moda? Czy też skazany jestem na rozpakowanie tego w Protrackerze i ponowne zapisanie bez kompresji.
[#2] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Duracel, post #1

a nie lepiej to wrzucić do mp3 ?

Pozdrawiam
[#3] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Duracel, post #1

Przetestowałem w Winampie kilka wtyczek do modów


>w Winampie

A ić, XMPlaya się używa, ewentualnie AIMPa, w ostateczności foobara...

Co ludzie tak na tego łynompa lgną, nawet po latach, jak po zakupie przez AOL wyszło z tego g...o?
[#4] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Skrzyp, post #3

Do odczytu PowerPackera się używa XMPlaya, AIMPa, foobara?
[#5] Re: Moduły spakowane PP a PC

@parallax, post #4

XMPlay na pewno, bo jest specjalnie tworzony pod odtwarzanie modułów.
AIMP ma odtwarzacz modułów out-of-the-box, ale nie wiem, czy PP ruszy.
Co do foobara, to są dwie wtyczki - DUMB (używany też w *nixowym Audaciousie) oraz Game Emu Player - na pewno powinno być pokrycie takiego formatu.
[#6] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Duracel, post #1

Spod WinUAE rozpakuj je sobie i po krzyku. Prosty pakiet XFD załatwi sprawę szybko i bezboleśnie, choć oczywiście można też otworzyć PowerPackera i nim rozpakować.
[#7] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Skrzyp, post #3

A nie lepiej do modów pod Win użyć DeliPlayera? On na pewno radzi sobie z różnymi cruncherami:

[#8] Re: Moduły spakowane PP a PC

@APC74, post #7

Jak kto lubi, w końcu rozwiązań jest wiele.
[wyróżniony] [#9] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Skrzyp, post #8

XMPlay sam z siebie nie ma obsługi PowerPackera. Potrzebny jest ten plugin. Żeby móc odtwarzać (prawie) wszystkie moduły amigowe, trzeba jeszcze zainstalować Deliksa.
Niestety, Deliplayer wciąż jest nie do pobicia, jeśli chodzi o liczbę rozpoznawanych formatów. Delix nie radzi sobie np. z formatem MaxTrax. Ale wieść niesie, że Fraggie nie odpuszcza i pracuje nad DeliksemNG...

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 22:08:42 przez OSH
[#10] Re: Moduły spakowane PP a PC

@mailman, post #6

PPatcher i skopiuj moduly do ramdysku. Zostaną automatycznie rozpakowane. Zgraj całość do wybranego katalogu na HD i po problemie.
[#11] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Duracel, post #1

W mp3 nie wszystkie, ale już miałem. Część zrobionych na CD32 miałem pozgrywane na kasetach i z nich też porobiłem mp3, ale te robione na A600 jeszcze, chciałem tak bardziej... żywo, oryginalnie z pliku ;)

Instalowałem jakiegoś playera z wymienionych ale nie obsługiwał spakowanych PP. Z tego co widzę podaliście mi link do wtyczki. Przetestuje w wolnej chwili.

Dzięki za wszystkie "recepty" :)
[#12] Re: Moduły spakowane PP a PC

@neuroup, post #2

To nie to samo :D
[#13] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Duracel, post #11

@Energizer, ja nie wiem w czym problem - jak masz pliki na PC to odpal WinUAE z jakimś Filemasterem i sobie wszystko rozpakuj. Szczerze mówiąc to trochę mnie zdziwiłeś swoim zapytaniem, bo wszak kumaty z Ciebie osobnik. No chyba, że chodzi Ci o ugryzienie tematu PP wyłącznie za pomocą PC i Windowsa... ale i tak zdecydowanie lepiej zrobić to na Amiśce, choćby emulowanej.

Ja np. ostatnio dłubałem przy kolekcji modułów i większość rzeczy robiłem na PC, ale sprawa modków w XPK wyglądała tu blado. Bez większych ceregieli odpaliłem więc w tle power-configa na WinUAE i latając po katalogach z zeSQSHowanymi modułami wszystko rozpakowywalem wygodnie spod CLI.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 11:45:09 przez mccnex
[#14] Re: Moduły spakowane PP a PC

@mccnex, post #13

No właśnie chodziło mi o najprostsze rozwiązanie typu "wrzucam i gra" :)
Ewentualnie rozpakowuję szybko bez zabawy z WinUAE.
[#15] Re: Moduły spakowane PP a PC

@Duracel, post #14

Jest wtyczka do total commandera.
[#16] Re: Moduły spakowane PP a PC

@OSH, post #9

Wybrałem Twoje rozwiązanie z wtyczkami do XMPlay'a. Gra poprawnie i nie ma problemu z MOD'ami z PP. Czyta też moje PeCetowe XM'y więc jest tak jak chciałem.

Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem