kategorie: Dema, Grafika, Muzyka
[#31] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #30

hmm.... mam 3.1 tylko spatchowne pare bibliotek i nowego setpatcha... moze tu lezy problem ?
[#32] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #31

Mój OS3.1 jest totalnie "goły", oprócz bibliotek do 060 nic więcej tam nie mam paczującego system.
[#33] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #32

Cieszy powrót TBL na scenę po kilku latach nieobecności. Bardzo udana produkcja. Smuci jedynie jej rozmiar - 50 MB. To już kolejna produkcja na amigę która w AVI zajmuje mniej niż w wersji EXE - to przecież takie nieamigowe.
[#34] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #33

Reborn - D.T.A. Software Studio
W sumie nic wielkiego. Kolejny powrót do sceny.
[#35] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #34

[#36] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #35

całkiem całkiem, miłe zaskoczenie
- jest też w lha na pouet

http://koti.kapsi.fi/~shadez/outside.lha
[#37] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@jokov, post #36

ADF - to od nazwy grupy - "Australian Drug Foundation" ;)
Demko całkiem niezłe z fajną muzyką.
[#38] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #37

no tak ;) nieporozumienie
[#39] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@jokov, post #38

No i jest już finalna wersja dema Rift - TBL

Do pobrania tutaj.

YouTube Video
[#40] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Sir_Lucas, post #39

Wolałbym, żeby pisali w tych swoich plikach TXT, na jaką konfigurację jest przeznaczona produkcja.

No chyba, że one już z założenia są na 060 i nie ma sensu tego zaznaczać. Nie znam specyfiki.
[#41] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #40

W dzisiejszych czasach są w zasadzie tylko 2 konfiguracje na jakie powstają demka:
- A500 z 1MB
- A1200 z 68060

Ja osobiście obejrzał bym jakąś produkcję na goła A1200
[#42] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #41

No ja też, ja też.

OK, dzięki za wyjaśnienie.
[#43] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #41

To jest zasadniczy problem, że mamy za mało twórców i ogólnie zbyt małą scenę. Jakby było nas więcej, to można by zrobić więcej kategorii np:
A500 1MB
Amiga 1200 AGA 4MB Fast (i tutaj 68030 50MHz jako compo maszyna, wymóg musi działać na A1200 z 4MB fast)
A1200 68060 66MHz 32MB (32MB bo część osób ma tylko tyle w swoich Apollo1240/1260)

Ogólnie A1200 z B1230, albo ACA 68030 40MHz to są bardzo przyjemne demo maszyny.
[#44] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@flops, post #43

Tu był właśnie ten ból, jak miałem ACA1232 - Popuszczasz sobie demka z A500, ale nic wyżej nie puścisz, żeby uzasadnić, czemu masz ten akcelerator, bo po prostu nie ma nic, co urywa tyłek - tylko 060 i ewentualnie 040 się liczą. Smutne to i przykre.
[#45] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Skrzyp, post #44

Eeej jest trochę dem na 030.... Takie z lat 1994-1997 probuj. Pamietam, ze jak mialem w tamtych latach elboxa 1230/40 to calkiem sporo stuffu oglądalem. Ofkors sporo zamulało i stąd zakup 040, ale pamietam produkcje ktore smigaly calkiem ladnie.
[#46] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #45

A jest na 030 coś takiego naprawdę z "pier*olnięciem"? :P W sensie, coby ludziom mózg wybuchał i szczęki spadały. Albo przynajmniej nie powodowało u mnie ziewania ;D
[#47] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Skrzyp, post #46

Spróbuj na przykład produkcje Parallax z tego okresu "ZIF", CNCD - "Deep" i "DeepMIX", Stellar - "Mindflow" i "Miracles", Melon D. - "Planet M", VD - "Breathtaker", "Sumea", "Faktory", "Psychedelic", intra Sonic Clique, Azure'a, Pygmy Project - "G-Force". To tak na szybko. Jest sporo świetnych rzeczy, które ładnie chodzą na 030/50Mhz.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 09:09:42 przez Deftronic/...
[#48] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@Skrzyp, post #46

Relic - 030 powinna uciągnąć, ale musi być naprawdę mocna OK
[#49] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@BULI, post #48

Shaft 7 link
[#50] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@twardy, post #49

Demka:
Crazy Sexy Cool by essence:
Makaveli by essence:
Thuglife by essence:
Rise by Mellow Chips:
Dose by Mellow Chips:
Captured Dreams by TBL:
Goa by TBL:
My Kingdom by Haujobb & Scoopex:
The Gate by artwork:


Interka:
1000% by Scoopex
Phi by artwork:
Dawn Remix by artwork:
[#51] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@at0m, post #50

Większość deme i fajnych interek koledzy już wymienili, z interek może jeszcze dodam 4k extel, Fresh Bizzare Arts (przynajmnie Azure kodował), Sysytem Crime Scoopex, Zero gravity 1/2/3 scoopex, wiele dem TBL, Haujobb, Scarli, Floppy, Ballance Extreme, ArtWork Exit Planet Dust, Andromeda Nexus 7. W czasie wyjścia, to były urywacze tego pod plecami, daj znać jakie na Tobie wywrą wrażenia, bo mogą być inne, niż te które ja osobiście pamiętam.
1994-1998 to złote czasy sceny, dem co niemiara, większość osób miała B1230/Mteca/Apollo1230 czasem coś z 68040/60 więc sporo dem śmigało ładnie na 68030. Dzisiaj też większość osób posiada 68030, więc przydała by się kategoria na te sprzęty.
[#52] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@flops, post #51

Dzisiaj też większość osób posiada 68030, więc przydała by się kategoria na te sprzęty.


Utworzenie kategorii na jakimkolwiek party dla dem na "trzydziestkę" nie spowoduje, że takie produkcje zaczną powstawać. Obecna amiscena - z racji swej "małości" ma nawet spore problemy, aby zagospodarować produkcjami dwie wiodące kategorie sprzętowe, które wymienił już at0m, a co dopiero dodawać do tego kategorię trzecią.

Mnożenie na nowo - w obecnych czasach - sprzętowych ami-kategorii byłoby - moim zdaniem - ostatecznym gwoździem do trumny amigowej sceny, a raczej tego, co dziś z niej dzisiaj zostało.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 10:46:22 przez slay
[#53] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@flops, post #51

1994-1998 to złote czasy sceny, dem co niemiara


Tu się nie zgodzę, złote czasy sceny to moim zdaniem czas takich dem jak Hardwired, Desert Dream, Enigma.

W 1998 scenowa inwencja gdzieś uleciała i pozostały w zasadzie tylko różne warianty "scenek 3D", a ile można oglądać wciąż te same scenki 3D tylko z innymi obiektami i w takt innej muzyki?

Takie spostrzeżenie ogólne - jedną z największych motywacji do działania i prawo do chwały na scenie dawało stworzenie czegoś nowego, najlepiej czegoś, o czym producent platformy sprzętowej nawet nie śnił, czyli przełamywanie barier. To było coś, za co zyskiwało się szacunek. Jednak do tego jest potrzebne spełnienie kilku warunków - musi być dostępna w miarę jednolita platforma sprzętowa i musi ona być przynajmniej przez kilka lat niezmienna - po prostu aby ludzie zdążyli nauczyć się obchodzić jej ograniczenia.

Kiedy to wszystko się zmieniło i nadeszły czasy coraz to szybszych pecetów, w których wydajność procesora rosła z roku na rok o kilkaset procent cała ta scenowa zabawa tak naprawdę straciła jeden ze swoich najważniejszych powodów. Bo jakie to sprzętowe ograniczenia można łamać na sprzętach z nieograniczoną mocą obliczeniową i gigabajtami ramu? Czym można się chwalić, w czym można być lepszym? W ilości wielokątów na sekundę, obrabianych zresztą sprzętowo przez kartę graficzną za pośrednictwem jakiegoś api? W ilości nudnych i takich samych scenek 3D?

Stąd pytanie do Was - jaki sens ma dziś scena na platformach innych niż retro? Jakieś sugestie?
[#54] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@jubi, post #53

Myślę, że do dyskusji na ten temat trzeba by założyć nowy wątek
[#55] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@slay, post #52

Na dzień dzisiejszy jakby się zrobiło party w PL z trzema kategoriami, to dobrze by było, jakby się pojawiło po jednym średnim demie w każdej kategorii.
Dlatego zgadzam się z tym i w swoim poście wyżej pisałem, że taka kategoria byłaby możliwa, o ile scena się rozrośnie. Kto wie, może za kilka lat znów będzie jak w okolicy 1995r. Wydaje mi się, że powoli Ami scena rozkręca się na nowo, pomimo tego, że część dem z tego roku była pisana na szybko i z niską jakością, to jednak ludzie się uczą i powinno być lepiej. Na samym PPA widać, że część osób z powrotem interesuje się tworzeniem na Ami gier i dem.
[#56] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@jubi, post #53

Bo jakie to sprzętowe ograniczenia można łamać na sprzętach z nieograniczoną mocą obliczeniową i gigabajtami ramu? Czym można się chwalić, w czym można być lepszym? W ilości wielokątów na sekundę, obrabianych zresztą sprzętowo przez kartę graficzną za pośrednictwem jakiegoś api? W ilości nudnych i takich samych scenek 3D?

Stąd pytanie do Was - jaki sens ma dziś scena na platformach innych niż retro? Jakieś sugestie?


To, co napisałeś powyżej, świadczy niestety o sporej ignorancji w temacie sceny.

Rzuć okiem na dwie poniższe produkcję i przemyśl sprawę ponownie.

https://www.youtube.com/watch?v=AWcbj7ksqwE

https://www.youtube.com/watch?v=XZJMN_DHBmk

Ułatwienie: każda z tych produkcji zajmuje tylko 4 kilobajty.

W drugiej z nich maczał zresztą palce znany amigowy koder Blueberry :)
[#57] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@flops, post #55

Najpierw to mi trzeba wyłożyć jak krowie na płaszczyźnie o nachyleniu co najmniej 45 stopni, jak robić kółka i krzyżyki w asmie, a dopiero potem zastanowimy się nad tym, co z tego wyjdzie.... Także z tym powrotem sceny to się tak nie rozpędzajcie :P
[#58] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@slay, post #56

Pierwszą z tych produkcji już kiedyś widziałem i szczerze mówiąc, nie robi ona na mnie wrażenia. Drugi link za to to faktycznie całkiem ciekawy i nowatorski efekt.

Natomiast nie zgadzam się z powodem do chwały który tu podajesz, czyli z czterema kilobajtami. Co z tego, że sam kod zajmuje tylko 4 kilobajty, skoro korzysta z systemowych api, bibliotek, sprzętowej akceleracji itd. które również siedzą w RAM i zajmują tam pewnie dziesiątki megabajtów?

Czy to jest to samo 4kb które naprawdę znaczyło 4kb w czasach, kiedy liczył się "bare metal" i rezultat który widziałeś na ekranie był w 100% dziełem kodera, a nie autorów Windowsa, OpenGL, DirectX itd? Moim zdaniem to dwie zupełnie różne sprawy. Pokaż mi intro 4k na ZX Spectrum a zapewne zrobi ono na mnie większe wrażenie.

I tak na marginesie, miło by było gdybyś potrafił się powstrzymać od argumentów personalnych a skupił na rzeczowych argumentach.
[#59] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@jubi, post #58

Ciekawy temat Jubi zarzucil, moze czas na wyodrebnienie do osobnego watku bo sie offtop zrobil ? Mysle ze watek osobny o demach pod 030 by sie przydal...
[#60] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 1200.

@jubi, post #58

Czy to jest to samo 4kb które naprawdę znaczyło 4kb w czasach, kiedy liczył się "bare metal" i rezultat który widziałeś na ekranie był w 100% dziełem kodera, a nie autorów Windowsa, OpenGL, DirectX itd? Moim zdaniem to dwie zupełnie różne sprawy. Pokaż mi intro 4k na ZX Spectrum a zapewne zrobi ono na mnie większe wrażenie.


To mi tak trochę podchodzi pod "magiczne myślenie" w stylu, że "na PC dema robią się same". A przecież zrobienie dobrego 4k intra na PC wymaga wszak ogromnej wiedzy i niesłychanej ilości włożonej pracy. Wiele grup pisze specjalne narzędzia do tego celu (silniki, kompresory, autorskie programowe syntezatory muzyki itd.). Daleki byłbym więc od twierdzenia, że jest to "o wiele prostsze" niż klepanie 4k intra na ZX Spectrum. Jedno i drugie wymaga wiedzy i skilla. Mii także bliższa jest idea scena na platformy retro, ale nie przeszkadza mi to w pozytywnym odbiorze dobrych produkcji ze sceny PC i w wyrażaniu szacunku dla osób, które je tworzą.

I tak na marginesie, miło by było gdybyś potrafił się powstrzymać od argumentów personalnych a skupił na rzeczowych argumentach


Nie przypominam sobie, abym użył tak owych powyżej. Chyba jesteś nieco przewraźliwiony.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 12:02:44 przez slay
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem