kategoria: Grafika
[#1] Poszukuję pracy z RayCompo
Poszukuję pracy z RayCompo, która zajęła ostatnie miejsce na Geloween Party 94 w Bydgoszczy. Praca ta nie ma wartości artystycznej ani technicznej, jedynie sentymentalną gdyż jest mojego autorstwa ;) Przedstawiała ona czołg w mieście i została wyrenderowana w real 3d 1.4 (co widać).

Kto podeśle może się nabijać do woli
[#2] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@xeen, post #1

Może być kiepsko. Sprawdziłem Amigascne.org i Scene.org i zero śladów. Wiesz, to były koszmarne czasy dyskietek - twardyski mieli nieliczni, więc dużo cennych rzeczy z tamtych lat po prostu zaginęło. Nie wiem czy wiesz, ale jakiś czas temu Asle z Amiga Music Preservation próbował odszukać moduły z Żywca’93 i okazało się, że niestety wiele z nich przepadło na zawsze…

A Gelloween’94 zawsze będę mile wspominał :) A zwłaszcza before party w kawalerce u The Knighta w Lesznie. Pamiętam też, że mój moduł zajął zaszczytne 10. miejsce w compo.
[#3] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@xeen, post #1

Ja tez szukałem swoich raytracingów które wystawialem na amigowych parties np. Intel Outside i w końcu coś znalazłem na CDkach z produkcjami scenowymi które wtedy wydawano, juz nie pamiętam czy ScenePL czy Euroscene, poszukaj tam.
[#4] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Jazzcat, post #2

Tak czy siak - dziękuję za sprawdzenie.

GP94 to moje pierwsze party. Wspominam z sentymentem. Pamiętam jak puszczali video z IntelOutside jak zrzucali gołą laskę ze sceny właśnie na tym party i org zabronił bo to golizna. Wtedy ludzie skandowali wy*alaj, wy*alaj :)

Albo jak jakiś lokalny kamerzysta z ichniego "teleraju" odpalił kamerę ze światłem podczas kompo - nic nie było widać, ale garść obelg poleciała w sekundę w strone tego biednego gościa.
Zimno, harcerze, na stołówce tylko ziemniaki w sosie własnym. To były czasy!

No i dość fajne kompo (demka Sputnika i Miklesza).
[#5] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@xeen, post #1

A była może czarno-biała? Mam parę prac z czołgami które wydają się być zrobione w Real 3D 1.4. Czy są w mieście - noi to kwestia wyobraźni, co przedstawiają klocki dookoła. :D Jak się nazywała ta praca, może pamiętasz?
[#6] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #5

nie pamiętam nazwy, ale była czarno biała. Czołg się chyba odbijał i w tle były "gwiazdy"
Szajs ale tylko dla mnie ważny. Z góry dzięki :)
[#7] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@xeen, post #6

To chyba mam. Na szczęście nasz swaper R.G. zbierał wszystko - co nas kiedyś dziwiło. Dzisiaj po latach można tam znaleźć takie cuda, żę łojezu... Zaraz podsyłam.
[#8] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #7

Wielkie, wielkie dzięki. OK
Niesamowite, że to przetrwało!

Pozdrowienia - też dla R.G szeroki uśmiech
[#9] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@xeen, post #8

Spoko, nie ma sprawy. OK
[#10] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #7

O, to może jeszcze jakieś rarytasy masz na dysku i nawet o tym nie wiesz? Dałbyś radę zrobić listę swoich modułów i starszych polskich dem (1989-1992)?
[#11] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Jazzcat, post #10

To ja się też podepnę pod temat.

Przez minione lata zaginęły również i prace graficzne (z dalszych miejsc, w tym i moje pierwsze nieporadne bohomazy) z Polish Autumn 1993 (Poznań), Gelloween 1994 (Bydgoszcz) czy Intel Outside Party I 1994 (Warszawa).

Jeśli ktoś by to miał, byłoby mega hiper zacnie, choć szanse oceniam na 0.00001% :)
[#12] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Jazzcat, post #10

Kiedyś już udostępniałem obrazy płyt CD ze stuffem, który na przez te lata zebrał R.G. Wydaje mi sie, że tam były też prace z PA, Gellowwen i Intela. Mam jeszcze obrazy płyt DVD których nic nie chce odczytać. Muszę obczaić dokładniej w czym rzecz.

Spoko, poprzeglądam w wolnej chwili katalogi, może coś starego z Waszych prac się trafi.
R.G zbierał stuff od 1989 z tego co pamiętam, więc duża szansa że jakieśrodzynki się znajdą.
[#13] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@xeen, post #1

Ja też już kiedyś miałem się podłączyć pod temat. W sumie przepadły wszystkie moje grafiki z tamtych czasów (z wyjątkiem tych, które ostały się w intrach 64k i demach) i większości nawet już sobie nie przypominam, ale jest jedna, którą darzę wyjątkową sympatią. Wystawiłem ją na Primaverze '94 w Starachowicach. Spodobała się też redaktorowi C&A, bo zamieścił ją obok kilku innych w tym czasopiśmie z sierpnia 1995 roku (strona 51 prawy górny róg ;)):



Jeśliby ktoś natrafił na moją "Ekipę", to bardzo bym prosił o przesłanie (najlepiej w oryginalnej formie, czyli IFF overscan - co doskonale pamiętam, bo przed compo upewniałem się z organizatorami, że będzie poprawnie wyświetlone).
[#14] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Umpal, post #13

A może zebrać to wszystko do kupy i wystawić na jakimś eftepie. Atarowcy mają swoją pigwę, może zrobimy coś podobnego. Jakby co to mogę udostępnić miejsce u siebie. Uplink 10 Mb/s.
[#15] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #12

Wydaje mi sie, że tam były też prace z PA, Gellowwen i Intela.


Ja się piszę na wszelki stuff z Intel Outside 1,2,3, każde możliwe compo, jeśli to masz to wystaw gdzieś proszę.

Wystawiłem ją na Primaverze '94 w Starachowicach


Świetne party, pamiętam kolumny tak szeroko rozstawione że między lewym a prawym kanałem było chyba ze 20 metrów i jak ktoś nie siedział na środku to słyszał tylko jeden kanał :)
[#16] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@jubi, post #15

Byłeś tam? No to mamy co powspominać piwo
Kolumny rzeczywiście były rozstrzelone jak satelity na orbicie, ale mnie muzyka specjalnie nie interesowała - zbytnio byłem skupiony na wizualnej stronie party szeroki uśmiech
Nieskromnie napiszę, że pierwsze brawa padły przy mojej grafice
Kumpel z naszej grupy zajął pierwsze miejsce w 3D grafiką pt. "Zimmer". Tydzień później już nie żył
Na następnym Intelu Outsidzie byłem już żoną i podobno gdzieś krąży nagranie z VHS, na którym ją widać. Chciałbym to zobaczyć super OK!
[#17] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Jenot, post #14

Dobrze by było gdyby Deftronic udostępnił swoje skarby. Jego stuff zaczyna być owiany tajemnicą. Pamiętam jego wcześniejsze wstawki, było dużo ciekawych rzeczy dlatego czekam aż odkopie resztę.
[#18] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Umpal, post #16

Byłeś tam? No to mamy co powspominać piwo


Byłem, to było jeszcze to z tych starych odlschoolowych parties orgranizowanych w szkołach w sali gimnastycznej, chociaż ludzi było mnóstwo:

CParty odwiedziły takie grupy, jak OLD BULLS, STATUS O.K., INVESTATION,
ILLUSION, APPLAUSE, TURNIPS, FLYING COWS INC., UNION, OBSESSION, kilka
osób z MAD ELKS, sporo innych, mniej znanych grup, oraz nieco osób
niezrzeszonych. W sumie było około 450 osób - uwaga jest to tylko moje
szacowanie, ale nie sądzę bym się bardzo pomylił.


http://ksiegaparties.ppa.pl/1994/94-metryka.html

Na następnym Intelu Outsidzie byłem już żoną i podobno gdzieś krąży nagranie z VHS, na którym ją widać.


Wrzuciłem na Youtube całą kasetę z IO1, chyba że chodzi ci o IO2 to tej niestety nie mam.

https://www.youtube.com/watch?v=oH7437e921w
[#19] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@jubi, post #18

Byłem, to było jeszcze to z tych starych odlschoolowych parties orgranizowanych w szkołach w sali gimnastycznej, chociaż ludzi było mnóstwo:


To było moje pierwsze party. Pamiętam też jak ludzie narzekali na złą organizację w compo, szczególnie w grafice 2D, gdzie prace poważne (takie, przy których ktoś się naprawdę napracował), były wystawione z kompletnie jajcarskimi, takimi jak "Interes kwitnie" Flyboy'a, na którą poświęcił 5 minut (rozmawiałem z nim i sam przyznał, że to było bez sensu). Miało się to zmienić od następnego party ;). Pomijając także zapitego niemal na śmierć Lenina i kilku innych patałachów (robili straszne bydło i byli tam tylko i wyłącznie dla picia, co zostało potępione przez większość), to party rzeczywiście było świetne.

Wrzuciłem na Youtube całą kasetę z IO1, chyba że chodzi ci o IO2 to tej niestety nie mam.


Nie poznaję tego IO, więc musiał to być następny (był tam pierwszy striptease , co było chybionym pomysłem, bo cena wstępu była przez to znacznie wyższa. A laski na scenie praktycznie nie widziałem, bo ją oblegli jakby to co najmniej była prezentacja najnowszej Amigi )
[#20] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Umpal, post #19

A Dreamer ją ściągnął ze sceny :)

Tak swoją drogą... Aż mi się łezka w oku zakręciła...
[#21] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@exolon, post #17

OK, zatem zapodaję w ciemno jeden z obrazów płyty DVD w formie archiwum .ZIP, naszego swapera/modemtradera Celica. Ktoś mi powie czym to mogę odtworzyć, bo narazie na nic nie trafiłem.

AmiDVD4

Przy okazji, widzę w tych zbiorach całkiem sporo zdjęć z różnych party, różnych autorów. Tylko jest taka sprawa. Na niektórych fotkach jest przykładowo jakaś panna z kolesiem i napis na zdjęciu - TEMU DAŁA. Na innym zdjęciu z innym kolesiem - A TEMU DAŁA 2 RAZY. I tego typu jajcarskie teksty. Problem tylko taki, że 10-15 lat temu mogło to tę pannę śmieszyć a dzisiaj już chyba niekoniecznie? Udostępniać to? Pewnie i tak gdzieś tam jest sieci...

Stopniowo bedę udostępniał resztę stuffu. Jak znajdę więcej czasu - wątpię, powiem szczerze - to może tematycznie, typu stuff z Intel1 itp.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 11:23:45 przez Deftronic/...
[#22] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #21

Kto robił obraz tej płyty? Ja też nie widzę póki co, jak to coś odczytać.
[#23] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #21

Oj. Coś też nie mogę się dobrać do Tego obrazu DVD. W jakim to jest formacie? Może coś z MACa? Do tego rozszerzenia nawet niema i ten plik *.key. Pierwsze widzę coś takiego.
Pomoże ktoś ???

Przeglądnąłem spis w .csv. Stuff z lat 97-99, ale bez rozszyfrowania tego obrazu nic więcej powiedzieć nie można. Ale na przyszłość bym prosił o starszy stuff, tak 89-93 najlepiej. Zresztą co wrzucisz będzie dobrze. Może być wg parties.

Celica znałem i swappowałem. Fajny koleś dobrze go wspominam. Dużo fajnego stuffu zawsze słał. Do tego przysyłał kasety z super mixami które sam robił.

A komentarzami do zdjęć się nie przejmuj, przecież każdy może sobie popisać po fotografi to tam chce. Dawaj wszystko.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 16:08:58 przez exolon

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 16:10:05 przez exolon
[#24] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@exolon, post #23

Panowie, właśnie o to chodzi, że za Chiny Ludowe nie mam pojęcia w jakim to jest formacie. U źródła się niestety nie mam szansy dowiedzieć. Myślałem, że Wy wpadniecie na jakiś pomysł.

W weekend postaram się znaleźć trochę czasu i zapodać zdjęcia z party.
[#25] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@exolon, post #23

MacBook rozpoznaje plik amidvd04 jako plik exec, czyli tak jakby PC-towy.
[#26] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@SuperBuster11, post #25

Ściągam. Zaraz spróbuję to ogarnąć.
[#27] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Deftronic/..., post #24

Podmontujcie obraz do DeamonToolsa. Ja za czas zassam i sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 21:18:57 przez waldiamiga
[#28] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@waldiamiga, post #27

Tak zrobiłem w pierwszej kolejności - nie działa.
Najgorsze jest to, że nie widzę w nagłówku ani na końcu pliku żadnego ciągu, który pozwoliłby choćby odrobinę snuć jakieś domysły. Całość wygląda jak surowy zrzut jakiegoś nośnika.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 21:24:04 przez Umpal
[#29] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@Umpal, post #28

Jak dla mnie obraz jest szyfrowany.
[#30] Re: Poszukuję pracy z RayCompo

@cholok, post #29

Pytanie za 100 pkt - jakie szyfrowania korzystają z 512-bitowego klucza z pliku .key?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem